Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziomek1988

Biała/srebrna tarcza + niebieskie wskazówki do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Tym razem szukam zegarka z białą lub srebrną tarczą, niebieskimi wskazówkami w automacie. Będę szukał używki w cenie w okolicy 1000zł dlatego w tytule zapisałem 1500zł jako cenę nowego.

 

Podoba mi się coś w stylu tego Longinesa.

Będzie, to mój czwarty zegarek obok Meccaniche Veneziane Redentore Adresia, Glycine Airman Double 12 oraz Maurice lacroix Clasique. W związku z dotychczas posiadanym stanem, tym razem może być Japończyk :)

post-99865-0-24065700-1571589804_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie Vratislavia architekt. Co prawda jest w nieco mniej zobowiązującym stylu od wspomnianych wcześniej zegarków, ale wg. mnie warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to i SoMa, i Maestro wejdzie i jeszcze zostanie :)

post-16849-0-07932400-1571647965_thumb.jpg


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soma widzę dość ładnie wygląda... Ona ma 38mm? Czy są jakieś dwie wersje 38mm i 40mm? Gdzie kupiłeś swoją sztukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nówek Automatów masz Vratislavia Architekt inspirowanego chyba mirażem Patka i Vacherona.

https://vratislavia-watches.com/language/pl/architekt/

t6.jpg?bwg=1567552555

 

Z nówek ale kwarcy masz Tissota inspirowanego Cartier Ronde Solo

https://www.maxtime.pl/zegarek-tissot-t122-410-11-033-00-meski-carson-classic.html

large_5d9b099f88a3f-T122-410-11-033-00.j

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nb0040-58a. Szukaj tego. Z drugiej reki kupisz ponizej 2k. Seria Signature jakosc mega. Swissy o takiej jakosci i z ladnym zdobionym werkiem in house, to z 8k bys musial dać. Wr100. Szklany dekiel. Szafiry oba a przod ma podwojny antyrefleks z efektem braku szkła.

post-74721-0-21843400-1571810587_thumb.jpg

post-74721-0-02074500-1571810974_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star RE-AU0006S00B? W PL cena jednak znacznie przekracza budżet ale pamiętam, że jak kiedyś szukałem za granicą to wychodził niewiele ponad. Możliwe też, z ktoś z forum będzie chciał oddać taniej ;)

 

 

https://images.app.goo.gl/YftrNheRwTWc2rue7

Edytowane przez mnkn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Tissot... Tyle, że kwarc. Czy wart jest swojej ceny?

Szwajcarskie kwarce entry lvl  z szafirem i 50WR kosztują 1000-1500 zł  a automaty 2000-3000 z wyjątkiem tańszej Adriatici. gdzie kwarce od 600zł a automaty od 1500, w jej cenie można kupować mikro brandy jak Vratislavia.

 

Raczej cena normalna. Zważ też, że tissot ma zaledwie 7 mm grubości, 50 WR i BRANSOLETE. Możesz probować negocjować rabat.

 

 

Mała uwaga do kolegi zachwalającego Japońskie zegary z inhousowymi werkami...

Owszem, pod względem jakości a nierzadko designu, oferują dużo, w tej samej cenie tyle że te ich "inhousowe" werki są zdecydowanie poniżej mozliwości werków jakie SWISS dają w swoich entry lvlach czyli eta 2824/sellita sw200 poczynając od bitrate, na grubości werków kończąc.

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarskie kwarce entry lvl z szafirem i 50WR kosztują 1000-1500 zł a automaty 2000-3000 z wyjątkiem tańszej Adriatici. gdzie kwarce od 600zł a automaty od 1500, w jej cenie można kupować mikro brandy jak Vratislavia.

 

 

Raczej cena normalna. Zważ też, że tissot ma zaledwie 7 mm grubości, 50 WR i BRANSOLETE. Możesz probować negocjować rabat.

 

 

Mała uwaga do kolegi zachwalającego Japońskie zegary z inhousowymi werkami...

Owszem, pod względem jakości a nierzadko designu, oferują dużo, w tej samej cenie tyle że te ich "inhousowe" werki są zdecydowanie poniżej mozliwości werków jakie SWISS dają w swoich entry lvlach czyli eta 2824/sellita sw200 poczynając od bitrate, na grubości werków kończąc.

Poproszę kolegę o szczegółową informacje W czym są lepsze mechanizmy 2824/sw-200 od Citizen miyota 9011 ?

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star RE-AU0006S00B? W PL cena jednak znacznie przekracza budżet ale pamiętam, że jak kiedyś szukałem za granicą to wychodził niewiele ponad. Możliwe też, z ktoś z forum będzie chciał oddać taniej ;)

 

 

https://images.app.goo.gl/YftrNheRwTWc2rue7

Jako uzupełnienie do ww. propozycji poniżej opis zegarka zamieszczony przez jednego z forumowiczów:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171426-nowe-japo%C5%84skie-nabytki-merytorycznie/page-8

Post #142

 

Nieco zbliżony wyglądem do Lonżina będzie jeszcze Seiko SRPC79 ale tutaj technikalia już na minus w porównaniu z OS.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/2930/0774/products/SRPC79.jpg?v=1545053515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę kolegę o szczegółową informacje W czym są lepsze mechanizmy 2824/sw-200 od Citizen miyota 9011 ?

Poproszę kolegę o linki zegarków z Polskich sklepów z miyotami 90xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę kolegę o linki zegarków z Polskich sklepów z miyotami 90xx

Ja nigdzie nie napisałem że model Citizen a który polecam jest z polskiego sklepu i napisałem że trzeba go szukać z drugiej ręki. A teraz Poproszę kolegę o różnice techniczne pomiędzy omawianymi mechanizmami No chyba że chcieliśmy sobie tylko tak pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiednikiem ety 2824-2 lub sellity sw200 jest miyota 9015 (i pochodne) oraz seiko NE15 (czyli 6R15). Ktoś w innym poście tak usystematyzowal ten szereg szwajcarskich i japonskich wołow roboczych. Trzeba też zauwazyć ze np Citizen ma własną konstrukcje Tourbilon, hi-bit, wyższej klasy automaty do chronomaster, najdokładniejszy obecnie na swiecie kwarc, mechanizmy solar, radio, satellite. Zadna szwajcarska firma nie potrafi robić tak różnorodnych mechanizmów jak Citizen i Seiko. I kazdy jest in house i w ich zegarku za kilka dolarow i w tym za milion dolarow.

Oczywiście nie jestem w kontrze do Szwajcarow bo sam mam i lubię. I nie miałem nigdy kłopotów z mechanizmami swiss podobnie jak z japoncami. Nawet statystycznie częściej trafiam zegarek z dobrze wyregolowanym szwajcarem niż z japoncem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soma widzę dość ładnie wygląda... Ona ma 38mm? Czy są jakieś dwie wersje 38mm i 40mm? Gdzie kupiłeś swoją sztukę?

38mm, tylko taka wersja istnieje. Są różne odmiany kolorystyczne.

Kupiłem w creationwatches.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że ten Tissot kwarcowy nadaje się tylko do garniaka? Czy taki smart casual też ujdzie? :)

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujdzie. Na bransolecie jest, ma luźniejszy charakter EDC. Do desu i na basen nie zakładaj jednak :)

Zależy od ciebie jak się będziesz w nim czuł.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiednikiem ety 2824-2 lub sellity sw200 jest miyota 9015 (i pochodne) oraz seiko NE15 (czyli 6R15). Ktoś w innym poście tak usystematyzowal ten szereg szwajcarskich i japonskich wołow roboczych. Trzeba też zauwazyć ze np Citizen ma własną konstrukcje Tourbilon, hi-bit, wyższej klasy automaty do chronomaster, najdokładniejszy obecnie na swiecie kwarc, mechanizmy solar, radio, satellite. Zadna szwajcarska firma nie potrafi robić tak różnorodnych mechanizmów jak Citizen i Seiko. I kazdy jest in house i w ich zegarku za kilka dolarow i w tym za milion dolarow.

Oczywiście nie jestem w kontrze do Szwajcarow bo sam mam i lubię. I nie miałem nigdy kłopotów z mechanizmami swiss podobnie jak z japoncami. Nawet statystycznie częściej trafiam zegarek z dobrze wyregolowanym szwajcarem niż z japoncem

 

Citizen to wielki koncern. Jak napisałeś ma szerokie portfolio. Citizen 9010/11 to ta sama rodzina mechanizmów co miyota 90xx (dostępna dla każdego w wolnej sprzedaży).

 

Moim zdaniem, w tym wypadku inhouse to konkretny model biznesowy, który się temu producentowi opłaca, a nie wartość dodana jak. np. inhouse rolexa. Nie należy zatem dla Citizena z 9010/11 poszukiwać jako konkurenta szwajcara koniecznie z inhousem szwajcarskim, bo eta/ sellita daje już radę, jako technicznie równy zawodnik, a w wersji chronometer pod pewnymi względami przewyższa.

 

 

W analogii do motoryzacji można powiedzieć, że taki citizen 9011 to jak silnik w toyocie auris 1.6 benzyna wolnossący - no inhouse i to, że toyota ma w swoim portfolio np. lexusa LC500, nie czyni z silnika 1.6 niczego lepszego / gorszego niż to czym jest - porządnym, budżetowym wołem roboczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.