Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PEPITO

Nh35 vs ETA 2824 vs sellita sw200

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałem zapytać o wrażenia z uzytkowania/ewentualne plusy i minusy mechanizmu Nh35 w porównaniu do mechanizmów ety z którymi juz do czynienia? Czy faktycznie widać jakąś różnice w poruszaniu się wskazowki sekundowej że względu na częstotliwość pracy, czy to jedna razowy mechanizm który się zastępuje nowym w przypadku awarii (słyszałem takie opinie)? Dokładność wiem że gorsza ale ok 10s/24h do przeżycia dla mnie. I jak wypada przy tych mechanizmach sellita czy warto dopłacić do podobnego zegarka z sw200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA i Sellita sw200 pracują z inna częstotliwością  niż NH35 "szwajcarskie" mechanizmy 28'800 bph a japończyk 21,600 bph wiec i ruch sekundnika wygląda inaczej.

Miałem zegarki z tymi mechanizmami i poza pracą sekundnika nie widziałem jakiejś szczególnej różnicy...

 

Czy warto za coś płacić czy też nie to jest pytanie raczej do tego co płaci - bo to on decyduje na co wydaje swoje pieniądze a robi to w oparciu o własne priorytety i wybory - wszystkie wymienione to zwykłe robocze mechanizmy, bez wodotrysków, działają, da się je wyregulować w miarę dokładnie więc o ile producent zegarków jest solidny to nie powinieneś narzekać.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 2 zegarki z Nh35, Deep Blue i Spinnakera. Deep Blue od początku miał spore odchyłki, na tyle spore, że po 2-3 dniach noszenia różnica była zauważalna gołym okiem. Spinnaker natomiast od początku robi +10s na dobę, co w moim odczuciu jest wynikiem dość dobrym. Byłam ostatnio u zegarmistrza żeby Deep Blue podregulować. Obecnie chodzi porównywalnie do Spinnakera. Przy okazji dowiedziałam się od zegarmistrza, że serwis tych mechanizmów niedługo może się niezbyt opłacać. Powiedział, że taka usługa będzie kosztować ok. 200-250 zł. O ile w przypadku "droższych" zegarków jest to jeszcze do przełknięcia, o tyle w tych tańszych, za kilka stówek, będzie to bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to Nh35 to trochę loteria i z góry trzeba zakładać regulacje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat takie mam doświadczenie. Ale jest tu na pewno sporo osób, które dużo więcej miały do czynienia, zarówno z Seiko jak i ze szwajcarskimi mechanizmami, i będę mogły się szerzej wypowiedzieć. Może u mnie był taki wypadek przy pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to Nh35 to trochę loteria i z góry trzeba zakładać regulacje :/

Ale regulacja kosztuje jakieś 20-30 PLN. Mechanizmy tanie czyli zamiast serwisu lepiej wymienić :-).

Sellita sw 200 miała wpadkę z niedokrecaniem sprężyny przez wachnik, nie wiem czy już sobie z tym poradzili.

Wszystkie mechanizmy w miarę tanie w zakupie i naprawie i znane zegarmistrzom.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wolę zanieść do pewnego zegarmistrza i za regulacje ok. 100 pewnie plus próba szczelności

czyli nie bać się tego Nh35 bo straszą nim na zagranicznych forach jak czarna wolga

Carrot ok 20 s odchylki podobno w Nh35 w praktyce to norma pomimo deklarowanej odchylki producenta. Mam ety i nie narzekam a kusi mnie Deep blue z trytem na nh35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za regulację i próbę szczelności zapłaciłam 60 zł, więc nie są to jakieś znaczne koszta. I nadal kupilabym coś z Nh35, wcale mnie ta sytuacja nie zniechęciła

Myślę, że cokolwiek byś nie kupił, to jakieś tam ryzyko zawsze istnieje. Ostatnio forumowy kolega oddał do serwisu Rolexa, bo nie trzymał precyzji chodu deklarowanej przez producenta, także może się to zdarzyć wszystkim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę Spinnakera, DB ma mój mąż obydwa są bardzo fajne, ale na tyle różne, że trudno tu o porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie miałem zegarki z tymi mechanizmami. Dokładności nigdy nie mierzyłem. Jak zakładałem drugi raz to i tak już nie chodził.

Jednak, jeśli komuś zależy na dokładności to regulacja kosztuje kilkanaście złotych. Nie jest to majątek. Są majstry, którzy nie mają części do NH. "Najłatwiej" jest o serwis ety. Przynajmniej u tych których kojarzę.

Reasumując, jeżeli ten sam zegarek można kupić na ecie i nh i miałby być jedynym i z dożywociem to raczej eta.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie właśnie kiedy zaczynają się wodotryski zakladajac ze ETA 2824 ew. Sw200 /miyota jest w większości zegarków do ok 5k a Nh35 to domena microbrandow to kiedy zaczynają się wodotryski - nie jestem jakim freakiem żeby patrzyć godzinami na mechanizm i nie chciałbym płacić za przegląd 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa częstotliwość, czyli wskazówka bardziej płynie. Koszt przeglądu myślę że będzie porównywalny. Wybierz zegarek, który Ci się bardziej podoba i tyle.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie właśnie kiedy zaczynają się wodotryski zakladajac ze ETA 2824 ew. Sw200 /miyota jest w większości zegarków do ok 5k a

...

A i znacznie droższych.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie właśnie kiedy zaczynają się wodotryski zakladajac ze ETA 2824 ew. Sw200 /miyota jest w większości zegarków do ok 5k a Nh35 to domena microbrandow to kiedy zaczynają się wodotryski - nie jestem jakim freakiem żeby patrzyć godzinami na mechanizm i nie chciałbym płacić za przegląd 2k

 

To zależy co uważasz za "wodotrysk  - dla mnie np to jest "wodotrysk" (zdjęcia bezczelnie zajumane z sieci :rolleyes: ):

 

01-Patek-Philippe-5327-movement-Image-Be

 

01-Debate-In-house-movement.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby jeszcze jakaś melodyjke wygrywać co godzinę :)

Edytowane przez PEPITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem około 150 zegarków , używając mechanizmu Nh 35 sii , od początku , czyli od dwóch lat miałem tylko jedną reklamacje. Zegarek robił 1 min na dobę.

Kilka na eta i kilka na selita i tez bez problemów.

Na Seiko nh złego słowa nie powiem. Czy warto naprawiać ? Nie wiem jak w PL , w stanach wymieniam. Koszty napraw zupełnie inne. Regulować , reguluje sam jak potrzeba jest. Ale to bardzo rzadko.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie odpowiednikiem ety 2824-2 lub sellity litty sw200 jest miyota 9015 (i pochodne) oraz seiko NE15 (czyli 6R15).

 

Nh3x to tani dobry, serwisowalny mechanizm*, wół roboczy, ze stop-sekunda i możliwością dokręcania koronką.

 

Z mojego doświadczenia, odchylki dobowe rzędu 20-30 sek też się zdarzają. I to też się mieści w limitach dla tego mechanizmu.

 

Dokładność okreslona przez producenta innych, wymienionych tu mechanizmów w różnych wersjach do wygooglowania.

 

*opłacalność serwisu stoi pod znakiem zapytania, bo nowy mechanizm do dostania od ok 35 usd w detalu.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie odpowiednikiem ety 2824-2 lub sellity litty sw200 jest miyota 9015 (i pochodne) oraz seiko NE15 (czyli 6R15).

 

Nh3x to dobry, serwisowalny mechanizm, wół roboczy, ze stóp sekunda i możliwością dokręcania koronką.

Tak , Miyota to dobry zamiennik. Równie bezproblemowa. A przy tym tańsza.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka nh, kilka 9015 i kilka 2824. Dokładność w nh zależy od regulacji fabrycznej. Miałem i odchyłki jednosekundowe i trzydzestokilku. 9015 zawsze maks kilka sekund doba. ETA podobnie ale zdecydowanie wygrywała trwałością tej dokładności. I chyba tu jest największa różnica. Niezależnie od temperatur, wilgotności itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy oczywiście pamiętać, że eta występuje w różnych wersjach. Taka goła miyota 9015 to bliżej Ety 2824-2 w wersji standard/ elaborated niż top/ chronometer. Sellita ma swoje oznaczenia. 

 

 

tutaj są ładnie opisane wersje Ety:

https://www.dwiss.com/blogs/news/eta-caliber-2824-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku coraz mniej nowych zegarków z miyota 90.. .Kilka lat temu dużo mikrobrandów ją montowało. Jednak podobno Citizen nie wyrabiał i jest problem z dużymi zakupami. Gdzieś to czytałem.

Przez to NH zyskało. Bo o kupnie ety kilku/kilkunastu producentów może zapomnieć.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.