Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PEPITO

Nh35 vs ETA 2824 vs sellita sw200

Rekomendowane odpowiedzi

O kupnie Ety tak, ale sellita jest dostępna "od ręki" w detalu:

http://www.startimesupply.com/product/SW200-1.html

http://www.ofrei.com/Sellita-Watch-Movement.html

https://www.ebay.pl/itm/MOVEMENT-AUTOMATIC-SELLITA-SW200-1-STANDARD-COMPATIBLE-ETA-2824-SWISS-MADE-/131648217329

 

Miyota 9015 w detalu jest sporo tańsza, a półkę wyżej niż nh, czy miyota  serii 8xxx, więc dlatego była / jest rozchwytywana przez microbrandy. Wydaje mi się, że wciąż da sie kupić sporo zegarków z tym mechanizmem.

 

Jako ciemna strona mocy, dodam, że czesto jest brana jako baza do klona podróbek. 

 

Tutaj dwa klony Patka 324 na bazie miyoty 9015:

1. Podobieństwo do bazy widoczne na pierwszy rzut oka:

Golden-Patek-Emblem-on-Rotor.jpg

Patek-Clone-324-Movement-Engravings.jpg

 

2. tu już trzeba raczej wiedzieć co bylo bazą:

8ee76fde6f09a87a5eeea467871f283a.jpg

b401e5e358cd7e173954e65cf9141068.image.7

 

layout/ wygląd mechanizmu bardziej przypomina oryginał:

324-s-c-4f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH35 dobrym mechanizmem jest. ETA 2824-2 też, ale... Z zegarków, które wraz z żoną posiadamy jak chodzi o dokładność i stabilność chodu najlepsze są te z NH35. Jak na tani werk jest naprawdę dobry i gdy producent zegarka zada sobie trud jego wyregulowania wówczas efekt może być rewelacyjny.

Najdokładniejsze są dwa Spinnakery na tym werku - ustawiłem czas 27.10. przy okazji zmiany z letniego na zimowy. Dziś (noszone codziennie) sprawdziłem odchyłki - jeden robi plus niecałe 4 sekundy na dobę, drugi minus 5 sekund na dobę. Ten sam mechanizm w VIS-ie (noszonym okazjonalnie) robi ok plus 13 sekund.

ETA 2824-2 (noszony sporadycznie) robi plus ok 18 sekund. Jest to zapewne wersja standard.

 

Opracowanie dotyczące różnych wersji ETY 2824-2:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/154362-eta-r%C3%B3%C5%BCnice-w-wersjach-standard-elabore-top-i-chronometre/

 

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja dramatyzowałem że w swojej Baby Tuna mam mam -7sec per day, na mechanizmach miyota 9015 mam około 6-7 sec + na dzień.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Seiko ma - niestety - jakąś fabryczną wadę czopa balansu lub jego oliwienia - tarcza do góry spieszy 30s/dobę, tarcza w dół ledwie kilka.

Tego - niestety - nie da się wyregulować, to wymaga naprawy (jeśli komuś przeszkadza, bo ja to olałem, najwyżej się zepsuje - to tani zegarek).

 

Ogólnie uważam mechanizmy Miyoty za lepiej (tzn "drożej") zaprojektowane i trwalsze.

Niemniej, Seiko to nie są - oczywiście - złe mechanizmy. Proste i na ogół niezawodne, spokojnie można brać.

Mowa oczywiście o tanich, zwykłych Seiko ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam seiko monstera na 4R36, po dotarciu  noszony w dzień robi na,,- " około 3 do 5 s max, położony na noc na deklu nadrabia te 2 do 5 s. Dużo zależy od różnic temp.. od dwóch tygodni po ustawieniu ma obecnie 2 s na ,, + ". dokładność zależna jest także od naciągu sprężyny, czym słabszy ( mniejsza rezerwa do zatrzymania około 4 godzin ) to spowalnia i na odwrotnie. Jestem pod wrażeniem dokładności tych werków, obecnie stabilny. zdarzyło się też, że przez dwa dni trzymał czas co do s z atomem, wg którego sprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy selita sw200 też dzieli się na standard elabore top? Jeżeli tak to jak rozpoznać. Mam ten mechanizm w Eposie na razie rozczarowuje 15s na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ma 4 klasy wykonania, jedynie STP ma jedną.

 

Mam Seiko na 4R39, żona ,a Deep Blue na NH35.

Moj bardzo stabilny, żony spieszy się dość mocno.

Damy do wyregulowania jak się gwarancja skończy.

 

Fajny koń roboczy ale wyregulowana ETA / Sellita lepsza.

6R15 bliżej ale dokładność mocno zależy od naciągu sprężyny.

 

Miyota serii 9000 udowadnia w Tisellach jak dobrze potrafi trzymać czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.