Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ch24.pl

A. Lange & Söhne Odysseus – pierwszy „sportowy” zegarek w stali [dostępność, cena]

Rekomendowane odpowiedzi

Zintegrowane zegarki sportowe w stali przeżywają prawdziwy renesans, ale nawet wobec tego stanu rzeczy premiera nowego Lange jest totalnym zaskoczeniem. Oto bowiem niemiecka manufaktura decyduje się na model utrzymany w sportowym klimacie, zupełnie nowy design i dotychczas prawie kompletnie pomijaną stal.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, na pewno będzie kontrowersyjny. Zastanawiam się, czy już tak bardzo nam się nie "wdrukowała" w pamięć stylistyka AP RO, PP Nautilus czy nawet VC Overseas, że każda nowa, zupełnie inaczej wyglądająca propozycja w tym segmencie (luksusowe zegarki sportowe w stali), będzie na początku wydawać się czymś jakby nieadekwatnym. W AL&S brakowało takiego zegarka, ale czy Odysseus zyska uznanie... Trochę obawiam się podobnych komentarzy, jakie masowo pojawiały się po zaprezentowaniu linii CODE 11.59 AP (ja także pisałem, że to koszmarne zegarki).

Ja na razie wstrzymuję się z oceną wizualną tego zegarka, przynajmniej do czasu pokazania go na dobrych filmikach na Youtube. Nie wiem, czy ta bransoleta pasuje do koperty...

Jedno jest pewne, mechanizm - jak zwykle w AL&S - wspaniały.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wygląda jak jakiś ichni garniturowiec, tyle że w stali i na bransolecie.

 

Wysłane z mojego G-Shocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za bardzo spóźniona premiera w zbyt dużej cenie. Ale wizualnie źle nie jest. Chociaż bardziej pasowałby jako Glashutte Original za połowę ceny.


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holistycznie podeszli do koncepcji zegarka sportowego. Zwłaszcza od strony mechanicznej.

Automatyczny naciąg, podwyższona o 1 Hz częstotliwość oscylacji balansu (standard u Lange to 3Hz), pełny mostek, nowe aerodynamiczne koło balansu wraz z 4 punktową regulacją (porzucili Gyromax!) To wszystko składa się na przemyślany projekt.

 

Tylko się zastanawiam, skoro zastosowali balans ze swobodnym włosem i regulacją przez zmianę momentu bezwładności to jaką funkcję pełni na mostku przesuwka z łabędzią szyją? 

 

PS

Łukasz faktem, że przedłożyłeś premierę Odysseusa nad nasze wyśmienite towarzystwo to sobie nagrabiłeś!!!

Będzie Cię kosztowało dużą flaszkę.

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mnie nowy Lange Odysseus bardzo przypadł do gustu, przynajmniej w oparciu o zdjęcia dostępne w Internecie. Ciekaw jestem wyglądu zegarka na żywo zwłaszcza, że myśl o zakupie Lange od dawna nie daje mi spokoju.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pochwalic ALS, ze stworzyło zegarek zypelnie inny od AP RO czy VC Overseas.

Ale tez daleko mu designem do Royal Oaka czy Overseasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pochwalic ALS, ze stworzyło zegarek zypelnie inny od AP RO czy VC Overseas.

Ale tez daleko mu designem do Royal Oaka czy Overseasa.

To prawda, stworzyli zupełnie nowy wygląd zegarka sportowego, zgodny z typową stylistyką Lange. Wszelkie nawiązania do designu G.Genty wyglądałyby teraz chyba raczej śmiesznie.

Na filmach Odysseus prezentuje się fajnie, mam jednak zastrzeżenia do bransolety; czy pasuje do zegarka sportowego ?

No i cena jak na stalowy zegarek, mimo że z topowej manufaktury, jest jednak potężna. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

ODYS.png

 

 

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak uwielbiam ta manufakture, tak ten model jest dla mnie brzydki jak noc - i tyle :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam... ładny skurczybyk 

 

A-LANGE-AND-SOHNE-ODYSSEUS-STEEL-SPORTS-

 

zdjęcie z monochrome-watches

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zewnętrzne ogniwa bransolety zaraz za endlinkami wyglądają na lekko za szerokie. Psuje to harmonię linii zewnętrznej, jakby bransoleta nie do końca była przypisana do tego zegarka. Sama koperta jest ok.  Nie jestem przekonany (wydaje mi się?), że bez okienka dnia, cały projekt mógłby być bardziej spójny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszmarny projekt branzolety, po prostu niemiecki design bez polotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce bransoleta wyglada fatalnie...

Lange-Odysseus-1.jpg


I jeszcze film

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

Łukasz faktem, że przedłożyłeś premierę Odysseusa nad nasze wyśmienite towarzystwo to sobie nagrabiłeś!!!

Będzie Cię kosztowało dużą flaszkę.

 

No co zrobisz jak nic nie zrobisz ;)... Zegarek Roku przede wszystkim, chociaż troszkę żalu było...

 

Żeby było jasne, ja tego zegarka na żywo nie widziałem, więc z obszerniejszą ocena i wrażeniami poczekam do recenzji, która zapewne nastąpi niebawem. Czy Odyseusz jest kontrowersyjny? Bardzo... Czy tego się spodziewałem - w pewnym stopniu tak. Czy bransoleta pasuje do projektu? Zdjęciem wklejonym przez mario1971 bym się nie sugerował - to nadgarstek Pani o bardzo, bardzo wątłym rozmiarze, dodatkowo z nieskróconą bransoletą. 

 

Jedno jest pewne, Lange namieszało, ale moim zdaniem bardzo dali radę. No i ten mechanizm... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim podobać się nie musi. Masówka to to nie jest. Sto pięćdziesiąt sztuk rocznie do sprzedania. Dadzą radę pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wydaje, że mimo wszystko dadzą radę.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pokracznie to wygląda. Niby miał być zegarek sportowy, a wyszła karykatura. Nie wiem, po co takie kurczowe trzymanie się elementów pasujących raczej do stylu klasycznego (sekunda, krój cyfr i liter datownika). Dodanie bransolety i kilku udziwnień koperty nie sprawi, że zegarek staje się sportowy. Jak zrobić sportowy zegarek, który nie traci DNA marki, pokazał Laurent Ferrier swoim Tourbillon Grand Sport.

Nie dostrzegam niczego szczególnego w LF co miałoby świadczyć o tym, że ich zegarek jest sportowy w porównaniu do dzieła Lange.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymam się z decyzją o zakupie, aż zobaczę zdjęcie tego zegarka na nato ;-)

 

Koperta, wodoszczelność i design fajne, o mechaniźmie się nie wypowiem bo się nie znam, ale bransoleta jest za szeroka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia - najmniej co do tyłu. Widok mechanizmu, jak to u ALS - po prostu piękny. Natomiast z przodu jest według mnie słabiej. Jak na sportowy zegarek to coś mi w nim nie gra (chociażby kształt wskazówki małej sekundy, bransoleta) - od pierwszego modelu sportowego od ALS oczekiwałem więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mieszane uczucia jednak do tyłu zegarka też, wzbudziły moją ciekawość.

Pewnie nie chodzi o to, że  jest za bardzo obnażony, tylko o coś innego?

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciekawy projekt.

Design jak design, będzie miał przeciwników i zwolenników. Nie można odmówić 2 rzeczy: DNA marki, oraz brak wtórnego designu.

 

Dla mnie dyskusyjny jest dwuliterowy wzkaźnik dnia tygodnia, bo z jednej strony daje symetryczną przeciwwagę do dużego datownika, a z drugiej dwuliterowe oznaczenie jest chyba poza wszelkimi standardami (chyba, że się mylę?). 

 

Dyskusyjna jest też liczba wodotrysków / komplikacji na tarczy + wielosegmentowa bransoleta, która powoduje, że ogólnie dużo się dzieje - Nautilus czy RO, w bazowych wersjach, są czyste w formie, bardziej eleganckie.

Z drugiej strony Vacheron 4500V wypada nadzwyczaj blado w porównaniu do Lange jeśli chodzi o wskazanie daty:

20190520_110354.jpg

Z drugiej strony przypomniał mi się piękny Glashutte Seventies, również z dużą datą, ale czysty i elegancki w formie jak Nautilus:

70s2.jpg

70s6.jpg

70s5.jpg

 

 

Technicznie + jakość wykończenia wydaje mi się, że będzie to lider w segmencie tego typu zegarków, gdyby jeszcze rezerwa była nieco dłuższa, ale tylko po to, że dzisiaj czesto spotykamy 70-80h, bo ponad 2 doby (50h) jest też ok. 

 

Co do ceny - chyba również jest ok - poniżej Patka, za świeży projekt, top markę, super jakość i komplikacje. Moim zdaniem:  nie osiągnie sukcesu Nautilusa i RO, będzie raczej dostępny od ręki, ze standardowymi rabatami dla ALS na poziomie 20-30% od retail. 

 

Z drugiej strony przebitka razy 3, razy 4 względem wspomnianego GO (dostępny od ok. 30 tyś zł, nówka, na bransolecie) - to jednak sporo więcej niż przy innych podobnych modelach jak np. te poniżej (różnica w cenie ok 2x).

 

1466388.png?impolicy=cropresize&cropheig

l121-1-dd.jpg

1-65-01-25-15-04_0_0.jpg?itok=jx3QEUgp

Calibre-65-01_002_0.jpg?itok=ZCiNTVUQ

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mieszane uczucia jednak do tyłu zegarka też, wzbudziły moją ciekawość.

Pewnie nie chodzi o to, że jest za bardzo obnażony, tylko o coś innego?

Mieszane co do całości. Może źle się wyraziłem co do tyłu/mechanizmu - ten jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się zastanawiam, skoro zastosowali balans ze swobodnym włosem i regulacją przez zmianę momentu bezwładności to jaką funkcję pełni na mostku przesuwka z łabędzią szyją? 

 

A nie jest to typowe dla Lange - stosowanie przesuwki z łabędzią szyją wraz z balansem ze swobodnym włosem?

 

W powyżej wklejonym mechanizmie Lange 1 też tak chyba jest? Czy w tym mechanizmie balans nie jest ze swobodnym włosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.