Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukasz86

Zegarek do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić czasomierz do noszenia na co dzień. Na początku sądziłem, że najlepszym dla mnie wyborem będzie coś z serii Edefice od Casio, np:

https://allegro.pl/oferta/meski-zegarek-casio-efb-560sbl-1av-edifice-solarny-7503449561 Za tym sprzętem przemawiała do mnie bateria solarna i szafirowe szkło.

Mam dość chudą rękę (obwód nadgarstka 17 cm), więc doszedłem do wniosku, że zegarek powinien być na pasku a nie na bransolecie. Po dalszych poszukiwaniach wpadł mi w oko czasomierz zupełnie z innego wymiaru jak Casio. Muszę przyznać, że ten Orient jest śliczny:

https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-orient-fev0u003dh-oryg-gw-pl-8574588045?fbclid=IwAR3-sfLQg5LT_cUFErGqIcvsIqYwULG42525ZKrsnjaF1PUIPcvwXAZXMjc

Waszym zdaniem, który będzie lepszy? Kwarc, czy automat? Proszę ewentualnie o inne propozycje. Mam też pytanie, gdzie taki zegarek najlepiej zakupić, by nie trafić na podróbkę?  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Zacznę od najważniejszego - kup na bazarku forumowym w dziale "Sprzedam".

Dlaczego?

Np. Orient Bambino w sklepie kosztuje ok. 900 zł. Na bazarku - 450 zł. Warto.

Poza tym ja wierzę w to, że reputacja użytkowników forum jest dla nich ważna.

Przeprowadzałem transakcje ponad 20 razy i z reguły się nie zawiodłem.

 

Jeśli faktycznie wchodzisz w zegarki jako hobby kup automat.

Jeśli szukasz jednego zegarka na każdą okazję i oczekujesz, że zawsze będzie dokładny szukaj kwarca lub eco-drive.

 

Ja proponowałbym automat - sekundnik będzie Cię długo bawił.

Orient to dobry kierunek.

Przykład:http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179998-orient-sem78002wb-szafir-39mm/

 

Militarne Seiko też jest fajne.

Polecałbym stronę Skywatches z Singapuru. Płatność przez PayPal.

Kupowałem 3 razy i nigdy nie było żadnych problemów.

 

Ale możesz też zainwestować w polskie zegarki - Vratislavia Conceptum Heritage Chrono.

Kwarc, ale bardzo dobrze wykonany. Z szafirowym szkłem.

Trzeba polować na bazarku.

 

Jeśli w grę wchodzą zegarki sportowe szukaj Orienta Ray albo Citizena Promastera Ny 0040, albo tisella pilota 40 mm.

 

I co do rozmiaru nie sugeruj się kwestią paska lub bransolety, tylko średnicą i wymiarem lug to lug.

Im krótsze "uszy" tym lepiej.

Nie przekraczaj 42 mm średnicy. Lug to lub poniżej 50 mm i będzie ok.


Rzuć okiem na armidę.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180200-orient-star-re-at0003s00b-armida-a11-rotary-seiko-alba/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno.

Jeśli to ma być Twój jedyny zegarek to popatrz na Certinę DS1.

Cena 2 razy większa niż Twój budżet. A jeśli kupisz nową to coś około 2000 zł.

Ale będziesz zadowolony. Warto odżałować.

Szafir, mechanizm to ETA 2824-2 i robi góra 2 sekundy odchyłki na dobę, stylistyka pasuje do dżinsów i garnituru.

Kupuj na bransolecie. Pasek jakiś dopasujesz, a bransoleta osobno to ponad 200 zł.

Średnica 39 mm. Małe lug to lug.

Bardzo dobrze się układa na mniejszych nadgarstkach.

I możesz wybrać różne kolory tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Twój research na temat zegarków jest jeszcze wątły, i myślę że możesz bardzo podziękować koledze AspirantS za tak wyczerpującą i skondensowaną odpowiedz na pare prostych i ważnych tematów, których nie chciało CI się szukać w internecie :P

 

Ale już nie będę uszczypliwy ;) 

 

Kwarc czy automat? - jak będziesz w nim chodził dzień w dzień to myśle, że dla Ciebie obojętne. Jednak jak czytam Twoje pytanie to szedł bym w kwarc jednak jest wygodniejszy.

 

Gdzie kupować? - Bazarek na forum lub sklepy internetowe z zegarkami. 

 

W podanym budżecie masz setki zegarków. Jeśli chcesz najlepszą cenę do jakości to unikaj zegarków modowych producentów. Bierz to co Ci się najbardziej podoba, kieruj się radami AspirantS.


I jeszcze jedno.

Jeśli to ma być Twój jedyny zegarek to popatrz na Certinę DS1.

Cena 2 razy większa niż Twój budżet. A jeśli kupisz nową to coś około 2000 zł.

Ale będziesz zadowolony. Warto odżałować.

Szafir, mechanizm to ETA 2824-2 i robi góra 2 sekundy odchyłki na dobę, stylistyka pasuje do dżinsów i garnituru.

Kupuj na bransolecie. Pasek jakiś dopasujesz, a bransoleta osobno to ponad 200 zł.

Średnica 39 mm. Małe lug to lug.

Bardzo dobrze się układa na mniejszych nadgarstkach.

I możesz wybrać różne kolory tarczy.

 

Obawiam się (nie mam pewności na 100%), że Certina DS1 ma właśnie minus w postaci mało standardowej wielkości paska 21mm co może jednak sprawić trudności w jego znalezieniu. Nie mam wiedzy o bransolecie, o jej jakości czy ustawień do nadgarstka ale podoba mi się ona i osobiście wolałbym ją zostawić na zegarku. Tak czy owak uważam, że ten zegarek to świetna rekomendacja zegarka na codzień i warto dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wszelkie wskazówki serdeczne dzięki.

Po kolei. 

Jakoś nie mam przekonania do rzeczy używanych. Choćby zegarek był o połowę tańszy i noszony kilka razy to jednak wolę ten ze sklepu. Taki mam odchył i nic nie poradzę :)

Mój wybór na pewno pójdzie w stronę automatu. Rozumiem, że co kilka dni trzeba będzie korygować czas, ale w zupełnie mi to nie przeszkadza. Natomiast nie wiem, czy taki automat będzie wymagał jakiejś specjalnej troski, typu regularnego serwisowania, czy po prostu będę mógł się w pełni cieszyć zakupem a z czynności obsługowych będę zobowiązany do korygowania czasu. Więc prosiłbym o informacje w tej materii. 

Ta Certina DS1 jest bardzo ładna, ale zwyczajnie nie w moim budżecie. Początkowo zegarek miał kosztować 500 zł, teraz jest to już prawie 1000 zł i nie chciałbym tego budżetu znów podwajać. 

Myślę, że dla mnie lepszy będzie zegarek na pasku. Bransoleta wydaje mi się bardziej ociężała. 

Stylistycznie bardzo podoba mi się własnie zegarek na pasku i do tego niebieska tarcza. Wygląda to świetnie, dlatego też skłaniam się ku modelowi FAC08004D0. Niezbyt ogarniam kwestie techniczne i chciałem zapytać, czym mechanicznie różni się ten zegarek od tego, który zamieściłem w pierwszym poście? Z tego co udało mi się ustalić to FAC08004D0 ma funkcję stop sekundy i możliwość dokręcania. Czy to prawda? Powyższe funkcje byłyby całkiem przydatne. Czy powyższy Bambino to dobry wybór?

No i gdzie go kupić? Czy do ceny na zagranicznych portalach trzeba doliczać opłaty celno - skarbowe? Myślę, że jeśli w ogólnym rozrachunku cena na zagranicznej aukcji nie odbiegała by znacznie od tych krajowych, to sądzę, że lepiej dać zarobić rodzimym firmom. Poniżej dwie aukcje ze skrajnymi cenami. 

https://allegro.pl/oferta/orient-fac08004d0-bambino-zegarek-meski-7689852752

https://zegarownia.pl/zegarek-orient-meski-fac08004d0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując zegarek mechaniczny, automat lub manual, musisz liczyć się z kosztami serwisowania zegarka. Różne opinie i zalecenia obowiązują w tym zakresie. Jedni piszą o serwisie co kilka lat np.5, a inni opowiadają o swoich czterdziestoletnich zegarkach, które nigdy nie doswiadczyly ingerencji zegarmistrza. W każdym razie musisz również mieć świadomość, że zegarek mechaniczny jest również bardziej podatny na różne awarie i uszkodzenia, zatem np. rabanie drzewa w automacie raczej odpada. Stop sekunda to dobra opcja, jeśli chcesz regulować czas co do sekundy, wtedy wskazówka sekundowa stoi i można nastawić godzinę idealnie dokładnie, choć na kilka dni maksymalnie. Jeśli miałby to być zegarek codzienny rozważ opcję szkielka szafirowego, które jest mniej podatne na zarysowania. Koledzy generalnie chwała zegatki Orienta, więc co byś nie kupił, powinno być ok.

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj i obserwuj bazarek, aukcje, olx,pepper.Realna wartość Orienta Bambino to 450-500zl i zdarzają się w tej kwocie.

Choć ja bym szukał faktycznie że szkielkiem szafirowym zegarka, jeśli to ma być ten jeden codzienny.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany o tym czy tytan w citku rysuje się nardziej od stali, no ale niech użytkowmicy się wypowiedzą. Z drugiej strony, polerka zegarka z 8 stówek chyba nie do końca się opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik z tym Bambino i szkiełko jest tam dość mocno wystające, poza tym to zwykły minerał. Zegarek zacny, ale na co dzień faktycznie się nie nadaje. Więc posłucham Waszych rad i poszukam czegoś innego. 

Ten Citizen też bardzo ładnie wygląda z tą niebieską tarczą. Tyle, że jest z bransoletą, więc trzeba będzie ją skrócić. Zwykły bateryjkarz mi to ogarnie, czy trzeba się udać do prawdziwego zegarmistrza? Czy tytanowa bransoleta faktycznie może być problematyczna? Ze stalową tego Eco Drive'a nie znalazłem. Koperta też jest tytanowa, czy ona też jest podatna na zarysowania i trudna do spolerowania? A co powiecie na model na pasku?

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-super-titanium-eco-drive-bm7470-17l

 

Dzięki wszystkim za zaangażowanie.

Edytowane przez lukasz86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany o tym czy tytan w citku rysuje się nardziej od stali, no ale niech użytkowmicy się wypowiedzą. Z drugiej strony, polerka zegarka z 8 stówek chyba nie do końca się opłaca...

. Dlaczego się nie opłaca?

Przeciez stalowej koperty to koszt 20-50zł. Nie piszę oczywiście o ultradzwiekach ale zwykłym odświeżeniu.

Zobacz sobie w aukcjach jak tytanowe Citizen potrafią być zajechane i z tym już nic nie zrobi.

 

Ja bym brał osobiście w stali która mogę spokojnie odświeżyć co 2-3 lata.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, szukaj na allegro, olx, za granicą. Bo te ceny zegarków co podałeś są z d... wyjęte. Spokojnie niektóre z nich można kupić za połowę ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

W takim razie na zasadzie klamry spinającej dyskusję, po zapoznaniu się z Twoimi wiadomościami:

 

Planujesz kupić jeden zegar na dłuższy czas, jesteś przywiązany do myśli, że powinien być nowy

i mam wrażenie, że nie bardzo wierzysz w zagraniczne strony internetowe zajmujące się sprzedażą zegarków.

 

W takim przypadku po prostu idź do sklepu, gdzie możesz przymierzyć zegar i zobaczyć jak się w nim czujesz.

Nawet jeśli tam nie kupisz tylko poszukasz później taniej w internecie. Wizja na żywo może mocno zweryfikować zachwyt nad zegarem.

Jeśli nie masz możliwości przymiarki poszukaj filmu prezentującego zegar. Najgorzej bazować na renderowanych fotografiach, które zbyt często nie mają nic wspólnego z realnym obrazem zegara.

 

Odpuść automat na rzecz kwarcu lub eco-drive i postaw na szkło szafirowe.

 

I posłuchaj kolegów, którzy przestrzegają przed tzw. markami modowymi ( fashion). Kup zegar producenta, który produkuje tylko zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AspirantS za podsumowanie :)

Wierzę jak najbardziej w zagraniczne strony, tylko mam wrażenie, że to co jest dostępne w Polsce to nie ma tego na zagranicznych aukcjach. Na przykład zegarka z poniższego linku za nic nie mogę znaleźć w niższej cenie.

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-radio-controlled-eco-drive-as2050-10e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AspirantS za podsumowanie :)

Wierzę jak najbardziej w zagraniczne strony, tylko mam wrażenie, że to co jest dostępne w Polsce to nie ma tego na zagranicznych aukcjach. Na przykład zegarka z poniższego linku za nic nie mogę znaleźć w niższej cenie.

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-radio-controlled-eco-drive-as2050-10e

 

Citizen AS2050-10E to bardzo dobra propozycja, biorąc pod uwagę cenę i to co zegarek oferuje. I masz jeszcze 2 lata gwarancji PL.

 

Jeżeli zależy Ci na niższej cenie, to tutaj masz brata bliźniaka tylko z białą tarczą.

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-as2050-10a-eco-drive-radio-controlled-sapphire-mens-watch

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wcale nie zachwycają te Citizeny Eco-drive z synchro radiową. Byłem dzisiaj w salonie, oglądałem. Jakość wykonania ok, ale tarcza nudy, bez fajerwerków. Choć gust każdy ma swój, ale w mojej ocenie można znaleźć w tej cenie ciekawsze zegarki jako EDC np. Orienta, choć nie ECO i bez synchronizacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.