Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Raff007

Chrono 24 - czy bezpiecznie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy zakupy przez Chrono24 są bezpieczne? Jeśli sprzedaż jest od zaufanego sprzedawcy? Ceny w Europie są czasem bardzo dobre, stąd pytanie.

Pozdrawiam,

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tutaj koledzy pisali bo sie tez o to dowiadywalem to tak sam Taga przez chrono kupiłem

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne z użyciem rachunku powierniczego. Twoje pieniądze są zamrożone w depozycie dopóki nie potwierdzisz, że wszystko z zegarkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak wyżej, szukaj Trousted Checkout. Kasa ląduje najpierw na rachunku powierniczym, a wypłacana jest po sfinalizowaniu transakcji (dostawie towaru). Ja kiedyś kilka miesięcy czekałem na Sinna. W końcu znudziło mi się czekanie, o czym poinformowałem sprzedawcę i chrono24, odstępując od umowy. W ciągu 2 dni kasa z rachunku powierniczego była u mnie.

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe. Ja również miałem nieudaną transakcję. Sprzedawca 5 tygodni mnie zwodził, zrezygnowałem z zakupu. Pieniądze wróciły na moje konto.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ich ostatnio o szczegóły tej usługi. Trusted checkout chroni nas przed utratą środków w przypadku nie wysłania zegarka w ogóle. Jeśli w momencie odbierania paczki nie zorientujesz się że coś jest nie tak ( fejk, franken, jakieś wady działania ) to pieniądze trafiają do sprzedającego ( sygnałem jest doręczenie przesyłki ) i wtedy zostaje ci droga są sądowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że masz 2 tygodnie na ew zgłoszenie uwag?

Kiedyś na pewno tak było, dopiero po tych 2 tyg od odebrania paczki sprzedawca otrzymywał pieniądze.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - masz 2 tygodnie na zgłoszenie ewentualnych uwag ale czy dopiero po tym czasie sprzedający otrzymuje kasę to by trzeba zapytać sprzedających.

I czy jest to niezależne od powodu odstąpienia od umowy. Na przykład regulamin chrono w przypadku podejrzenia fejka mówi że „ pomogą znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie razem ze sprzedającym” ...co to w praktyce oznacza? Pośrednik powinien chronić też sprzedającego przed próbą oszustwa ( podmienienia zegarków ) przez kupującego itd...Słowem czy łatwo te prawa wyegzekwować w razie czego.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem 3 razy, 2 razy było ok, raz.nowy raz używka która sprawdziłem u zegarmistrzów. Raz chciał mi dostarczyć sprzedawca nowy model a zamawialem stary, jak zacząłem dopytywac po miesiącu to się wycofał, zwrot kasy za to bodajże w 24h.

 

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafiasz na uczciwego sprzedawcę - zawsze jest OK. Pytanie co się dzieje z egzekwowaniem Twoich praw gdy o nieuczciwości sprzedawcy przekonasz się kilka dni po odebraniu zegarka. Może ktoś napisałby o takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupować od sprzedawców z pozytywnymi opiniami liczonymi w setkach. Chociaż w przypadku anulacji transakcji, np. z powodu opóźnienia lub zwrotu zegarka, zawiedziony kupujący nie może w ogóle wystawić oceny sprzedającemu :( Tak mówi regulamin Chrono24. W ten sposób część sprzedających ma tylko i wyłącznie pozytywne opinie <_<   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takim problemie, a na chrono sprzedaje się mnóstwo zegarków. Wniosek taki, że ochrona działa.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Trusted Seller i Trusted Checkout. Ja kupowałem Omegę od takiego sprzedawcy i wszystko było super.

Sprawdź dodatkowo czy zegarek jest u danego sprzedawcy dostępny od ręki (zielone światełko przy ofercie).

Z rachunkiem powierniczym ja miałem inaczej niż koledzy:

Odebrałem zegarek (sprzedający dostał taką informację) ale dopiero ja po kliknięciu w zamówieniu potwierdzenia że wszystko jest ok "uwolniłem" środki z rachunku powierniczego.

Jeśli sprzedający spełnia warunki wyżej: TS, TC, ma dużo dobrych opinii a zegarek jest dostępny do wg mnie nie ma się czego bać. 

Jeśli chcesz na priv mogę dać Ci namiary na sklep gdzie ja kupiłem.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, z tego co piszecie wynika, że tragedii nie ma, zwłaszcza w przypadku Trusted Seller i Trusted Checkout. Więc pojadę, a co mi tam :-)

Pozdrawiam,

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj, patrz na opinie i koniecznie bierz z trusted checkout. Sam korzystalem i jestem bardzo zadowolony.

Jeden z kupionych zegarkow spieszyl sie, w ramach gwarancji zostal naprawiony przez producenta takze i ten aspekt dziala.

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Niemczech i nie było problemu z honorowanie gwarancji wiec nie sadze aby w Polsce miało byc inaczej.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honorowanie gwarancji zależy od pochodzenia zegarka a nie tego czy został sprzedany na Chrono24 czy na allegro czy olx.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Trusted Seller i Trusted Checkout. Ja kupowałem Omegę od takiego sprzedawcy i wszystko było super.

Sprawdź dodatkowo czy zegarek jest u danego sprzedawcy dostępny od ręki (zielone światełko przy ofercie).

Z rachunkiem powierniczym ja miałem inaczej niż koledzy:

Odebrałem zegarek (sprzedający dostał taką informację) ale dopiero ja po kliknięciu w zamówieniu potwierdzenia że wszystko jest ok "uwolniłem" środki z rachunku powierniczego.

Jeśli sprzedający spełnia warunki wyżej: TS, TC, ma dużo dobrych opinii a zegarek jest dostępny do wg mnie nie ma się czego bać.

Jeśli chcesz na priv mogę dać Ci namiary na sklep gdzie ja kupiłem.

Powodzenia!

Ja poproszę. Z ciekawości co za Omega?

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast nowej Omegi Aqua Terra otrzymałem egzemplarz porysowany w stanie odbiegającym od fabrycznego. A sprzedawca miał bardzo dobre opinie (Monaco Watches). Skorzystałem z procedury "Trusted", zegarek odesłałem i czekam na zwrot pieniędzy.

 

Pamiętaj, że wg procedury opisanej w regulaminie, aby skorzystać ze zwrotu to trzeba wysłać maila na określony w regulaminie email w ciągu 14 dni od otrzymania zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali - jak trafisz uczciwego sprzedawcę to wszystko jest dobrze. Nie wiem jakiego zegarka szukasz, ale może warto rozejrzeć się po AD poza granicami PL - Ci którzy mają spore obroty, albo korzystne „uwarunkowania podatkowe” dają rabaty porównywalne z tymi z Chrono i nie masz żadnego ryzyka, a osobista wycieczka u sprzedawcy przy droższych modelach i tanich liniach lotniczych nadal się będzie opłacać i przy okazji można fajnie spędzić weekend ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej o co chodzi Wam z tym AD? Przy okazji mozecie polecic cos poza chrono24 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2019 o 21:50, desmo napisał(-a):

Masz rację - masz 2 tygodnie na zgłoszenie ewentualnych uwag ale czy dopiero po tym czasie sprzedający otrzymuje kasę to by trzeba zapytać sprzedających.

I czy jest to niezależne od powodu odstąpienia od umowy. Na przykład regulamin chrono w przypadku podejrzenia fejka mówi że „ pomogą znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie razem ze sprzedającym” ...co to w praktyce oznacza? Pośrednik powinien chronić też sprzedającego przed próbą oszustwa ( podmienienia zegarków ) przez kupującego itd...Słowem czy łatwo te prawa wyegzekwować w razie czego.

 

Samo automatyczne potwierdzenie doręczenia nie wystarczy. Osoba, która otrzymała zegarek musi jeszcze wejść na swoje konto i kliknkąć, że wszystko jest OK, dopiero wtedy kasa jest zwalniana. Uważam CH24 z rachunkiem powierniczym za najbezpieczniejszy portal do kupowania i sprzedawania zegarków, a że tak jak wszędzie trafiają się sprzedawcy nieuczciwi albo wręcz oszuści to już inna sprawa.

 

Uważam jednak, że od zaufanych długoletnich sprzedawców z dobrą historią ciężko będzie trafić na jakiś przekręt.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda weryfikowanie z ich strony naliczenia prowizji? Mam wystawiony jeden zegarek, 2 maja aukcja automatycznie wygasa, napisali mi meila, że jeśli jej nie przedłużę o kolejne 3 miesiące (mam taką możliwość), to sami ją dezaktywują, a poniżej dodali, że wszystkie sprzedaże, w których uczestniczyło Chrono podlegają opłacie, nawet jeśli transakcja była sfinalizowana z pominięciem ich portalu, mało tego, cytuję "jeśli po fakcie okaże się, że sprzedałeś zegarek za pośrednictwem chrono, naliczymy Ci prowizję od obsługi sprzedaży". Zastanawiam się po jakim fakcie? Jak oni chcą to zweryfikować? W momencie dezaktywacji aukcji poproszą mnie o wstawienie zdjęcia zegarka z aktualną godziną i datą? Przecież może się okazać, że po 2 maja, uda mi się komuś zegarek sprzedać, chociażby tutaj na bazarku, kolegom z forum i co wtedy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.