Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marciniszyn

Zegar stojący Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam klucza do obudowy Harfen Gong. Nie wiem czy tak się nazywa, czy to jest inna nazwa, ale może zdjecie wyjaśni. Gdzie można by było kupić taki kluczyk.

post-108987-0-71038700-1572279331_thumb.jpeg

post-108987-0-56951100-1572279352_thumb.jpeg

post-108987-0-65130600-1572279369_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o zamek w drzwiach tej skrzyni, którą pokazałeś? No firma już się osiemdziesiąt parę lat temu wyprzedała z zapasów... 

Jeżeli musisz zegar zamykać, to dokup jakiś ładny kluczyk +- pasujący do otworu (na rynku, aukcji etc), wymontuj zamek, rozbierz go i dopasuj wycięcia przy pomocy iglaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harfen Gong to nazwa gongu. Skrzynie GB miały swoje numery katalogowe. Takiej nigdy nie widziałem, zwłaszcza że ma zamek ;) Podstawowe pytanie jest takie - czy to fabryczna skrzynia. Becker sprzedawał również same zestawy typu werk z osprzętem. Ocalały na niej jakieś naklejki? No i z jakiego okresu jest mechanizm, czy ma jeszcze numer seryjny? Ale jeżeli nawet skrzynia jest fabryczna, to szanse na oryginalny kluczyk są bliskie zeru. Proponuję wymontować zamek i dopasować kluczyk na giełdzie staroci lub zamówić u zmyślnego dorabiacza kluczy, zapewne ma bardzo prosty kształt.

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że skrzynia jest zamknięta, będę musiał „odczepić” plecki i dopiero dobrać się do zamka. Poszukam jeszcze naklejek, jak będę u babci, sam jestem ciekawy co to za ustrojstwo. Na razie dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mały wytrych i podłub w zamku, albo dopasuj kilka kluczy, może któryś zadziała... Tam nie stosowano skomplikowanych kombinacji, jak w drzwiach wejściowych  :D

Demontaż pleców na niewiele się zda, chyba że to zamek przykręcony na wierzchu, a nie wpuszczany. Ale to by była meblarska granda IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić z cienkiego gwoździka wytrych (wygnij ok 1 cm pod kątem prostym) ten zamek jest prosty wystarczy nieco unieść rygiel wewnątrz zamka, nie trzeba przekręcać , raczej tam jest zamek taki z ryglem haczykowym. Warto się trochę pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z szafą jeszcze walczę, ale co powiecie na temat samego zegara. Załączam zdjęcie z numerem seryjnym.

2488951

 

Chyba nic szczególnego!

post-108987-0-61615400-1572458451_thumb.jpeg

Edytowane przez Marciniszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1924. Nie ma takiej skrzyni w katalogu na ten rok. Albo produkt niskoseryjny, albo skrzynia wykonana poza fabryką. W niczym to nie zmniejsza jego wartości. Nie powiem że "nic szczególnego".


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia zacna :)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia zacna :)

No Pewnie :) Jak bym taki miał , to już by został :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g opracowania Adama Mroziuka to 1926 rok.

 

Pozdrawiam

Roman

 

Aktualne dane wskazują, że starą numerację Becker zakończył w maju 1925 roku. Przy około 2510000.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Moim skromnym zdaniem Piotr ma rację. Wskazują też na to ostatnio zaktualizowane tabele ....

post-92919-0-74401600-1572541528_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne dane wskazują, że starą numerację Becker zakończył w maju 1925 roku. Przy około 2510000.

 

 

Dokładnie, Moim skromnym zdaniem Piotr ma rację. Wskazują też na to ostatnio zaktualizowane tabele ....

 

Kochani,

 

Po pierwsze - nigdy autorytatywnie nie wypowiadam się w tematach zegarkowych a już zwłaszcza w temacie GB który nie jest moją domeną. Zawsze mówię z pozycji "wydaje mi się" nawet wtedy gdy jest to poparte moją dużą wiedzą - tak było np. w temacie Twojej tarczy Leszku gdzie pokazałem jak należy to zrobić ale nie twierdziłem że oponenci potrafią to zrobić przy pomocy szablonu i piaskowania /mimo że Oni tylko teoretyzowali/

 

Po drugie - podałem/wskazałem źródło /Adam Mroziuk/ w którym podany nr jest datowany na 1926 rok. Nie po to żeby podważać wcześniejsze datowanie ale że może można poszukać takiej skrzyni w tym roku. Jeszcze raz podkreślam że nie jestem znawcą GB.

 

Po trzecie - zarówno w tabeli na której powołujesz się Leszku jak i w tabeli na którą powołuję się ja numeru zegarów przy odpowiednich rocznikach są zaznaczone na "niebiesko" lub "bold" jako pewne/sprawdzone numery z danych lat.

Może trzeba by poprosić autorów żeby się do tego ustosunkowali będzie to z pożytkiem dla wszystkich !!!

 

Pozdrawiam 

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romanie. John Hubby raczej nie wypowie się na tym forum z przyczyn oczywistych (aczkolwiek wiem, że na nie swego czasu zaglądał i sobie tłumaczył niektóre wpisy). Obecnie rzadko wypowiada się nawet na NAWCC. A Adam? No cóż, od dawna też "nie dzwoni, nie pisze" ;)

Jedno zostaje pewne. Tabela Adama jest sprzed lat dziesięciu, zaś ta Johna została skorygowana 9.01.2019 roku. Sam odrobinę maczałem w tym palce, ale już dawno temu.

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.