Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
foti

Otwarcie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zrobić zdjęcia mechanizmu.

Mam narzędzia do otwarcia zegarka ale mam takie wątpliwośći:

 

Zegarek jest WR 100 czy jak odkręcę i zakręcę dekiel  to nie będzie się później zbierać w nim wilgoć jeśli nadal będzie szczelny?

Zmiana temperatur itp? Wydaje mi się ze nie bo przecież zegarmistrz nie otwiera go i zamyka w próżni i nic się nie dzieje

ale wolę po prostu spytać zanim go otworzę.

Z góry dzięki za informacje.

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie po kazdym otwarciu robi sie test szczelnosci i przynajmniej masz pewnosc ze zegarek jest szczelny.

Koszt 20zl

 

Z wr 100 nie ma problemu

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zrobić zdjęcia mechanizmu.

Mam narzędzia do otwarcia zegarka ale mam takie wątpliwośći:

 

Zegarek jest WR 100 czy jak odkręcę i zakręcę dekiel  to nie będzie się później zbierać w nim wilgoć jeśli nadal będzie szczelny?

Zmiana temperatur itp? Wydaje mi się ze nie bo przecież zegarmistrz nie otwiera go i zamyka w próżni i nic się nie dzieje

ale wolę po prostu spytać zanim go otworzę.

Z góry dzięki za informacje.

 

Nie będzie problemu, możesz go spokojnie otworzyć i zamknąć. 

 

 

Teoretycznie przy zakręcanych deklach należy wymienić uszczelkę po otwarciu, z tego względu, że przy zamykaniu jest ona naciągana. Ja ich nie wymieniam przy WR 100 bo jak wiesz to jakaś ochrona ale jeszcze nie jest to diver. Typowy zegarmistrz też jej nie wymieni po otwarciu :) chyba, że zgubi :)

 

Szczelność, jak pisze kolega też sprawdzamy ale tam gdzie to konieczne, np w typowych diverach, które mają za zadanie pływać z nami. 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wciskanych deklach tez nie masz pewnosci czy uszczelka sie nie podwinela

 

Ja sprawdzam szczelnosc po zamknieciu nawet w zegarkach z wr30.

 

Nie jest to zaden koszt a przynajmniej unikniesz parowania lub co gorsze zalania zegarka.

 

Co do diverow z wr powyzej 100m sprawa testu szczelnosci zaczyna sie komplokowac ze wzgledu na dostepnosc sprzetu testowego i ceny samego testu

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wciskanych deklach tez nie masz pewnosci czy uszczelka sie nie podwinela

 

Ja sprawdzam szczelnosc po zamknieciu nawet w zegarkach z wr30.

 

Nie jest to zaden koszt a przynajmniej unikniesz parowania lub co gorsze zalania zegarka.

 

Co do diverow z wr powyzej 100m sprawa testu szczelnosci zaczyna sie komplokowac ze wzgledu na dostepnosc sprzetu testowego i ceny samego testu

 

a tak z ciekawości? po co sprawdzać WR30? to obecnie najniższe WR wykazywane. Generalnie sprawdzenie polega na sprawdzeniu, że zegarek nie jest szczelny, tak?

 

Diver to zbiór cech zegarków, które powinny być certyfikowane, dziś hucznie się nazywa tak zegarki, które przypominają divery. Jeżeli chodzi o szczelność to WR 200 jest minimalną wartością dla nurków. Fakt, faktem, że dziś w sklepach nawet i 100 są tak określane... ale tu na tym forum dobrze jest prostować takie informacje. 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wr30 to nadal szczelnosc na zachlapania i pot wiec jesli taki zegarek nie bedzie szczelny to zaparuje ci po lekkim deszczu lub nawet od potu

 

Co do wr200 to jest to oznaczenie przy ktorym mozesz tak na powaznie zejsc z zegarkiem pod wode na kilka metrow wiec dobrze wiedziec ze jest szczelny jesli masz zamiar zanurkowac.

Ja nie plywam a mimo to jak mam jakiegos divera to profilaktycznie robie test na 100m bo na 200 szkoda kasy.

Gdybym nurkowal i mial do tego zegarek to z pewnoscia odzalowal bym kasy na test do 200m.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.