Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Przeciez Kolega napisal wyraznie "Jak dla mnie..." - czy to nie wystarcza?? Czy trzeba jasniej, aby zrozumiec, ze dla kogos Omega moze byc najlepsza firma na swiecie i ma do tego prawo? Nie zaczynajmy porzadkowac swiata tylko wokol siebie i nakazywac innym swoich swiatopogladow oczywiscie popartych faktami - a jakze...

Zycie i nasze emocje nie zawsze musza zgadzac sie z "tabelkami i rekordami" a nasze gusta i odczucia/doswiadczenia pozwalaja na wlasna interpretacje i moze niech tak zostanie - szczegolnie jak samemu ma sie wypaczony poglad nt. sukcesow, osiagniec i faktow historycznych innych marek.

Jakiś histeryczny ten Twój wpis. Kolega Michał wyraził swój pogląd do czego ma pełne prawo, a ja się do tego poglądu odniosłem do czego również mam prawo. Jesteśmy tu po to, żeby dzielić się wspólną pasją i wyrażać opinie. Nie zawsze musimy się ze sobą zgadzać, co nie ma nic wspólnego z porządkowaniem świata wokół siebie. Ostatecznie napisałem też, że podzielam i rozumiem zamiłowanie Michała do A. Lange & Söhne, ale to pominąłeś w swoim wpisie. Na koniec, nazywanie czyichś poglądów "wypaczonymi" słabo koresponduje z forum miłośników firmy A. Lange & Söhne. Wycisz proszę swoje emocje i postaraj się o bardziej merytoryczny ton naszej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś histeryczny ten Twój wpis. Kolega Michał wyraził swój pogląd do czego ma pełne prawo, a ja się do tego poglądu odniosłem do czego również mam prawo.

Histerie zostaw prosze sobie - ja nigdy nie zachowywalem sie tak histerycznie jak Ty, czego nie raz dales dowod :D

I dla uscislenia - ja rowniez wyrazilem tylko swoj poglad do czego jak napisales - rowniez mam prawo :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Histerie zostaw prosze sobie - ja nigdy nie zachowywalem sie tak histerycznie jak Ty, czego nie raz dales dowod :D

Słuszny zarzut. Wielokrotnie odchodziłem z forum i wracałem, ale chyba nie czas i miejsce, aby o tym pisać. Nobody's perfect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 ulubione marki,GrandSeiko I A.Langhe&Sohne.GS szanuje za podobne podejscie do wykonania zegarka jak Lange,wszystko musi byc perfekcyjne.

post-109065-0-09766600-1587036043_thumb.jpeg

Edytowane przez Michael Kulczycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooo - piekna parka :)

Ale porownanie tych 2 zegarkow, to... odwazne przedsiewziecie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki świetne, ale postaraj się nie robić im zdjęć w pełnym słońcu, bo szkoda tej tarczy i tych plecków  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooo - piekna parka :)

Ale porownanie tych 2 zegarkow, to... odwazne przedsiewziecie B)

Nie, jeśli podjedziesz się uprzedzeń:)

Kolega Michael wszedł na wyższy poziom pasji: potrafi docenić kunszt w oderwaniu od znaczka/marki. To rzadkość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Potwierdzam opinię Michała. Japończycy z Grand Seiko osiągneli bardzo wysoką jakość wykonania tarcz. Wykończenie powierzchni, wykonanie indeksów są na poziomie nieosiągalnym dla wielu firm szwajcarskich, co pokazuje praktyka. Mnie szczególnie przypadł do gustu Spring Drive z ośmiodniową autonomią chodu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeśli podjedziesz się uprzedzeń:)

Kolega Michael wszedł na wyższy poziom pasji: potrafi docenić kunszt w oderwaniu od znaczka/marki. To rzadkość...

To prawda

Potwierdzam opinię Michała. Japończycy z Grand Seiko osiągneli bardzo wysoką jakość wykonania tarcz. Wykończenie powierzchni, wykonanie indeksów są na poziomie nieosiągalnym dla wielu firm szwajcarskich, co pokazuje praktyka. Mnie szczególnie przypadł do gustu Spring Drive z ośmiodniową autonomią chodu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak zgadzam sie w 100%,polerka zaratsu w GS,Tarcza,indeksy To mistrzostwo.Przykre Jest To ze sporo osob widzi tylko znaczek w zegarku I mysli ze skoro w nazwie ma Seiko To tylko tani zegarek,ale tak to bywa.Ja doceniam obie te marki dla mnie GS To takie Japonskie Lange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tak zgadzam sie w 100%,polerka zaratsu w GS,Tarcza,indeksy To mistrzostwo.Przykre Jest To ze sporo osob widzi tylko znaczek w zegarku I mysli ze skoro w nazwie ma Seiko To tylko tani zegarek,ale tak to bywa.Ja doceniam obie te marki dla mnie GS To takie Japonskie Lange.

Odniesień można by też poszukać w Credor Masterpiece.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Datograph Flyback w platynie. Dosyć ciężki na nadgarstku, ale to w końcu kawał maszynerii i pod kątem skomplikowania jak i wagi - dla bezpieczeństwa wolałbym składane zapięcie w tym modelu.20200519_150800.jpg20200519_150720.jpg20200519_111237.jpg20200519_111155.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klasa sama w sobie - niedościgniony wzór dla współczesnej cyganerii inaczej zwanej "wieś tańczy - wieś śpiewa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
13 godzin temu, eye_lip napisał:

Piękny Datograph Flyback w platynie. Dosyć ciężki na nadgarstku, ale to w końcu kawał maszynerii i pod kątem skomplikowania jak i wagi - dla bezpieczeństwa wolałbym składane zapięcie w tym modelu.

 

Świetny z obu stron, a dodatkowo zawierający mój ulubiony sposób regulacji momentu bezwładności koła oscylatora. Miód na oczy. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datograph piękny. 

Filip to Twój


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Po spektakularnym Zeitwerku z niebieską tarczą i nowej wersji Odysseusa z szarą tarczą, A. Lange & Söhne prezentuje kolejne nowości. Tym razem rzecz dotyczy Lange 1 Time Zone z nowym mechanizmem wyposażonym w bardzo komfortowy sposób obsługi drugiej strefy czasowej za pomocą przycisku umieszczonego na godzinie 8. Przycisk na godzinie 10 służy do ustawienia wskazań kalendarza.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenni Elle prezentuje :)

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie sobie historię z dołączonego linka https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=749871

 

Tak jak napisał @Michael Kulczycki parę postów wcześniej,  to samo poradzili zasmuconemu właścicielowi Aquanauta inni uczestnicy tej dyskusji - chcesz mieć perfekcyjne wykończenie - kup sobie ALS lub Grand Seiko.

 

Stąd może nie warto focić swojego drogiego zegarka w makro. Bo później jest już tylko ból, czasami trudny do zniesienia... 

 

Ps. AD Patka poprosił/zażądał od założyciela tego tematu natychmiastowego jego usunięcia! ;) Na szczęście na TRF użytkownik może moderować swoje posty tylko przez pierwszą godzinę.

 

 

  

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
3 godziny temu, mario1971 napisał:

Przeczytajcie sobie historię z dołączonego linka https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=749871

 

Tak jak napisał @Michael Kulczycki parę postów wcześniej,  to samo poradzili zasmuconemu właścicielowi Aquanauta inni uczestnicy tej dyskusji - chcesz mieć perfekcyjne wykończenie - kup sobie ALS lub Grand Seiko.

 

Stąd może nie warto focić swojego drogiego zegarka w makro. Bo później jest już tylko ból, czasami trudny do zniesienia... 

 

Ps. AD Patka poprosił/zażądał od założyciela tego tematu natychmiastowego jego usunięcia! ;) Na szczęście na TRF użytkownik może moderować swoje posty tylko przez pierwszą godzinę.

 

Takie gnioty przechodzą kontrolę jakości w Jaeger-LeCoultre, ale Patek Philippe? Od genewskiego producenta oczekuje się więcej, więc jest to rozczarowujące. A co do "perfekcyjnego" Lange...

 

spacer.png

 

Zdjęcie z tego samego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

An explanation regarding the finishing of the hands.

May 19, 2020,22:58 PM

 

 

In respecting the anonymity of the person who responded to my request pertaining to the “unfinished” hands on some Lange watches, here is what I learned:
 
Basically, the reasons behind the unfinished hands are quiet straightforward:
 
A) Lange does not manufacture their own hands (or cases) as this is not possible for a small manufacture that produces around 5000 watches a year- Lange is, first and foremost a movement manufacturer, and they excel at that.
 
B) The hands can’t be ordered finished- Given their thinness, finishing both sides has resulted in many cracking or breaking due to tight tolerances. The few that manage to pass the compliance run the risk of being a problem down the line, (and no one wants that). Its simply not viable to lose so many hands at such a large scale.
 
C) Lange does finish every movement component to the highest standard possible, in this instance they have full control over the manufacturing process and can adjust production accordingly - as this doesn't apply to the hands, proper finishing and functioning cannot be guaranteed.
 
A Lange timepiece is a product of craft and passion- the passion of the many talented and hardworking individuals who chose to pursue this craft. This, at least to me further shows how humane the art of watchmaking is and if anything makes me appreciate Lange even more.
 
Last but not least, Lange will at some point release an official statement to the issue at hand! (pun intended

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe odpwiedzi z ALS brzmią jakbym słuchał managera a nie inżyniera. Pewno jest w tym sporo prawdy ale też myślę, że inne sprawy są naciagane. GS wprawdzie produkuje więcej zegarków w roku (ok. 40 000???) a jakość wskazówek potrafią uzyskać. Zawsze można znaleźć właściwego poddostawcę. Poza tym GS są 7-8 razy tańsze od najtańszego ALS. 

Ale poza wskazówkami ze zdjęcia powyżej, ALS jest super:)

Chciałbym mieć niezależnie od wykończenia wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Undziak napisał:

Powyższe odpwiedzi z ALS brzmią jakbym słuchał managera a nie inżyniera. Pewno jest w tym sporo prawdy ale też myślę, że inne sprawy są naciagane. GS wprawdzie produkuje więcej zegarków w roku (ok. 40 000???) a jakość wskazówek potrafią uzyskać. Zawsze można znaleźć właściwego poddostawcę. Poza tym GS są 7-8 razy tańsze od najtańszego ALS. 

Ale poza wskazówkami ze zdjęcia powyżej, ALS jest super:)

Chciałbym mieć niezależnie od wykończenia wskazówek.

Lange ma głownie problem z tymi sekundowymi wskazowkami.A co do GS to im tak samo nie zawsze wychodzi.Pare fotek masz ocen.A na koncu Zdjecie Lange.

392140B1-B9AE-488C-9BFD-4A0B811E9074.png

3BDB635E-5FE5-4A97-8A74-945908ED81B3.png

43C164F8-DBF6-48AB-A500-AD49DFD1002A.png

FE01D1CA-64EE-4EA3-98D8-B378D8555831.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, masz rację. Pół biedy, że to od niewidocznej strony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.