Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
30 minut temu, Undziak napisał:

A faktycznie, masz rację. Pół biedy, że to od niewidocznej strony.Dokładnie

Edytowane przez Michael Kulczycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od której strony miałyby być takie niedociągnięcia czy to w ALS czy GS? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zgromadzonych,

 

Chciałbym zaczerpnąć wiedzy eksperckiej na temat poniższego zegarka. Niestety nie znam jego historii, brak też oryginalnych „papierów”. Będę wdzięczny za rzut oka.

 

Paweł 

23C04F53-BBEA-47E8-A7CC-4880880FE785.jpeg

A1D9E937-3D8F-4506-9422-D0CD78642BCE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, kolega wysłał swojego Datografa na serwis :)

IMG_20201009_151141.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na skalę uszkodzeń to mnie to nie dziwi.
Stąd pierwsza pozycja na liście to ponad 60% ceny.
Ja z chęcią zobaczyłbym ten zegarek i ocenił jak on rzeczywiście jest sponiewierany.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie - wymiana paska jest opcjonalna... 😉

Zaczynam się obawiać tej marki, choć w PP nie jest pewnie taniej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha. Rzeczywiście totalny armagedon, zegarek normalnie do wyrzucenia

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po opisie z serwisu spodziewałam się miazgi, a wygląda na to, że człowiek po prostu używa zegarka😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba zostawił do szafki i kupił nowy np JLC z 8 letnia gwarancją... albo któregoś z nowych Nomos Lambda i jeszcze by zostało w kieszeni

 

No ale mnie nie stać na Datografh’a... cena za serwis spora, na otarcie łez jak się nie zdecyduje zapłacić za serwis pewnie dostanie jakiś travel case od Lange :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak cena, ale mnie zastanawia uszkodzenie tarczy - jeżeli zegarek nie był otwierany to tarcza musiała zostać uszkodzona przy montażu w fabryce, nie powinni tego wymienić nieodpłatnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś w wawie może umożliwić przymierzenie następujących referencji:

 

https://www.chrono24.pl/alangesoehne/saxonia-manual-ref-215026-18k-white-gold-box-papers-bj-2008-germany-new-like--id16192980.htm - 37mm,

 

https://www.chrono24.pl/alangesoehne/a-lange--soehne-saxonia--id4480572.htm - 35mm

 

https://www.chrono24.pl/alangesoehne/a-lange--soehne-saxonia-thin-white-gold--id16421369.htm - 37mm

 

Pozdrawiam

 

Edit - informacje oczywiście mogą być na priv 🙂 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Christo napisał:

Cena jak cena, ale mnie zastanawia uszkodzenie tarczy - jeżeli zegarek nie był otwierany to tarcza musiała zostać uszkodzona przy montażu w fabryce, nie powinni tego wymienić nieodpłatnie?

Jest opisane - dial damaged on frame, czyli na obrzeżach, pewnie po uderzeniu/upadku.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak mówisz, niech właściciel oceni czy to uszkodzenie mógł on sam spowodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2020 o 12:16, eye_lip napisał:

Jest opisane - dial damaged on frame, czyli na obrzeżach, pewnie po uderzeniu/upadku.

opisali że zegarek zapewne upadł i stąd wygiete ucho te na godz. 11.

mnie natomiast zastanawia jak rozbiliby te 5 k USD jeżeli właściciel zażyczyłby sobie tylko serwisu mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche smiesza mnie wpisy o cenie za serwis... Zegarek za kilkaset tysiecy zlotych a dziwia ludzi ceny rzedu kilkadziesieciu tysiecy... 😂

Umowmy sie - sam serwis zegarka, to 10% jego wartosci, wiec czemu Was intryguja takie pieniadze??? Zycie Panowie... zycie 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał:

Troche smiesza mnie wpisy o cenie za serwis... Zegarek za kilkaset tysiecy zlotych a dziwia ludzi ceny rzedu kilkadziesieciu tysiecy... 😂

Umowmy sie - sam serwis zegarka, to 10% jego wartosci, wiec czemu Was intryguja takie pieniadze??? Zycie Panowie... zycie 😊

Masz rację, jednak (pisałem o tym kiedyś w temacie Breguet) zegarmistrz w wywiadzie na YT mówił, że serwis (mechanizmu) zegarka drogiego i taniego wygląda dokładnie tak samo jednak za drogi kasuje się więcej tylko ze względu na to, że cena komponentów jest droższa a zawsze istnieje ryzyko zniszczenia jakiegoś komponentu podczas serwisu.

 

Mi osobiście jednak informacja o cenie serwisu dała do myślenia przez ostatnie dni i gdy rozpatrywałem w przyszłości kupienie (np właśnie Lange bez komplikacji) to obecnie zastanowię się wielokrotnie nad tym bo za cenę serwisu można ogarnąć nowy trochę niższej klasy (JLC, Jaquet Droz itd.) zegarek.

Życie jak powiadasz i fakt że to jest dobro prawdziwie luksusowe co ciężko powiedzieć w przypadku ubrań które czasem mają takie miano a potrafią być dużo przeceniane.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, 70soul napisał:

Masz rację, jednak (pisałem o tym kiedyś w temacie Breguet) zegarmistrz w wywiadzie na YT mówił, że serwis (mechanizmu) zegarka drogiego i taniego wygląda dokładnie tak samo jednak za drogi kasuje się więcej tylko ze względu na to, że cena komponentów jest droższa a zawsze istnieje ryzyko zniszczenia jakiegoś komponentu podczas serwisu.

 

Mi osobiście jednak informacja o cenie serwisu dała do myślenia przez ostatnie dni i gdy rozpatrywałem w przyszłości kupienie (np właśnie Lange bez komplikacji) to obecnie zastanowię się wielokrotnie nad tym bo za cenę serwisu można ogarnąć nowy trochę niższej klasy (JLC, Jaquet Droz itd.) zegarek.

Życie jak powiadasz i fakt że to jest dobro prawdziwie luksusowe co ciężko powiedzieć w przypadku ubrań które czasem mają takie miano a potrafią być dużo przeceniane.

Kolego drogi, cena serwisu 1815 lub Saxonii to pewnie z 1000 euro max, więc nie ma się co zrażać. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt serwisu Saxonii w sierpniu wynosił 830 euro. 

Koszt serwisu Saxonii w sierpniu wynosił 830 euro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj drugą stronę

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.