Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mkuka

Mnie tam na porażkę nie wygląda. 😀

odys maly.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kwestia gustu, mi osobiście się niestety nie spodobał.
Mam nieodparte wrażenie, że bransoleta jest za szeroka do koperty. I to jedyny mój zarzut. Podczas gdy reszta od Lange to perełki, idealne proporcje. Pierwszy ich sportowiec ale faktycznie czytałem i oglądałem dużo opinii w internecie, że na żywo jest jeszcze lepszy.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet go polubiłem. Ostatnio najczęściej na łapce - pozostałe zegarki leżą w ciemnościach :)2588be448848f75cbc998f99b8365446.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trudno Ci się, Mariusz, dziwić genialny jest!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Łukasz, ten Lange każdego dnia zyskuje w moich oczach. Za cały projekt; za przepięknie wykonaną trzypoziomową tarczę, za cudowne niebieskie wskazówki, za idealnie wydrukowane indeksy i perfekcyjnie zaprojektowaną kopertę. O werku, zarówno od strony technicznej, a także wizualnej - wykończenia, trzeba by było napisać osobny pean pochwalny. No i ten hipnotyzujący kolor złota :wub:

 

Tak mnie się ten Lange podoba, że hej! :)    

 

 

A ja z pewną nieśmiałością przyglądam się następnym modelom z grupy Lange 1.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od AL&S marzy się model Lange 1. Może kiedyś....

 

Źródło zdjęcia : Monochrome Watches

 

lange 1.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mylof napisał(-a):

Mnie od AL&S marzy się model Lange 1. Może kiedyś....

 

Tak, ten byłby ok.  To wersja 38,5mm?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na zdjęciu jest 38,5 mm. Przynajmniej o ten mi chodziło. Pierwszy Lange 1 był w tym rozmiarze. Grand Lange 1 (40,5 mm) ma nieco inny werk.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mylof napisał(-a):

Chyba na zdjęciu jest 38,5 mm. Przynajmniej o ten mi chodziło. Pierwszy Lange 1 był w tym rozmiarze. Grand Lange 1 (40,5 mm) ma nieco inny werk.

Ref. 191.028  to także mój typ na drugiego Lange w kolekcji, może na koniec tego roku... ;)

 

@mylof, masz dobry gust! :)

 

Edit:

Szampańska tarcza w żółtym złocie też  niczego sobie.

Image front of LANGE 1

Image back of LANGE 1

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dokładnie przyjrzeć się Lange 1 gdy jedno okno daty jest puste...

Zdjęcie poniżej z netu. 

 

Lange-1-Moon-Phase-Watch.jpg


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest w tym zdjęciu nie tak?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navy  - Puste okno datownika w niczym nie przeszkadza. 

Mariusz - Dzięki ! Ja z realizacją takiego marzenia będę musiał dłużej poczekać, ale o ile wszystko się dobrze ułoży, to może się udać. Do żółtego złota jakoś na razie nie jestem przekonany, ale trzeba by zrobić porównania różnych kolorów złota na żywo.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest OK.

Puste okno datownika przeszkadza.

GO w miejsce pustego okna wstawia cyfrę zero i, moim zdaniem, to wygląda dobrze. Oczywiście cała linia Pano jest znacznie mniej efektowna od Lange 1.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie również pusto okno wygląda bardzo słabo.

podejście GO jest zdecydowanie lepsze i bardziej estetyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro o marzeniach... 😊

 

147-028f-a-lange-sohne-zeitwerk-minute-repeater-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 22:03, mario1971 napisał(-a):

Ref. 191.028  to także mój typ na drugiego Lange w kolekcji, może na koniec tego roku... ;)

 

@mylof, masz dobry gust! :)

 

Edit:

Szampańska tarcza w żółtym złocie też  niczego sobie.

Image front of LANGE 1

Image back of LANGE 1

 

Mariusz, ale w tym modelu dobrze będziesz widział tylko datę 😉 , drogi ten kalendarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie noszenie Zeitwerka na nadgarstku to jak założenie budzika Ruhla - takie to wielkie i grube.

 

 

AC331313-2A84-4D73-820B-259AE5DC238B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety... ale podobnie malo wygodny jest Grand 1 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, marzenia czasami się realizują, czego i Wam życzę 

1276e24b99ec09850ad2dd37a960c26d.jpgddffa956773f291716ce8bb61d7cbaa7.jpg

Godzinę temu, desmo napisał(-a):

Mariusz, ale w tym modelu dobrze będziesz widział tylko datę 😉 , drogi ten kalendarz

Dobre nie może być tanie ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszystko co drogie jest dobre 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe stwierdzerdzenie nie ma zastosowania do marki Lange, chyba że miałeś na myśli tę flaszkę - zupełnie przeciętna.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie info nt "drobnej" zmiany sposobu dystrybucji Lange. To dotyczy US ale jestem pewien, że w EU zaraz wprowadzą to samo,

Informacja pochodzi z TRF z 11.03.2021. Wygląda na "polegającą na prawdzie".

 

Lange is changing some of its sales and distribution practices. I heard rumblings that something was happening about a week ago, but the information I received at that time was a bit confusing and conflicting. To sort this all out, I asked Lange some clarifying questions, and tonight I finally had a chance to sit down and write up what I learned. Hopefully I didn't get too much wrong here! Here's what I learned, presented in FAQ form:

What are the different "points of sale" for Lange watches?

Lange has two types of points of sale: Authorized dealers (ADs) and boutiques. [Note: Boutiques can be subdivided into internal boutiques (owned by Richemont/Lange) and external boutiques (not owned by Richemont/Lange), but that additional distinction isn't relevant here.]

How did Lange sales work in the past?

Almost all standard production Langes, and many limited edition Langes, were available for ADs and boutiques to stock in their inventories. An AD could say to Lange, "I want a Langematik Perpetual for my display case," and Lange would sell that watch to the AD for their display case. You, the client, could then walk into the AD and buy it. If you wanted a Lange that the dealer didn't have in stock, then the dealer could order it from Lange and then sell it to you (or to anyone else, if you didn't want it). Lange never needed to know your name, and no prior purchase history was ever required. Of course, ADs could reserve limited edition or hard-to-get pieces for their preferred customers, but those sorts of decisions were left up to the points of sale.

What IS NOT changing with Lange's new sales practices?

You'll notice no changes for most models within the 1815, Saxonia, Richard Lange, and Lange 1 families. ADs and boutiques will still stock these models and can sell them to anyone who walks in the door.

What IS changing with Lange's new sales practices?

Many of Lange's more costly, complicated models are now "pre-sale" pieces, and some Lange models are "application" pieces.

What are the current pre-sale pieces?

Current pre-sale pieces include all Datograph and Zeitwerk models, the 1815 Chronograph models, the Richard Lange Jumping Seconds models, the Odysseus Datomatic WG/precious metal models, the (now discontinued) Langematik Perpetual models, the Saxonia Thin Copper Blue/Aventurine model (205.086), and all pieces classified as "Novelties" in 2020 and 2021.

What are the current application pieces?

Current application pieces include the stainless steel Odysseus Datomatic (363.179) and all limited edition Langes.

Why is Lange shifting to a "pre-sale" sales model for certain pieces?

Lange is shifting to a pre-sale model to get watches onto the wrists of the clients who want them more quickly and efficiently. Lange's production has always been limited, and currently there exists a global supply shortage for certain higher-end pieces. Until now, a client might want to buy one of these hard-to-find pieces from a point of sale that didn't have it and couldn't readily get it, while at the same time that very same piece might be sitting idle at a different point of sale. That's inefficient, and the pre-sale model substantially reduces that inefficiency.

How can I buy a pre-sale piece?

ADs will no longer stock pre-sale pieces in their inventories, but boutiques may stock pre-sale pieces subject to their availability. When a client wants to buy a pre-sale piece, the AD or boutique will provide Lange with the client's name, and Lange will then (a) link the client, watch, and point of sale together in its database and (b) fill the order by shipping the watch to the point of sale. Delivery time may take up to the usual 6 months if Lange needs to manufacture a watch that doesn't already exist in the pipeline, but otherwise delivery should be faster. Any specific financial arrangements, such as whether the point of sale requires a deposit before placing the order, are determined by the point of sale. Importantly, clients do not need to have a Lange purchase history to buy a pre-sale piece.

What if I want to see a pre-sale piece before I buy it?

Clients would never be required to buy a pre-sale piece that they haven't seen before. One possibility is for Lange to send the AD a dummy/blocked/sample piece to show the client, just like Lange did in the past with new releases. Lange is still figuring that out. If the sellable watch arrives at the point of sale and the client decides not to buy it, then the point of sale may sell it to another client after providing that second client's name to Lange.

How can I buy an application piece?

Application pieces are sold the same way as pre-sale pieces except the client must have a purchase history at one or more points of sale. The minimum purchase history needed for an application piece depends upon the piece. Lange will verify the client's purchase history before delivering the application piece to the point of sale.

Lastly, is it "application pieces" or "allocation pieces"? And while we're at it, is it "deployant" or "deployment"?

Deployant (folding) buckles are available for almost all APPLICATION pieces. And that's that! bartmoon.gif


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 22:03, mario1971 napisał(-a):

Ref. 191.028  to także mój typ na drugiego Lange w kolekcji, może na koniec tego roku... ;)

Zegar ładny. Jednak nie da się go nosić od 1 do 9 dnia miesiąca. 

W dniu 11.03.2021 o 11:17, lort napisał(-a):

dla mnie również pusto okno wygląda bardzo słabo.

podejście GO jest zdecydowanie lepsze i bardziej estetyczne

Dokładnie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2021 o 11:00, mario1971 napisał(-a):

Panowie, marzenia czasami się realizują, czego i Wam życzę emoji4.png

1276e24b99ec09850ad2dd37a960c26d.jpgddffa956773f291716ce8bb61d7cbaa7.jpg

Dobre nie może być tanie ;)

OK. Zegarek piękny, zdjęcia super. Dobrze, że działa a nie w pudełku. Dobrze takie rękodzieło mieć na ręku.

Edytowane przez deviles
Pomroczność poranna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.