Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, deviles napisał(-a):

OK. Zegarek piękny, zdjęcia super ale dlaczego on nie działa - pewnie pułkownik albo raczej pudełkownik a szkoda.

Pod jakim względem pudełkownik i co znaczy stwierdzenie, że nie działa? 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Navy napisał(-a):

Znalazłem takie info nt "drobnej" zmiany sposobu dystrybucji Lange. To dotyczy US ale jestem pewien, że w EU zaraz wprowadzą to samo,

Informacja pochodzi z TRF z 11.03.2021. Wygląda na "polegającą na prawdzie".

 

Lange is changing some of its sales and distribution practices. I heard rumblings that something was happening about a week ago, but the information I received at that time was a bit confusing and conflicting. To sort this all out, I asked Lange some clarifying questions, and tonight I finally had a chance to sit down and write up what I learned. Hopefully I didn't get too much wrong here! Here's what I learned, presented in FAQ form:

What are the different "points of sale" for Lange watches?

Lange has two types of points of sale: Authorized dealers (ADs) and boutiques. [Note: Boutiques can be subdivided into internal boutiques (owned by Richemont/Lange) and external boutiques (not owned by Richemont/Lange), but that additional distinction isn't relevant here.]

How did Lange sales work in the past?

Almost all standard production Langes, and many limited edition Langes, were available for ADs and boutiques to stock in their inventories. An AD could say to Lange, "I want a Langematik Perpetual for my display case," and Lange would sell that watch to the AD for their display case. You, the client, could then walk into the AD and buy it. If you wanted a Lange that the dealer didn't have in stock, then the dealer could order it from Lange and then sell it to you (or to anyone else, if you didn't want it). Lange never needed to know your name, and no prior purchase history was ever required. Of course, ADs could reserve limited edition or hard-to-get pieces for their preferred customers, but those sorts of decisions were left up to the points of sale.

What IS NOT changing with Lange's new sales practices?

You'll notice no changes for most models within the 1815, Saxonia, Richard Lange, and Lange 1 families. ADs and boutiques will still stock these models and can sell them to anyone who walks in the door.

What IS changing with Lange's new sales practices?

Many of Lange's more costly, complicated models are now "pre-sale" pieces, and some Lange models are "application" pieces.

What are the current pre-sale pieces?

Current pre-sale pieces include all Datograph and Zeitwerk models, the 1815 Chronograph models, the Richard Lange Jumping Seconds models, the Odysseus Datomatic WG/precious metal models, the (now discontinued) Langematik Perpetual models, the Saxonia Thin Copper Blue/Aventurine model (205.086), and all pieces classified as "Novelties" in 2020 and 2021.

What are the current application pieces?

Current application pieces include the stainless steel Odysseus Datomatic (363.179) and all limited edition Langes.

Why is Lange shifting to a "pre-sale" sales model for certain pieces?

Lange is shifting to a pre-sale model to get watches onto the wrists of the clients who want them more quickly and efficiently. Lange's production has always been limited, and currently there exists a global supply shortage for certain higher-end pieces. Until now, a client might want to buy one of these hard-to-find pieces from a point of sale that didn't have it and couldn't readily get it, while at the same time that very same piece might be sitting idle at a different point of sale. That's inefficient, and the pre-sale model substantially reduces that inefficiency.

How can I buy a pre-sale piece?

ADs will no longer stock pre-sale pieces in their inventories, but boutiques may stock pre-sale pieces subject to their availability. When a client wants to buy a pre-sale piece, the AD or boutique will provide Lange with the client's name, and Lange will then (a) link the client, watch, and point of sale together in its database and (b) fill the order by shipping the watch to the point of sale. Delivery time may take up to the usual 6 months if Lange needs to manufacture a watch that doesn't already exist in the pipeline, but otherwise delivery should be faster. Any specific financial arrangements, such as whether the point of sale requires a deposit before placing the order, are determined by the point of sale. Importantly, clients do not need to have a Lange purchase history to buy a pre-sale piece.

What if I want to see a pre-sale piece before I buy it?

Clients would never be required to buy a pre-sale piece that they haven't seen before. One possibility is for Lange to send the AD a dummy/blocked/sample piece to show the client, just like Lange did in the past with new releases. Lange is still figuring that out. If the sellable watch arrives at the point of sale and the client decides not to buy it, then the point of sale may sell it to another client after providing that second client's name to Lange.

How can I buy an application piece?

Application pieces are sold the same way as pre-sale pieces except the client must have a purchase history at one or more points of sale. The minimum purchase history needed for an application piece depends upon the piece. Lange will verify the client's purchase history before delivering the application piece to the point of sale.

Lastly, is it "application pieces" or "allocation pieces"? And while we're at it, is it "deployant" or "deployment"?

Deployant (folding) buckles are available for almost all APPLICATION pieces. And that's that! bartmoon.gif

I tak są bardziej demokratyczni niż wiele innych marek które wybrane modele sprzedają wyłącznie w butikach. A tych butików jest ze czterdzieści...na cały świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyżka na Lange stała się faktem. Od 15 marca obowiązują już nowe ceny. Mój Up/Down podrożał od grudnia na metce o 2100 € , tj. ok. 8% (w międzyczasie była także mała podwyżka w styczniu). Niemiecki producent chyba zauważył większe zainteresowanie swoimi zagarkami, które stara się wykorzystywać na całego. Do tego ponoć wprowadzają nową politykę zakupu na swoje Top modele wyceniane powyżej 50k €.80b99c80ce788a1aa2bed18bc670873f.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to ta nowa polityka 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W powyższym poście kolegi Navy. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Podwyżka na Lange stała się faktem. Od 15 marca obowiązują już nowe ceny. Mój Up/Down podrożał od grudnia na metce o 2100 € , tj. ok. 8% (w międzyczasie była także mała podwyżka w styczniu). Niemiecki producent chyba zauważył większe zainteresowanie swoimi zagarkami, które stara się wykorzystywać na całego. Do tego ponoć wprowadzają nową politykę zakupu na swoje Top modele wyceniane powyżej 50k €.80b99c80ce788a1aa2bed18bc670873f.jpg

Polityka polityką a tu nie dość, że ładny zegarek to jeszcze dobra inwestycja a mówią, że bogatemu to nawet diabeł dzieci kołysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, deviles napisał(-a):

Polityka polityką a tu nie dość, że ładny zegarek to jeszcze dobra inwestycja a mówią, że bogatemu to nawet diabeł dzieci kołysze.

Z krótkiej perspektywy czasu mogę tylko potwierdzić, że udało mi się kupić dobry zegarek w świetnej cenie :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem go dla inwestycji, - tylko dlatego, że mi się ten zegarek spodobał :)

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Nie kupowałem go dla inwestycji, - tylko dlatego, że mi się ten zegarek spodobał :)

 

Mnie również zachwyca.🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🥴 ale ten Odyseusz to porażka.. 

Foto z insta

Screenshot_2021-03-23-08-29-52-925_com.instagram.android.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, miałeś okazję widzieć na żywo  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w życiu. Piszę o designie bransolety w połączeniu z kopertą. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozszerzenie bransolety przy uchach to porażka. 

 

Tarcza, indeksy i wskazówki sa fajne. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Jak zwykle.

Nie widzieli, nie przymierzyli ale wiedzą 😌

Absurd.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz mialem tak, ze ze zdjec zegarek dla mnie byl totalna porazka (nowa linia AP Code), jednak jak zobaczylem na zywo, to wrazenie zrobily niesamowicie pozytywne. Czy z Odyseuszem moze byc tak samo? Nie wiem, ale na zdjeciach calosc wyglada koszmarnie jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam projekt Odyseusza zaczął mi się podobać. Kwestią dyskusyjną jest pole na styku uch i bransolety. Na zdjęciach wygląda to słabo. Być może na żywo wygląda to zupełnie inaczej. Na fotce wklejonej przez Filipa górna część zegarka, na której nie widać łączenia - tu wszystko wygląda dobrze. Na dolnej z wyeksponowanym przejściem i szparą pomiędzy endlinkiem a bransoletą..., no cóż, tu jest już gorzej.

 

Tak jak powiedział @mkuka, zegarek trzeba obejrzeć i pomacać na żywca, zanim wyda się ostateczny werdykt w jego sprawie :)  

Screenshot_2021-03-23-08-29-52-925_com.instagram.android.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic oglądać na żywo, aby ocenić że to nie jest zegarek ze zintegrowaną bransoletą, a klasyczną koperta lange z bransoletą wychodzącą poza ucha, która wygląda koszmarnie i wizualnie nie jest zintegrowana, o tym jak się łamie co widać na powyższym foto, nie wspominając ( i o tym że kąt skosu uch koperty zewnętrznych nie jest prawidłowo kontynuowany na bransolecie). Bransoleta przez to poszerzenie jest za masywna do średnicy koperty. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Panem JFS w 99%. 1% zostawiam na błąd statystyczny

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że niektóre zegarki na żywo prezentują się dużo lepiej, niż na fotkach. Np. mój 1815 na zdjęciach wychodzi tak sobie, a na żywo to jest dopiero prawdziwa petarda. d209973611bb9f84ef17ad1eb3bf5110.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Mariusz, jak oglądasz foto robione tosterem to może tak, ale jednak jak zawodowiec ma sprzęt i dobre oko to ciężko spieprzyć na foto ten zegarek bo jest bardzo fotogeniczny. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie oddawać w ręce zawodowca, szczególnie do zdjęć makro, bo jeszcze bym coś tam znalazł i popsuł sobie humor ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.