Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Rekomendowane odpowiedzi

Patyna na złocie to piękna sprawa, dla mnie na plus. Białe złoto jest bez wyrazu, nie ma tej głębi co żółte czy różowe i nie gra kolorem w różnych oswietleniach. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):


5898c0fe3fed502cdf310b1a8818c323.jpg

Dobra fota. 👍

No i oczywiście wdzięczny obiekt. 

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, agremi napisał(-a):

Dobra fota. 👍

No i oczywiście wdzięczny obiekt. 

Po zakupie tego Lange uzmysłowiłem sobie, że jako elegant obskoczy wszystkie ważne imprezy okolicznościowe. W mojej kolekcji nie ma konkurencji - jest obecnie jedynym prawdziwym koszulowcem.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mucha nie siada. To zdecydowanie zegarek na każdą okazję. Tak naprawdę jedyny inny niezbędny w kolekcji do niego to jakiś sportowy z dobrym wr.  


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportowy z WR100 i zakręcaną koronką wystarczy? Jeśli tak, to mam wszystko, czego mi trzeba. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię. 😁

Masz nawet więcej niż potrzeba, jak większość tutaj. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mylof napisał(-a):

Twój AL&S jest wspaniały i szczerze Ci go gratuluję. Zastanawiam się tylko nad jednym aspektem. Czy nie masz obaw, że różowe złoto z czasem utraci nieco szyku poprzez przebarwienia, którym może ulegać ? Oglądałem na Youtube filmy z mającymi już trochę lat zegarkami Lange wykonanymi z tego materiału i na kopertach widać było, że niektóre elementy były jakby w innym odcieniu;  nie umiem tego dokładnie określić. Ten zegarek to jeden z moich przyszłościowych kandydatów na eleganta, ale rozważając wybór między białym złotem (które nie zmienia zabarwienia),  a różowym tę kwestię bym brał pod uwagę. Rolex robi Everose gold podobno właśnie dlatego, aby uniknąć tych przebarwień w przyszłości.

A może ten problem wcale nie występuje ? Co tym sądzisz ?

Pierwotnie planowałem białe złoto, ale jak zobaczyłem kolor tarczy w wersji w różowym złocie, to byłem "kupiony". My też się zmieniamy, więc jak mój zegarek będzie się zmieniał ze mną, to tym lepszym kompanem mi będzie. A jeżeli z jakichś powodów nie będę musiał go sprzedać, to ten zegarek zostanie ze mną, aż dostanie go moj Syn, który właśnie skończył osiem lat 🙂

7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Nawet jak wystąpi kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości, będzie niczym zmarszczka pod okiem lub kolejnym przebarwieniem na plecach. Starzy ludzie nie muszą być piękni na zewnątrz, z zegarkami jest chyba podobnie. emoji846.png

5898c0fe3fed502cdf310b1a8818c323.jpg

Słusznie. 

7 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Patyna na złocie to piękna sprawa, dla mnie na plus. Białe złoto jest bez wyrazu, nie ma tej głębi co żółte czy różowe i nie gra kolorem w różnych oswietleniach. 

Nie wiem czy białe nie gra, ale wiem, że moje różowe gra. Zresztą pamiętam nasza rozmowę w dniu zakupu langusty... 😉

4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Po zakupie tego Lange uzmysłowiłem sobie, że jako elegant obskoczy wszystkie ważne imprezy okolicznościowe. W mojej kolekcji nie ma konkurencji - jest obecnie jedynym prawdziwym koszulowcem.

Ja nie zawsze i nie wszędzie mogę ubrać langustę, więc pewnie oprócz langusty u mnie koszulowcem pozostanie też mój "Elitarny Zenek". 

4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Sportowy z WR100 i zakręcaną koronką wystarczy? Jeśli tak, to mam wszystko, czego mi trzeba. 

Juz gdzieś pisałem, ze dla mnie w zasadzie mój zestaw langusta+ex1 kończy temat "kolekcji". Na szczęście exa szkoda mi na katowanie, więc jest kwarcowa 300m i ball, a na okazje koszulowe gdzie langusta nie pasuje, jest zenek. Więc jakiś drobny margines na roszady jest 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sam! Gratuluję! To jest 238.032? Napisz, jak go zdobyłeś i parę zdań o samym zegarku. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, w rzeczy samej model 1815 annual calendar w białym złocie (dorzucę kilka zdjęć).

Z zegarkiem dopiero się oswajam - jest "dzisiejszy" - więc napiszę więcej jak się bliżej poznamy. Z tej półki to mój pierwszy więc nie mam dobrego punktu odniesienia ale pierwsze refleksje są takie:

- nie rzuca się w oczy, co było paradoksalnie jednym z kryteriów wyboru

- wbrew temu co czytałem przed zakupem (większość komentujących rekomenduje różowe złoto z racji m.in. wielu doświadczeń związanych z barwą) zależnie od oświetlenia paleta zauważalnej kolorystyki jest całkiem spora

- "gwiazdy" (ich ilość i jakość) przy użyciu lupki - no widać dbałość o detal, zresztą na moje amatorskie oko nie bardzo jest się do czego przyczepić...

 

Sam proces zakupu (no chyba mam sporo szczęścia ale ponieważ byłem już ofiarą hejtu w wątku Rolexowym więc szczegóły przemilczę...) był sprawny - odbiór w firmowym Butiku Lange w Berlinie. Samo doświadczenie i klasa obsługi - absolutny top.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


dorzucam kilka zdjęć

jest jeszcze jedno ale … odsyłam do wątku „kawowego”, zresztą jednego z moich ulubionych na tym forum 😎

 

 

728CB9ED-BA43-4B59-9DCB-C54F3FA6B931.png

1C1FAA0E-0C5B-454B-AFAB-3E84C7C00F66.png

0D989A3F-1851-41D9-9560-5813DB94B65F.png

77923664-4DA4-4D08-B187-85DEAD09D55C.png


dorzucę jeszcze zdjęcie z „oględzin” kilku sztuk

było miło…

 

 

178C571F-4A2B-4272-92AC-E69E04717FB2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nauczysz robić przyzwoite zdjęcia, to będziesz królował w tym wątku. A tak z innej beczki, hejt w roleksowym wątku powinieneś wziąć za dobrą monetę, a nie roztkliwiać się nad sobą. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu kolega miałby brać za dobrą monetę głupie docinki? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie, pierwsze śliwki robaczywki. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie tak kultowe jak nie strasz nie strasz.. 😊


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dobrych zdjęć - nie umiem... a niejaki Kolega Butik dobrze to skomentował kiedyś: kupuję zegarki i nie stać mnie na dobry aparat/telefon ;)

Ad meritum - sam moment dzisiejszego odbioru poprzedził kilkutygodniowy proces korespondencji z "centralą" Lange a potem bezpośrednio z sympatycznym sprzedawcą z butiku w Berlinie. Dla zainteresowanych: jest "od ręki" Lange 1 w różowym złocie - tzn. był dzisiaj bo w każdym AD/jubilerze z topowymi zegarkami prawdziwe oblężenie i nie są to Azjaci...

Fakt jest jednak taki, że popyt znacznie przewyższa podaż (wg informacji: w latach tzw. pandemii produkcja 2-3k, obecnie do 5k), była podobno jakaś kampania marketingowa Lange i część klientów z marek premium ale masowo produkowanych zaczęła do nich pukać - to niechybnie wskazuje na istotne problemy z zakupem w najbliższej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Czemu kolega miałby brać za dobrą monetę głupie docinki? 

Trzeba jeszcze umiec odrozniac "glupie" od "nietrafne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Czemu kolega miałby brać za dobrą monetę głupie docinki? 

 

8 minut temu, artme napisał(-a):

Trzeba jeszcze umiec odrozniac "glupie" od "nietrafne".

Walnij w stół, a nożyce się odezwą. Ale dzisiaj sypię przysłowiami. 😄


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, mario1971 napisał(-a):

...Ale dzisiaj sypię przysłowiami. 😄

Nie myslales, zeby zostac krytykiem filmowym? 😁

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, artme napisał(-a):

Nie myslales, zeby zostac krytykiem filmowym? 😁

Mariusz, mleko się rozlało. Lubisz kefir, w sam raz na lato? 😜


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, stanwojenny napisał(-a):

...dorzucę jeszcze zdjęcie z „oględzin” kilku sztuk

było miło…

 

178C571F-4A2B-4272-92AC-E69E04717FB2.jpeg

No strasznie mi sie podoba ta nowa Omega, ale do reszty pasuje, jakby sie cos gdzies przypadkowo zapodzialo 😬

 

@stanwojenny - gratki nowego nabytku - troche duzo na tarczy, ale jakos to poukladali 😉 Jaka grubosc koperty?

 

5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Mariusz, mleko się rozlało. Lubisz kefir, w sam raz na lato? 😜

Iga przegrala a Ty chyba z tego powodu niezle popiles, bo sypiesz tymi powiedzeniami jak z rekawa 🤪

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, artme napisał(-a):

 

@stanwojenny - gratki nowego nabytku - troche duzo na tarczy, ale jakos to poukladali 😉 Jaka grubosc koperty?

 

 

Literatura podaje nieco ponad 10 mm.

Przy pierwszych oględzinach wydaje się sporo ale na nadgarstku jakoś "znika", co prawda jeszcze nie testowany z długim rękawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, stanwojenny napisał(-a):

dzień dobry w tym wątku!

nieśmiało dołączam do grona zafascynowanych Lange, a że nie wypada przychodzić „na pusto” to wrzucam zdjęcie świeżego nabytku…

 

 

7BB1E12E-389D-4CAF-9232-A74F0CD4CC2E.png

Gratuluję nabytku. Bardzo ładny. 

 

Zdjęcia robisz gorsze odemnie. A to naprawdę nie lada wyczyn.  :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.