Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Rekomendowane odpowiedzi

To ja chyba jako jedyny tu jestem 'na nie', jeśli chodzi o czarną tarczę. Jak teraz masz kopertę z żółtego złota i jasną tarczę, to jak kupisz drugie Lange z białego złota i ciemną tarczą to nie będzie to "uzupełnienie" tylko zupełnie inna parafia.

 

No chyba że tak właśnie ma być, to ok. Tu w sumie nie ma złej decyzji do podjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

A dokładnie który model?

 

Każdy jest sztosem ale mi się podoba ten świeży wypust. Akurat u mnie złoto nie przejdzie ale dla Ciebie idealnie :) 

 

 

 

https___hypebeast.com_image_2022_10_a-lange-sohne-2022-zeitwerk-info-00.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

Każdy jest sztosem ale mi się podoba ten świeży wypust. Akurat u mnie złoto nie przejdzie ale dla Ciebie idealnie :) 

 

Piotr, a czy widziałeś  jak ten zegarek wygląda z boku?

an face wszystko gra. technicznie top, ale ten profil i grubość jest tragiczna, niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lort napisał(-a):

Piotr, a czy widziałeś  jak ten zegarek wygląda z boku?

an face wszystko gra. technicznie top, ale ten profil i grubość jest tragiczna, niestety

 

Na żywo nie widziałem ale jestem świadomy o czym piszesz.

 

Tyle, że Mariusz ma już piękne i idealne w bocznej linii zegarki ;)  Ten jest kotem i grubość nie ma znaczenia w tym przypadku :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie co chcecie o Zeitwerku (że wspaniały egzemplarz sztuki zegarmistrzowskiej, że niesamowity pomysł pokazywania godzin i minut, że najwyższy poziom wykonania itd.) - to wszystko prawda, ale na nadgarstku (przynajmniej moim) wygląda jak budzik Ruhla.

 

 

IMG_5610.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jest to prawdziwy byk w porównaniu do mojego zegarka.

f3b2e906c93e922578e4fa938e17b94e.jpg2c8a740ecb7b91de9bf4dacb91ac995b.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, beniowski napisał(-a):

Piszcie co chcecie o Zeitwerku (że wspaniały egzemplarz sztuki zegarmistrzowskiej, że niesamowity pomysł pokazywania godzin i minut, że najwyższy poziom wykonania itd.) - to wszystko prawda, ale na nadgarstku (przynajmniej moim) wygląda jak budzik Ruhla.

 

 

IMG_5610.jpeg

Zgadzam się. Była zresztą już o tym mowa kilka stron temu, jak fotki wrzuciłeś. 
Wtedy też skrytykowałem i mi się od paru kolegów oberwało…

Teraz już wiem, że Lange krytykować nie wolno. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w Revolution czytam artykuł o Zeitwerku i wszystko pięknie jest (ten mechanizm!), ale po przymierzeniu jestem na nie.

CEBC12DB-2C84-40B1-8D40-B26C5876E983.jpeg

AE0CFA07-9E93-4B8F-BB60-981ABCED4A0D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, stanwojenny napisał(-a):

jak za długo leżakuje to potem jest trochę zabawy z ustawieniem kalendarza…

 

 

B777E1A3-D1BD-4BD4-AEF1-48368F3E425E.jpeg

9E22FD66-0F99-40B5-B3C6-DF6DE096BBF1.jpeg

 

Tego typu zegar, jeśli noszony raz na tydzień albo parę tygodni warto chyba na rotomat wrzucać, żeby właśnie tego ustawiania od nowa nie było.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Tego typu zegar, jeśli noszony raz na tydzień albo parę tygodni warto chyba na rotomat wrzucać, żeby właśnie tego ustawiania od nowa nie było.

 

co do zasady tak ale ... w tym przypadku masz przycisk szybkiej daty (ten "duży" nad koronką) i to pozwala na "nadrabianie" dni w dosyć sporym zakresie, po prostu klikasz i przeskakuje data a w ślad za nią numeracja dni/nazwy dni/miesiące i faza - w moim przypadku leżakował jednak zbyt długo i prawdopodobnie pierwotne ustawienie nie zgrało dni 30/31 więc musiałem się trochę pobawić zwłaszcza że robiłem to pierwszy raz

podsumowując - przycisk szybkiej zmiany daty wyklucza jak dla mnie potrzebę rotomatu poza tym rozmiar urządzenia nie zawsze pasuje do miejsca w którym chce się przechowywać taki zegarek...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

Tego typu zegar, jeśli noszony raz na tydzień albo parę tygodni warto chyba na rotomat wrzucać, żeby właśnie tego ustawiania od nowa nie było.

Może być z tym  nakręcaniem problem, bo nie ma wahnika 😕

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Może być z tym  nakręcaniem problem, bo nie ma wahnika 😕

To dokładnie tak jak mój. 😶


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcać trzeba dla sporu i tyle. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Może być z tym  nakręcaniem problem, bo nie ma wahnika 😕


😹🫣

gupi ja ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując niedzielnie - czytelność wskazań dnia i daty jest w praktyce dosyć słaba i jeśli ktoś rozważałby ten model w kontekście rzeczywistego użytkowania do celów innych niż tylko wskazanie godziny to niekoniecznie… nie wspominam oczywiście o „ogólnych” walorach estetycznych

 

fakt, pod lupką wszystko wygląda obłędnie (zwłaszcza gwiezdna tarcza) i można spędzać na oglądaniu długie weekendowe chwile

Edytowane przez stanwojenny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

To dokładnie tak jak mój. 😶

Ej... w moim też nie ma... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weekendowe odświeżenie wątku z garścią informacji - być może nie są one krytyczne ale kto wie, może jakiś zalogowany lub tylko czytający z wypiekami na twarzy miłośnik marki rozważa decyzje zakupowe...

Lange wycofuje niektóre referencje z produkcji, jeszcze co nieco można zamówić:

219.026

219.047

380.033

380.027 (białe i różowe złoto + tarcza "argente")

381.026

381.032 (jw.)

Powyższe to nie są być może hity ale to kwestia indywidualnego gustu. 

Na pewno konsekwentnie będzie zmieniana forma dystrybucji i sprzedaży w kierunku, jak już pisałem, własnych butików. Zapowiada się także nieco inne pozycjonowanie w kontekście dostępności, popyt jest duży a produkcja ograniczona więc raczej primo ceny będą podnoszone a secundo nowe modele/odświeżenia będą w segmencie wyższym niż np. taka Saxonia (zresztą ostatnie nowości już mają taki charakter).

Ktoś 😉 tu rozważał czarną tarczę do jednego z innych modeli, mam potwierdzenie że taki kolor jest wybierany przez klientów niezwykle rzadko.

Podobno za jakiś czas jedna sztuka pojawi się u klienta w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny gość na ładnym klasycznym pasku. Wszystko się zgadza. 👍


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wczorajszej dyskusji w innym wątku aż założyłem żeby poszukać „czegoś” ale pomimo że zdjęcia robię kiepskie to nie widzę tragedii…

 

 

86D6D4EC-8095-4667-8381-CD304C855BB5.jpeg

7606637E-3B45-4FF6-9CF1-755B561852AF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szuwi napisał(-a):

podbijam temat... 😉

20230207_082519.jpg

Czystość i elegancja w najprostszej formie.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Czystość i elegancja w najprostszej formie.  

Nie mogę zaprzeczyć... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.