Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Recommended Posts

Znam te case'y, pracowałem wtedy jeszcze w tej branży, ale to nic nie zmienia w tym temacie, to są drobne przypadki, nic nie znaczace globalnie. 

1 minutę temu, eye_lip napisał:

Znam te case'y, pracowałem wtedy jeszcze w tej branży, ale to nic nie zmienia w tym temacie, to są drobne przypadki, nic nie znaczace globalnie. 

Zgoda, globalnie nie.

28 minut temu, Hersh napisał:

Wygląda na bardzo duży, chyba że to bardziej smart casual.

Barrrrdzo duży :)20210109_142909-01.thumb.jpeg.03b344fab55298274202030c181e8503.jpeg

Oooo, no nareszcie :) warto było sprowokować.

M.zd. ideał!

Dziękuję, oczywiście:)

Taki zawód ale podziękowanie zupełnie szczere :)

Takie zdjęcie, mimo trików optyki, najlepiej oddają rozmiar zegarka.

Duży jak duży.
Na pewno bardzo gruby, bo ja na zdjęcie z profilu od chyba miesiąca się nie mogę doczekać. Więc wygląda na to, że jest co ukrywać ;)

Kuźwa, kolejny pacjent :)

@alleck, jak będzie ładna pogoda, to coś strzelę. Widzisz, jakie słabe to zdjęcie w lustrze...

37 minut temu, mario1971 napisał:

Kuźwa, kolejny pacjent :)

@alleck, jak będzie ładna pogoda, to coś strzelę. Widzisz, jakie słabe to zdjęcie w lustrze...

Niestety na zdjęciu w lustrze wygląda na bardzo mały, nie rozumiem. Na poprzednim zdjęciu wygląda na idealny rozmiar do nadgarstka. 

Bo jest w idealnym rozmiarze dla mojego nadgarstka. Fotki z komórki niestety zniekształcają/przekłamują obraz całości.

Posted (edited)

W dniu 5.01.2021 o 09:30, eye_lip napisał:

Nie odpowiadając na pozostałe pytania nie w temacie, a odpowiadając na ostatnie -kończą się rabaty na Lange, a prawo ochrony konkurencji w praktyce nie ma zaatosowania do dóbr luksusowych, polityka rabatowa salonów jest ściśle związana z wytycznymi producenta. 

Prawo ochrony konsumenta obowiązuje wszystkie segmenty rynku, bez znaczenia jest poziom luksusowości produktu.

Rozumiem, że to teoria, a praktycznie producenci zegarków nadal "ustalają" politykę cenową.  Problemem jest tu oczywiście udowodnienie tego faktu.  Ale Swatch już się przekonał, że może zaboleć...

Edited by Iko

W dniu 9.01.2021 o 16:48, mario1971 napisał:

Bo jest w idealnym rozmiarze dla mojego nadgarstka. Fotki z komórki niestety zniekształcają/przekłamują obraz całości.

Praktycznie wszystkie modele Lange mają bardzo "solidne" uszy, więc nawet niewielkie modele wyglądają na zdjęciach z nadgarstka na większe. O gigantach takich jak Terra Luna czy Lange 31 wolę nawet nie myśleć :D 

Męczyła mnie ta niedoróbka 10 minut w długości rezerwy chodu. Producent wszędzie chwali się, że zegarek staje dokładnie po 72 godzinach od momentu maksymalnego nawinięcia sprężyny. Tym razem nakręcałem, a jak doszedłem do oporu, dołożyłem na siłę mały cyk extra. Zegarek zatrzymał się tym razem zgodnie z deklaracją producenta. Mogę iść w końcu spokojnie spać ;)

20210111_232155-01.jpeg

Screenshot_20210111-232352_WatchCheck.jpg

Edited by mario1971

Za chwilkę ktoś doliczy się brakujących dwóch minut ;) Otóż wyjaśniam, że nakręcać zacząłem dokładnie o 21:18, cała operacja trwała trochę ponad minutę, następnie poczekałem, aż wskazówka sekundowa dojdzie do zera. Wtedy dopiero kliknąłem przycisk "pomiar" w apce... :)

Edited by mario1971

Mario, aby jednak było zgodnie z metodologią, wskazane jest przynajmniej 30 pomiarów aby zastosować rozkład normalny. No i dopiero wtedy można iść spać;) Super zegarek, nawet 10 minut to nic takiego do 72h.

11 godzin temu, mario1971 napisał:

Za chwilkę ktoś doliczy się brakujących dwóch minut ;) Otóż wyjaśniam, że nakręcać zacząłem dokładnie o 21:18, cała operacja trwała trochę ponad minutę, następnie poczekałem, aż wskazówka sekundowa dojdzie do zera. Wtedy dopiero kliknąłem przycisk "pomiar" w apce... :)

Jeżeli tak rzeczywiście jest, to rzeczywiście niemiecka precyzja godna podziwu. Gratulacje. No i w końcu można spokojnie spać😃.

W dniu 9.01.2021 o 15:58, alleck napisał:

Duży jak duży.
Na pewno bardzo gruby, bo ja na zdjęcie z profilu od chyba miesiąca się nie mogę doczekać. Więc wygląda na to, że jest co ukrywać ;)

Na życzenie. Chociaż trudno zrobić przyzwoite fotki w biurze.

20210112_140826-01.jpeg

20210112_140803-01.jpeg

20210112_134453-01-01.jpeg

20210112_134548-01.jpeg

Przyznam szczerze, ze nawet nie taki gruby 😊

No 8,7mm. Nie jest to grubość garniturowca, raczej typ smart casual. Ale do polo, t-shirta czy koszuli z krótkim rękawem też się nada. 

Tu porównanie: od prawej Montblanc 5,7mm, Lange 8,7mm i Batman, który ma ok. 12mm.20210112_171038-01.thumb.jpeg.51156a15f2f37496e0a908612245204e.jpeg

Edited by mario1971

Godzinę temu, mario1971 napisał:

No 8,7mm. Nie jest to grubość garniturowca, raczej typ smart casual. Ale do polo, t-shirta czy koszuli z krótkim rękawem też się nada. 

Tu porównanie: od prawej Montblanc 5,7mm, Lange 8,7mm i Batman, który ma ok. 12mm.20210112_171038-01.thumb.jpeg.51156a15f2f37496e0a908612245204e.jpeg

Myślałem, że MB pogoniłeś... 😉