Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mpk

Czy da się przełożyć bransoletę z Citizena AS2050-87E do AS2050-10E?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kilka dni temu kupiłem Citizena AS2050-10E na skórzanym pasku. Wczoraj pomyślałem sobie, że dokupię jeszcze bransoletę, głównie z myślą o używaniu latem. Napisałem do działu części polskiego dystrybutora (Anyro) z zapytaniem czy bransoleta z bliźniaczego do mojego modelu AS2050-87E będzie pasowała, ale ku mojemu zaskoczeniu odpisali, że są inne koperty i otwory do teleskopów mogą być w innych miejscach (celowo zwracam uwagę, że użyli słowa "mogą", tak jakby nie sprawdzili tego na 100%). Wydaje mi się to dziwne, bo to raczej jest ten sam zegarek, tylko w dwóch wersjach "osprzętu", wątpię, żeby producent bawił się w umieszczanie otworów w innych miejscach, pewnie leci to z jednej linii produkcyjnej. Niestety nie mam możliwości porównania tych dwóch zegarków, ale może ktoś z Forumowiczów już przerabiał ten temat?

 

Na Masters In Time znalazłem tę bransoletę:

https://www.mastersintime.pl/citizen-bransoleta-ze-stali-nierdzewnej-59-s05364.htm

 

Może ktoś ma ten model AS2050-87E i mógłby zdjąć bransoletę, żeby pstryknąć fotkę, na której będzie widać jak są umiejscowione otwory na uszach zegarka?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym konkretnym przypadku ale w zegarkach Bulova Moonwatch jest dokładnie taka sytuacja. Bransoleta nie pasuje do zegarka zakupionego fabrycznie z paskiem.

Koperta jest ta sama natomiast otwory w uszach są nawiercone w innych miejscach.

Nie wiem co producent chciał w ten sposób osiągnąć.

Być może w Twoim zegarku jest ta sama historia.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Citizenach tak się zdarza. Miałem tak w Citizenie GT. Do wersji na pasku nie pasowała bransoleta z blizniaczego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to straszna lipa by była, liczyłem, że będę mógł używać zamiennie paska i bransolety. Nie rozumiem tego z ekonomicznego punktu widzenia, przecież taniej by ich wyniosła produkcja jednaj koperty do obu wersji. Chyba, że chodzi o to, że do bransolety otwory na teleskopy muszą być w odpowiednim miejscu, żeby niwelować jakieś naprężenia lub dźwignię, a pasek przy takim układzie otworów nie układałby się ładnie i dlatego np. otwory do pasków dają bardziej na brzegach (taki przykład z sufitu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to problem. Trzeba albo zaakceptować brak bransolety albo znaleść kogoś kto wywierci dziurki w kopercie w miejscach odpowiednich pod branse lub pozbyc się wersji na pasku i kupić wersje na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie taka prosta sprawa jak mogła by się wydawać ale polecam skorzystać z głównej japońskiej strony Citizen Watch - często korzystałem i zawsze dostawałem konkretne odpowiedzi również na temat zegarków na rynki zagraniczne- o to link: użyj tłumaczenia strony w przeglądarce i poradzisz sobie z japońskim spokojnie zrób krok po kroku i opisz problem i poczekaj na odp.

https://faq-citizen.dga.jp/form/contact.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, bardzo dzięki za podrzucenie pomysłu, zaraz skorzystam, ale pisać do nich można po angielsku? Bo obawiam się, że google translator jakoś kulawo by przetłumaczył na japoński.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do angielskiej wersji. Próbowałem tej japońskiej, ale utknąłem na numerze telefonu (formularz nie przyjmował niczego co wpisałem) i zapisie fonetycznym imienia (również pole obowiązkowe, a formularz nie chciał łyknąć niezależnie co wpisałem). Z wersją angielską na szczęście zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj odpowiedź z Citizena, niestety bransoleta nie będzie pasowała do wersji z paskiem. Czyli zostaje mi czekać aż wypuszczą jakiś fajny model szafir + radio controlled + wieczny kalendarz + solar na bransolecie i kupić sobie go jako drugi na letnie upały.

Dziękuję Kolegom za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać wątek, który dawno temu założyłem, bo może ktoś tak jak ja szuka bransolety do tego modelu. Oczywiście nic dedykowanego nie ma, a pasek się niestety u mnie nie sprawdził - zawsze miałem zegarki na bransolecie i już nie ma opcji, żebym się przestawił. W związku z tym Citek przeleżał ponad dwa lata na półce nieużywany, tylko sobie w bezruchu łykał światło, a ja co jakiś czas szukałem jakiejś uniwersalnej bransolety. Niestety nic ciekawego nie znalazłem, aż wreszcie kilka dni temu zobaczyłem, że Strapcode wypuściło nowości z systemem beznarzędziowej regulacji długości bransolety.

https://www.strapcode.com/products/strapcode-watch-bands-metal-ss-bcl20-bps162s-bps164s

No po prostu jak stworzone do tego zegarka - połączenie szczotkowania z polerowanymi paseczkami na froncie, oraz polerka na bokach ogniw, idealnie zgrywają się z Citkiem, kształt ogniw również moim zdaniem znakomicie pasuje do obłości koperty (no ewentualnie ciut cieńsze byłyby jeszcze lepsze, ale i tak jest super). Jakość wykonania naprawdę na wysokim poziomie.

Do tego FedEx mnie zszokował, bo od nadania w Hong Kongu do wizyty kuriera minęło równo 47 godzin (!!!).

bransoleta-1.jpg

bransoleta-2.jpg

bransoleta-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.