Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
mpk

Czy da się przełożyć bransoletę z Citizena AS2050-87E do AS2050-10E?

Recommended Posts

Hej,

 

Kilka dni temu kupiłem Citizena AS2050-10E na skórzanym pasku. Wczoraj pomyślałem sobie, że dokupię jeszcze bransoletę, głównie z myślą o używaniu latem. Napisałem do działu części polskiego dystrybutora (Anyro) z zapytaniem czy bransoleta z bliźniaczego do mojego modelu AS2050-87E będzie pasowała, ale ku mojemu zaskoczeniu odpisali, że są inne koperty i otwory do teleskopów mogą być w innych miejscach (celowo zwracam uwagę, że użyli słowa "mogą", tak jakby nie sprawdzili tego na 100%). Wydaje mi się to dziwne, bo to raczej jest ten sam zegarek, tylko w dwóch wersjach "osprzętu", wątpię, żeby producent bawił się w umieszczanie otworów w innych miejscach, pewnie leci to z jednej linii produkcyjnej. Niestety nie mam możliwości porównania tych dwóch zegarków, ale może ktoś z Forumowiczów już przerabiał ten temat?

 

Na Masters In Time znalazłem tę bransoletę:

https://www.mastersintime.pl/citizen-bransoleta-ze-stali-nierdzewnej-59-s05364.htm

 

Może ktoś ma ten model AS2050-87E i mógłby zdjąć bransoletę, żeby pstryknąć fotkę, na której będzie widać jak są umiejscowione otwory na uszach zegarka?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w tym konkretnym przypadku ale w zegarkach Bulova Moonwatch jest dokładnie taka sytuacja. Bransoleta nie pasuje do zegarka zakupionego fabrycznie z paskiem.

Koperta jest ta sama natomiast otwory w uszach są nawiercone w innych miejscach.

Nie wiem co producent chciał w ten sposób osiągnąć.

Być może w Twoim zegarku jest ta sama historia.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Citizenach tak się zdarza. Miałem tak w Citizenie GT. Do wersji na pasku nie pasowała bransoleta z blizniaczego modelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to straszna lipa by była, liczyłem, że będę mógł używać zamiennie paska i bransolety. Nie rozumiem tego z ekonomicznego punktu widzenia, przecież taniej by ich wyniosła produkcja jednaj koperty do obu wersji. Chyba, że chodzi o to, że do bransolety otwory na teleskopy muszą być w odpowiednim miejscu, żeby niwelować jakieś naprężenia lub dźwignię, a pasek przy takim układzie otworów nie układałby się ładnie i dlatego np. otwory do pasków dają bardziej na brzegach (taki przykład z sufitu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jest to problem. Trzeba albo zaakceptować brak bransolety albo znaleść kogoś kto wywierci dziurki w kopercie w miejscach odpowiednich pod branse lub pozbyc się wersji na pasku i kupić wersje na bransolecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, nie taka prosta sprawa jak mogła by się wydawać ale polecam skorzystać z głównej japońskiej strony Citizen Watch - często korzystałem i zawsze dostawałem konkretne odpowiedzi również na temat zegarków na rynki zagraniczne- o to link: użyj tłumaczenia strony w przeglądarce i poradzisz sobie z japońskim spokojnie zrób krok po kroku i opisz problem i poczekaj na odp.

https://faq-citizen.dga.jp/form/contact.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo, bardzo dzięki za podrzucenie pomysłu, zaraz skorzystam, ale pisać do nich można po angielsku? Bo obawiam się, że google translator jakoś kulawo by przetłumaczył na japoński.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za link do angielskiej wersji. Próbowałem tej japońskiej, ale utknąłem na numerze telefonu (formularz nie przyjmował niczego co wpisałem) i zapisie fonetycznym imienia (również pole obowiązkowe, a formularz nie chciał łyknąć niezależnie co wpisałem). Z wersją angielską na szczęście zero problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem dzisiaj odpowiedź z Citizena, niestety bransoleta nie będzie pasowała do wersji z paskiem. Czyli zostaje mi czekać aż wypuszczą jakiś fajny model szafir + radio controlled + wieczny kalendarz + solar na bransolecie i kupić sobie go jako drugi na letnie upały.

Dziękuję Kolegom za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.