Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zadora972

Glycine Combat 6 czy Alpina Startimer GMT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam zegarka na codzień, który ma być uniwersalny, noszony jako jedyny zegarek. Taki jest zamiar.

Po dłuższym poszukiwaniu mam dwa typy, które mi się podobają, ale jest wciąż wątpliwość.

1. Glycine Combat 6 36 GL0106. Oglądałem w sklepie ten model, lecz z kopertą o średnicy 43 mm. Piękny zegar, ale na moim 16 cm nadgarstku jest za duży. Stąd pomysł by kupić jego mniejszą wersję z kopertą 36 mm. Takiego przed zakupem obejrzeć nie mogę, muszę brać w ciemno i tu rodzi się obawa czy te 36 mm to nie jest jednak za mało.

2. Alpina Startimer GMT AL-247BBG4S6.

Nie myślałem o zegarkach Alpina, nie myślałem o kwarcu, ale gdy obejrzałem ten zegarek w sklepie to polubiłem go. Nie mam ciśnienia, że musi być automat, ale może się mylę. Ten zegarek ma kopertę 42 mm, ale jednak dobrze leży na moim nadgarstku. Nie jest za duży (stąd obawy o combata 36-że będzie za mały). Ten zegarek ma wadę, która może się stać jego zaletą - nie ma sekundnika - ale to oznacza, że nie będzie w kwarcowym rytmie skakał po indeksach, a to może i dobrze ;)

 

Ot taka rozterka, a może powinienem zwrócić uwage na coś innego?

 

post-71703-1572555360,4859_thumb.jpegpost-71703-1572556037,3047_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać to stawiam na Glycinkę. 36 mm. 43 mm.  Cena tego modelu jest bardzo atrakcyjna jeśli zamówisz zegarek z USA. Na naszym forum może coś być w podobnej cenie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał tylko pewność, że te 36 mm Glycine to nie będzie za mało... Ma ktoś z Was tą jego wielkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim nadgarstku 16 cm, 36 mm będzie ok.

Mierzyłem Armidę 36 mm mojej żony, a mam nadgarstek 17-17,5 cm i nie wyglądało to śmiesznie. Zobaczysz, docenisz wygodę takiego rozmiaru, a swoją drogą ta Glycina to bardzo fajny zegarek.

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał tylko pewność, że te 36 mm Glycine to nie będzie za mało... Ma ktoś z Was tą jego wielkość?

 

36 mm to nie za mało. Prawie całe życie nosiłem zegarki tej wielkości - bo nie było większych - i było OK. To 43 mm jest za dużo. Nawet na mój 20 cm nadgarstek.

 

Mam Glycine - 43 mm - i jest to bardzo dobry, uniwersalny zegarek. 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Glycine, ale przy takim nadgarstku w wersji 36 mm.

A w ramach alternatywy może MV z modelem Redentore, też w wersji 36 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Redentore to ładny zegarek,myślałem o nim, ostatecznie jednak wolałbym, żeby był wyprodukowany przez firmę istniejącą od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Miałem pierwsze Redentore, w kolorze zielonym i w rozmiarze 40 mm. Żadnych powodów do narzekań. Tak rozumując pozbawiasz się szansy na poznanie wielu fajnych zegarków, produkowanych przez microbrandy, jak MV. Ale oczywiście to Twoja decyzja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pierwsze Redentore, w kolorze zielonym i w rozmiarze 40 mm. Żadnych powodów do narzekań. Tak rozumując pozbawiasz się szansy na poznanie wielu fajnych zegarków, produkowanych przez microbrandy, jak MV. Ale oczywiście to Twoja decyzja :-)

Szukam zegarka, który ma być jedynym. Tak póki co. Stąd ten może i błędny pomysł, żeby miał za sobą dłuższą historię w postaci wieloletniej firmy.

Jeśli będę szukał drugiego w swoim czasie to Twa propozycja jest jak znalazł, bardzo mi ten zegarek się podoba, podobnie jest z Geckotą E-01, który trafia w mój gust, również rozmiarowo (36,5 mm), ale jednak,że to mikrobrand to odpada. Choć domyślam się, że jakość i MV i Geckoty może być i ta sama jak nie wyższa od szwajcarów na które patrzyłem.

Idealnym dla mnie zegarkiem byłby Oris Big Crown Pointer Date, jednak zdrowy rozsądek ostatecznie odfiltrował go z bojów. Próbuję utrzymać się na poziomie 2 tys. W tej cenie szału nie ma, Tissot do mnie nie przemówił, błyszczą się te koperty jak nie wiem co, a ta glycine w sobie coś ma, na pewno mat koperty bardziej mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy tej wielkości nadgarstku przyjrzałbym się jeszcze np. linii Khaki od Hamiltona i zegarekom o wielkości 38 mm.

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Khaki mi nie pasują, a tak swoją drogą to te MV można gdzieś w Polsce obejrzeć (Wrocław), czy jedynie zakup w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sprzedaje je nasz forumowy Kolega, Lincoln Six Echo. Uderz do niego na PW. Zakładam, że coś w sprawie tej ewentualnej przymiarki udaloby się załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak z MV odpuszczam. Zdecydowałem się na Glicyne, jutro miałem ją kupić, ale cena wzrosła u watchgooroo. Pech. Znacie inne źródło tych zegarków w dobrej cenie, a może u watchgooroo cena jest sinusoidą i wróci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak z MV odpuszczam. Zdecydowałem się na Glicyne, jutro miałem ją kupić, ale cena wzrosła u watchgooroo. Pech. Znacie inne źródło tych zegarków w dobrej cenie, a może u watchgooroo cena jest sinusoidą i wróci?

Na eBayu są oficjalni dystrybutorzy sprzedający te zegarki za grosze w porównaniu do cen w PL

 

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi jeszcze po głowie Seiko Alpinist. Co Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem: Seiko czy ta Glycine.

Gdzie najlepiej kupić takiego Alpinista i czy zmieszczę się w kwocie do 1500-1700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO Leśnik ciekawszy. Ale nówka raczej drożej niż 1600-1700 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że na 16 cm nadgarstek Alpinist jest odpowiedni wielkością przy swoich 38 mm. Chyba że się mylę.

Znalazłem na ebaju za 339 USD. Pytanie tylko czy to nie lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na pewno będzie ok. Sam mam nadgarstek o zbliżonej wielkości i pod tym względem Alpinist sprawdzał się wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten Alpinist,jedyny w swoim rodzaju. Ale doczytałam, że ma zakręcaną koronkę (w sumie czego się spodziewałem przy 200 m wodoszczelności) i to może być dla mnie problem. Miałem kiedyś Orienta Ray, który miał taką koronkę i w codziennym użyciu, jako jedyny zegarek, to jest to jakieś tam utrudnienie (przy ustawianiu godziny co parę dni-obawa o gwint na koronce). Zwróciłem uwagę na Seiko SARB 033, tyż piękny i bez zakręcanej koronki. Czekam, szukam, może będą teraz jakoweś promocje na te SARBy, lub Glycine, która wciąż jest przeze mnie rozważana. Długo szukam,myślę, ale jak to mówią co nagle,to po diable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli to ma być zegarek noszony jako JEDYNY, to zakręcana koronka nie powinna być problelem. Czemu w takim układzie miałby być co parę dni ustawiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiany co parę dni,bo pewnie się rozjedzie. Kilka sekund na dobę i po paru dniach zrobi się minuta. Może przesadzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.