Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Jasna tarcza, 36-39mm, do 5.000

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, szukam zegarka:

- nie stricte garniturowiec, ale raczej elegant, więc divery i piloty odpadają,

- 36-39mm,

- jasna (biała, ecru) tarcza,

- stalowy na pasku (bransoleta nie jest "must have"),

- 5atm lub więcej,

- automat,

- nowy lub używka w bdb stanie z papierami i pudłem,

- budżet do 5.000, choc wiecie jak to jest :-)

Jakiś Ball, Eterna, lub popularniejsze ML, czy Longines? Podpowiedzcie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos Tangente lub Club, ale będzie bez automatu.

Ewentualnie Stowa lub Junghans max bill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomosa mialem, znam i lubię, ale w tym przypadku automat jest koniecznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dla przykładu Ball Trainmaster Streamliner. Na chrono24 powinieneś znaleźć. Sam kiedyś miałem tego Balla i bardzo sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ball jest właśnie jedną z preferowanych opcji ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO w tych pieniądzach to jedna z ciekawszych opcji. Porządnie wykonanybzegarek, co dotyczy też bransolety z fajnym zapięciem. A do tego bardzo dobrze mu na pasku. No i jest tryt ;-)

Jak dupuszczasz 40 mm średnicy i rozsądny L2L, to z Balla warto przyjrzeć się np. linii Fireman i modelowi Enterprise (mam takiego w wersji z czarną tarczą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś Ball, Eterna, lub popularniejsze ML, czy Longines? Podpowiedzcie coś?

 

Ball, żeby mieć coś porządnego i z historią

Eterna, żeby mieć coś porządnego i z nieco inną historią

Longines, żeby pójść na prawo i chwalić się, że się jest wege.

ML dla szpanu.

 

Rado robi dużo niewielkich zegarków, a w okolicach budżetu znajdziesz nawet zegarki od Frederique'a Constanta i to z fazami Księżyca. 

 

Hamilton Ventura? :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO w tych pieniądzach to jedna z ciekawszych opcji. Porządnie wykonanybzegarek, co dotyczy też bransolety z fajnym zapięciem. A do tego bardzo dobrze mu na pasku. No i jest tryt ;-)

Jak dupuszczasz 40 mm średnicy i rozsądny L2L, to z Balla warto przyjrzeć się np. linii Fireman i modelowi Enterprise (mam takiego w wersji z czarną tarczą).

Wskazane modele będą na 100% mierzone :)

Zobacz seiko sarx055 ze świetną tarczą "snowflake", co prawda rozmiar 40,8mm, ale jest przyjazny L2L 46,2 mm.

 

http://www.gnomonwatches.com/watches/seiko-watches/presage-automatic-white-quot-baby-gs-snowflake-quot-ref-sarx055

Fajne opcja, choc nie wiem, czy nie za duzy. Zegarek ma nosic osoba z nadgarstkiem 16,2cm.

Ball, żeby mieć coś porządnego i z historią

Eterna, żeby mieć coś porządnego i z nieco inną historią

Longines, żeby pójść na prawo i chwalić się, że się jest wege.

ML dla szpanu.

 

Rado robi dużo niewielkich zegarków, a w okolicach budżetu znajdziesz nawet zegarki od Frederique'a Constanta i to z fazami Księżyca.

 

Hamilton Ventura? :D

FC przyszłego "nosiciela" nie interesuje, a Rado to nie ten klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy takim nadgarstku zwracaj uwagę właśnie na wymiar "od ucha do ucha". Sam mam nadgarstek 16-16,5 cm i noszę różne zegarki, bo i o średnicy 35 mm, 36 mm, 37 mm czy 40 mm oraz 42 mm (Moon). Za każdym jednak razem wymiar "od ucha do ucha" to ok. 48 mm, względnie mniej i jest super :-) IMO to proponowane Seiko, gdy chodzi o wymiar, powinno być spoko ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim nadgarstku zwracaj uwagę właśnie na wymiar "od ucha do ucha". Sam mam nadgarstek 16-16,5 cm i noszę różne zegarki, bo i o średnicy 35 mm, 36 mm, 37 mm czy 40 mm oraz 42 mm (Moon). Za każdym jednak razem wymiar "od ucha do ucha" to ok. 48 mm, względnie mniej i jest super :-) IMO to proponowane Seiko, gdy chodzi o wymiar, powinno być spoko ;-)

Dziękuję! Ten zegarek wybieram dla kolegi. Ja mam 16,7 i nosilem od 35 (Nomos) do 44 (pam). :-) Koledze wysłałem Wasze propozycje i niech kombinuje. Dodałem jeszcze Flagship'a, którego zresztą kiedyś chwaliłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Flagship spoko, choć jak dla mnie, ciekawszy od L jest Conquest Heritage, w wersji 35 mm. Tylko to zegarek dla zakochanych w vintage, bo i hesalit i WR mizerne. Ale szlif słoneczny na jasnej tarczy i fasetowane indeksy wygladają po prostu obłędnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flagship spoko, choć jak dla mnie, ciekawszy od L jest Conquest Heritage, w wersji 35 mm. Tylko to zegarek dla zakochanych w vintage, bo i hesalit i WR mizerne. Ale szlif słoneczny na jasnej tarczy i fasetowane indeksy wygladają po prostu obłędnie ;-)

Flagship tez ma 3atm, ale cos za coś.

 

Ja bym brał Ball'a Engineer II Marvelight, ale nie jako "eleganta", a edc, ale kolega jest bardziej elastyczny :-)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Miałem Balle trzy, tego Streamlinera, Firemana Racera z tarczą jak płyta winylowa i Firemana Enterprise (ciągle u mnie). Złego słowa o nich nie powiem :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Balle trzy, tego Streamlinera, Firemana Racera z tarczą jak płyta winylowa i Firemana Enterprise (ciągle u mnie). Złego słowa o nich nie powiem :-)

Ta marka mnie kusi, więc jak kurz i emocje po ostatnim zakupie opadną, to będę kombinować dla siebie, ale juz nie tego Marvelighta. Może Victory... ale na razie siedzę cicho, bo jak się Żona dowie, że kombinuję znowu, to to się dobrze nie skończy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stowa Marine/Stowa Antea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni "lonek" IMO najfajniejszy, bo jakoś nie przepadam za rzymiankami, ale wszystkie trzy pokażę koledze. Dzięki :)

Stowa Marine/Stowa Antea.

Do rozważenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.