Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Timezone

Kradzież zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem miałem włamanie do domu i skradziono mi zegarki.

Wszystkie zegarki zostały skradzione bez papierów i pudełek.

 

Poniżej lista, że nikt nie naciął się na jakiejś aukcji.

 

  1. TISSOT  Tradition Perpetual Calendar:   REF. T0636371603700

post-36753-0-44724700-1572727786.jpg

Zamiast oryginalnego brązowego paska był czarny.

 

2. Bulova  Gents UHF Precisionist: Ref. 98B212

post-36753-0-77148800-1572727801.jpg

 

3. Seiko Solar:  Ref. SSC293P2

post-36753-0-76081800-1572727811.jpg

Zamiast orygnalnego paska miał brązowy skórzany.

 

4.Seiko Ref. SNDA11P1, Nr. Seryjny 700605

post-36753-0-33540200-1572727828.jpg

Zamiast oryginalnego paska miał granatowy.

 

Edytowane przez Timezone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądając aukcje, będę o Twoich zegarkach pamiętał.

 

mimo wszystko mam nadzieję, że je odzyskasz a debil, który Cię okradł pójdzie siedzieć. 

 

trzymam kciuki 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie.

Raczej nie liczę, że ich złapią, chyba że przez przypadek.

Szczęście w nieszczęściu, że najcenniejszy miałem na ręku i jeden został w rotomacie nietknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, żeby ich złapali. Wstaw foto Bulovy (dwukrotnie jest ten sam Tissot).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włamali się po same zegarki?

 

Zastanawiam się czy w ogóle w dzisiejszym świecie można czymkolwiek się pochwalić żeby zaraz jakieś sku.....ny się nie zainteresowały żeby ukraść.

 

Przykra sprawa, znam to uczucie po włamaniu, sam to przeżyłem paręnaście lat temu, wtedy nie szukali zegarków ale wszystko brali jak popadnie.

 

Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję :(  i mam nadzieję, że wypłyną i wrócą do Ciebie a typ, typy dostaną za swoje!!!

Celem były same zegarki czy przy okazji? - jak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Oby zlapano wlamywacza.

 

Za kradzież powinni surowo karać niezależnie od tego co i komu zostało skradzione. Nie rozumiem jak można bezczelnie zabierać komuś jego własność..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, żeby ich złapali. Wstaw foto Bulovy (dwukrotnie jest ten sam Tissot).

Poprawione, dzięki.

Włamali się po same zegarki?

 

Zastanawiam się czy w ogóle w dzisiejszym świecie można czymkolwiek się pochwalić żeby zaraz jakieś sku.....ny się nie zainteresowały żeby ukraść.

 

Przykra sprawa, znam to uczucie po włamaniu, sam to przeżyłem paręnaście lat temu, wtedy nie szukali zegarków ale wszystko brali jak popadnie.

 

Trzymam kciuki.

Kradli tylko biżuterię, gotówkę i zegarki.

Mieli mało czasu do przyjazdu ochrony.

Współczuję :(  i mam nadzieję, że wypłyną i wrócą do Ciebie a typ, typy dostaną za swoje!!!

Celem były same zegarki czy przy okazji? - jak sądzisz?

Zegarki były na wierzchu. Wzięli też biżuterię.

w której części Polski mieszkasz ?

Warszawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu W-wa i okolice, nie wiem co sie ostatnio dzieje, ale dobrze to nie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skor mieli mało czasu to pewnie na wierzchu

Mnie zawsze zastanawia dlaczego akurat ten dom?

Czy wiedzą i skąd? Teraz takie czasy że jak się komuś sprzedaje zegarek to już kupujący zna adres itp

a często go nie znamy i równie dobrze mógłby kupić po to aby za jakiś czas przyjść po resztę np.

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta sytuacja daje mi też do myślenia, ponieważ część swoich zegarków też trzymam na wierzchu. Po prostu lubię na nie patrzeć, poza tym rano do pracy biorę inny, po południu inny i jest łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skor mieli mało czasu to pewnie na wierzchu

Mnie zawsze zastanawia dlaczego akurat ten dom?

Czy wiedzą i skąd? Teraz takie czasy że jak się komuś sprzedaje zegarek to już kupujący zna adres itp

a często go nie znamy i równie dobrze mógłby kupić po to aby za jakiś czas przyjść po resztę np.

W przypadku włamania jakieś 15 lat temu do naszego mieszkania na parterze podobno obserwowali dłuższy czas i wylapali moment jak pojechaliśmy z psem do weterynarza, nie było nas jakieś półtorej godziny, najlepsze jest to że wynosili absolutnie wszystko przez okno i przez całe podwórko między blokami na osiedlu nieśli wszystko do auta zaparkowanego na parkingu takim przy ulic, to było jakieś 150m spokojnie, sąsiedzi nie zadzwonili na policję bo "myśleli że się wyprowadzamy" jakie zbiegowisko momentalnie było jak wróciliśmy, masakra... wtedy brali nawet krajalnice do chleba, suszarkę do włosów i tego typu rzeczy, oczywiście o gotówce i kosztownościach nie wspomnę.

A i przypomniało mi się że ojcu Seicento po jakichś 4 miesiącach ukradli z tego samego parkingu gdzie nosili rzeczy.

Dziś już raczej nie włamują się na pałę, wiedzą po co idą i raczej nie kradną pierdół a właśnie laptopy, telefony, gotówkę czy kosztowności, takie łatwe i lekkie rzeczy.

Edytowane przez Keks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się włamali do moich rodzicow to brali wlasnie aparaty i bizuterie, gotowki na szczescie nikt w domu nie trzymał. 

 

Ja to żeby nie płakać staram się trzymać większośc w banku a w domu 1-2 szt, zawsze minimalizacja strat. 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra !!!! Współczuję, raz strata materialna a dwa strata poczucia bezpieczeństwa. Dom, mieszkanie to dla każdego azyl, miejsce bezpieczne. Znam takich, co po włamaniu ( na tzw. śpiocha) zmienili miejsce zamieszkania, sprzedali dom z powodu strachu i braku poczucia bezpieczeństwa.

 

Ostatnio poruszyłem ten temat z znajomymi policjantami i z ich spostrzeżeń :

- domy są wybierane i obserwowane, nic bez przygotowania, wiedzą po co i gdzie iść ( często chwalenie się w mediach społecznościowych np. zdjęcia z domu, ogrodu). Mam nadzieję, że zabezpieczenia na forum są wystarczające - tyle zdjęć zegarków :unsure: i brak anonimowości w sieci - ktoś wie jak to dokładnie u nas wygląda?

- krótkie włamania ( kilkanaście minut max)

- najczęściej przy krótkich wyjściach na grilla, imieniny, zakup itp, kiedy każdy najmniej się spodziewa ( kiedyś to były wakacje)

- często są to fale - kilka w krótkim czasie w danej miejscowości i grupa przenosi się, wracając za pół roku, rok w tą samą okolicę

- skutecznym odstraszaczem jest monitoring, alarm, pies i ochrona - te domu są sporadycznie atakowane, wg ich opinii to działa. Kiedyś myślałem, że to przyciąga ale podobno jest odwrotnie.

- zabierają najczęściej  gotówkę i biżuterię, rzadko inne przedmioty np.sprzęt (  poprzez niskie ceny, rozpoznawalność a także duże prawdopodobieństwo wykrycia i wpadki)

 

Oby jak najmniej takich sytuacji a po złapaniu sprawcy obcinałbym kilka przydatnych członków  :angry: !!!

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że uda się złapać złodziei. Ustawiłbym sobie alerty na te modele zegarków na allegro i olx. Prawdopodobnie wylądują w lombardach lub na giełdach, ale może stamtąd wyciekną do internetu i coś uda się odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedę sprawdzał na Allegro i Olx, ale nie liczę na wiele.

Ciekawi mnie ile ubezpieczyciel kasy odda. Składki chętnie biorą, gorzej z odszkodowaniem.

Trzeba będzie kolekcję odbudować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddanie kasy przez ubezpieczycieli? Zakryją się ogólnymi warunkami ubezpieczenia i wskażą, że przedmioty nie były w specjalnej skrytce lub brakuje jednego kompletu kluczy albo.. że nie było danego zegarka tam.. i trzeba udowadniać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość zamków, atesty...życzę jak najlepiej ale ja zawsze miałem pod górkę z ubezpieczycielem. Wiedzieli po co wchodzą. Na 99% znajomi znajomych :) Dobrze, że najlepszy sikor miałeś na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą chcieli wejść to wejdą. Więc po co stres za każdym razem gdy opuszczasz dom. Dlatego gotówkę czy biżuterię lepiej trzymać poza domem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddanie kasy przez ubezpieczycieli? Zakryją się ogólnymi warunkami ubezpieczenia i wskażą, że przedmioty nie były w specjalnej skrytce lub brakuje jednego kompletu kluczy albo.. że nie było danego zegarka tam.. i trzeba udowadniać..

kwestia firmy ubezpieczeniowej i OWU. może uda się coś wyszarpać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość zamków, atesty...życzę jak najlepiej ale ja zawsze miałem pod górkę z ubezpieczycielem. Wiedzieli po co wchodzą. Na 99% znajomi znajomych :) Dobrze, że najlepszy sikor miałeś na ręku.

Niestety masz rację. Jak płacisz ubezpieczenie to jest ok ale jak mają wypłacić to już nie jest tak kolorowo.

Właśnie szarpię się z naszym największym ubezpieczycielem i jest bardzo ciężko. Kancelaria prawna robi wiele ale chyba jednak nie uda się odzyskać całej kwoty pomimo A.C - sprawa akurat dotyczy nowego sam. ciężarowego, specjalnego.....Jest ciężko :(

Życzę powodzenie !!!i trzymam kciuki 

 

Co do znajomych znajomych to może, jest to możliwe ale weź pod uwagę, że często to są przygotowane akcje ludzi  z zewnętrznego środowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą chcieli wejść to wejdą. Więc po co stres za każdym razem gdy opuszczasz dom. Dlatego gotówkę czy biżuterię lepiej trzymać poza domem.

I to jest najlepsze rozwiązanie - też tak mam ( max 2 zegarki w domu a kasa i inne w systemie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Sandra Stanczuk
      Witam,
      zwracam się do forum w delikatnej sprawie. Polecono mi się zwrócić do Waszej społeczności miłośników zegarków, gdyż jest to miejsce, gdzie ktoś przypadkiem może pomóc, zasugerować.
       
      Zostałam okradziona tydzień temu, a łupem padł mój ulubiony zegarek - niebieski, stalowy Hublot Big Bang Tutti Frutti. Policja oczywiście raczej nie pomoże pomimo, że zegarek został zgłoszony, ale zasugerowano mi, że najlepiej będzie jak na własną rękę będę przeglądać aukcje, itp.
       
      Stąd moja prośba/pytanie, czy gdyby ktokolwiek widział na aukcji, gdziekolwiek, taki zegarek Hublot, o nr seryjnym 828961, to bardzo proszę o kontakt. Będę niezmiernie wdzięczna. Jestem bardzo przywiązana do tego zegarka i staram się znaleźć sposób, chociaż spróbować, aby go odzyskać.
    • Przez GONZO
      Czołem Koleżanki i Koledzy,
       
      Dawno się tu nie udzielałem ze względu na permanentny brak czasu. Chciałbym pomóc koledze, któremu podczas włamania do domu w okolicach Berlina skradziono kilka tygodni temu 4 zegarki:
      - Muehle Glashuette (odzyskany - info poniżej)
      - Junghans
      - Anker
      - Jgeha
       
      Co ciekawe, jeden z nich udało się odzyskać (Muehle) - kolega znalazł go na eBayu i kupił. Po swój zakup udał się z policją, ale niczego więcej niestety nie znaleźli. Sprzedający twierdził, że kupił zegarek na bazarze niedaleko jednego z dworców w Berlinie.
       
      Pozostałe trzy, które mają dla niego wielką wartość sentymentalną należały do jego ojca - poniżej zamieszczam zdjęcia - zaznaczam, że są to zdjęcia sprzed renowacji. Zdjęciami po renowacji niestety nie dysponuję.
      Gdyby komuś z Was udało się odnaleźć któryś z poniższych zegarków w internecie lub gdziekolwiek indziej - proszę o prywatną wiadomość.
       
      Z góry dziękuję Wam za pomoc.
       



    • Przez Grzdylu
      Witam,
      niedawno został skradziony po włamaniu zegarek Certina DS C026.407.16.057.10
      SWISS MADE ETA Powermatic 80 
      Number 4784/5000
      Ref 321
       
      Gdyby ktoś natrafił na możliwość kupna takiego zegarka bez dowodu kupna bo to posiadam jak i całe opakowanie to prośba o podesłanie info do mnie z linkiem lub namiar na sprzedawcę. 
      Zależy mi na nim bo był to prezent od mamy. 
       
      Włamanie było na Warszawskim Mokotowie. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.