Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Klingert 1797

Która wersja zegarka Klingert 1797 podoba Ci się najbardziej ?  

122 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy inny kolor wskazówki minutowej nie zrobiłby dobrze wersji 3. Ta wariacja z tych wszystkich to mój faworyt, ale taki dodatkowy akcent kolorystyczny dałby jeszcze więcej rasowości temu zegarkowi.

 

Oczywiście czarny najwięcej głosów... Też głosowałem na 3, choć już sam nie wiem czy nie 3a... Tak czy owak popieram pewne urozmaicenie kolorów (podobnie jak ma nr 4 czy 4a, też fajny ;) ) o inny kolor  sekundnika lub wskazówki minutowej.

 

szer 42mm , l2l odpowiedni dla nadgarstków od 16,5cm w górę.

 

Znowu lakonicznie o l2l ;) Czyli powyżej 50mm, tak ? Lipa

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj parę realnych zdjęć prototypów kilku wersji zegarka Vratislavia Conceptum - Klingert 1797 . UWAGA! Wkładki bezela/lunety są tylko tymczasowe i nie są zamontowane na stałe a tylko przyłożone do zegarków w celu wykonania zdjęć. Właściwe wkładki bezela będą zaprezentowane niedługo ( będą miały znaczniki wycinane laserowo i wypełnione białą masą luminescencyjną ).

 

74881488_2435604866696658_77111925940001

73192611_2435604736696671_65261649762000

73201884_2435604756696669_63733808261339

74364994_2435604763363335_53437051776123

74569275_2435604433363368_79586377975002

75356849_2435604423363369_62141308519118

74506084_2435604360030042_69942795735295

75380318_2435604340030044_33792270667329

73195769_2435604353363376_84153478650894

74643665_2435605013363310_48379974144407

73498016_2435604906696654_34064323559534

75588229_2435604886696656_14711096942599

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają bardzo ciekawie. Nie mogę się doczekać jak prototypu dostaną docelowe wkładki bezela i bransolety.

Osobiście mam dwa swoje typy i mam nadzieję, że będą one dostępne w sprzedaży. Szykuje się ciekawa seria. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Czekoladka z miętą ładniutka! :wub: Biorę! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się prezentują + za syrenkę. A cenowo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile realnie wynosi L2L?

I jaka jest grubość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze skojarzenie: Squale... :unsure:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Pierwsze skojarzenie: Squale... :unsure:

Ale tylko jak patrzysz na czarnego ;) albo te wskazówki, każda w innym kolorze... wtedy faktycznie Squale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze skojarzenie: Squale... :unsure:

A już myślałem że tylko mnie się tak skojarzyło  :) ale jak przyjdzie właściwy bezel to podobieństwo najprawdopodobniej zniknie, a na pewno się zmniejszy...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko jak patrzysz na czarnego ;) albo te wskazówki, każda w innym kolorze... wtedy faktycznie Squale.

No i na tą grafikę tuż pod wskazówkami :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

No i na tą grafikę tuż pod wskazówkami :)

Już więcej nie wymieniaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trochę inspirowałem się starymi projektami Squale bo to ikona diverów i trzeba czerpać od najlepszych ale jest sporo nowych smaczków. Co myślicie o stalowym srebrnym bezelu w wersjach kolorowych ?

Myślę, też czy krawędzi indeksów nie zrobić szczotkowanych zamiast polerowanych. W tej chwili przez tą polerkę one nikną w wielu sytuacjach oświetleniowych i optycznie się zmniejszają.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrne bezel się rysują , świetnie wyglądają jak są nowe, po roku użytkowania zegarka robi się słabo... ale wiadomo zrobisz jak uważasz. Jest może szansa aby wskazówki przy jasnych traczach, żółtej i ewentualnie pomarańczowej jeśli taką planujesz, były czarne a nie "srebrne" albo "złote"? Carne są bardzo "kontrastowe" a dzięki temu czytelne, jeśli będą miały jakiś kolor "metalowy" to się zleją z tarczą i czytelność jest mniejsza...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trzymam kciuki, aby przy tylu indeksach na poszczególnych elementach, dało się je scentrować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrne bezel się rysują , świetnie wyglądają jak są nowe, po roku użytkowania zegarka robi się słabo... ale wiadomo zrobisz jak uważasz. Jest może szansa aby wskazówki przy jasnych traczach, żółtej i ewentualnie pomarańczowej jeśli taką planujesz, były czarne a nie "srebrne" albo "złote"? Carne są bardzo "kontrastowe" a dzięki temu czytelne, jeśli będą miały jakiś kolor "metalowy" to się zleją z tarczą i czytelność jest mniejsza...

 

Czarne wskazówki słabo wyglądają. Kiedyś takie Squale montowało do żółtej wersji 50atm ale wycofali ten model ostatecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zegarek poświęcony Klingertowi, a na tarczy i bezelu dominuje Arielka...

Nie rozumiem, w jaki sposób wiąże się ona z wynalazkiem Klingerta?

I jeszcze na bezelu algi, bąbelki wody, rybka oraz skafander nurka, który przypomina R2-D2...

Uważam, że jeśli się nie da w zakładanej cenie zrobić lepszego (tzn. mniej infantylnego) grawerunku na bezelu, to lepiej w ogóle go nie robić.

To tylko moje zdanie, ale zegarek podobałby się bardziej, gdyby miał na tarczy zamiast Arielki napis Klingert, a bezel byłby po prostu lepiej zaprojektowany (wiem, łatwo napisać), tj. bez Arielki, rybki, alg i bąbelków.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne wskazówki słabo wyglądają. Kiedyś takie Squale montowało do żółtej wersji 50atm ale wycofali ten model ostatecznie.

 

Czy ja wiem...??? pewnie to kwestia gustu, ale np Doxa od lat montuje czarne wskazówki w Sub'ie i nie narzeka. Kolorowe zegarki ogólnie sprzedają się gorzej niż czarna czy niebieska tarcza bo takich zegarków nie kupuje się aby nosić na co dzień może Squale źle wymierzyło target ;). Każdy kto pływa z zegarkiem czasami, powie Ci że srebrne, wskazówki przy białej, szarej żółtej albo pomarańczowej tarczy są mało użyteczne, żeby nie powiedzieć inaczej, ze złotymi jest jeszcze gorzej - ale jak napisałem zrobisz jak zechcesz.  ;)

 

A które lepiej wyglądają? Sam oceń.

 

Doxa-Sub-1200-Professional-2.jpg

 

def5aff560e9f3b7dd05003fa1dafe4c.png

 

i mojego podwórka:

 

DSC01566.jpg

 

DSC00472.jpg

 

porównaj z takim czymś:

 

Breitling-Superocean-Professional-y1804-

 

7504418892_c3b5b9f0e2_b.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mermaid też mi tak średnio podchodzi. Niby fajne ale jednak chyba włochom bym zostawił. Pomysł z napisem jest ok. 

Jednak dekielka bym nie ruszał. Gdzieś musi być element ektrawagancji. Jest fajnie, stylowo. Trochę vintagowo. Polska stoi ilustratorstwem PRL. To były perełki. A tu mamy taki sam fajny styl. Będę bronił.


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekla bym nie ruszał, lepiej od frontu parę opisywanych spraw przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczaruję niektórych ale większych zmian stylistycznych nie planuję ( zmienić się mogą jedynie kombinacje kolorów ). Dekiel się nie zmieni w czasach Klingerta wierzono w Syreny i jest to taki mało spotykany romantyczny akcent w tym projekcie. Skafander Klingerta na deklu jest świetnie odwzorowany co potwierdziła nawet historyk sztuki z Warszawy. Jak ktoś śledził pierwsze zajawki na fb to odnajdzie wpisy tej Pani. Projekt dekla jest autorstwa subarist'a z resztą także on podsunął temat Klingerta. Ja jako wrocławianin od urodzenia interesujący się historią nie znałem tej postaci.

 

Daito - problem racze sam się rozwikła ponieważ żółta wersja ma najmniej głosów to najpewniej odpadnie z planów produkcji.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze stalowym bezelem  do mnie przemawia aczkolwiek pytanie jaka by była w nim podziałka? Grawerowana? Namalowana? 

Osobiście uważam, że taki stalowy bezel mógłby nieźle wyglądać w wersji z czarną tarczą. Na kilku modach SKX-a czy w TH Aquaracer wyglądało to całkiem nieźle. 

 

Szczotkowanie na indeksach - jak najbardziej tak.

 

Co do dekla. Myślę, że temat można jeszcze przemyśleć, aczkolwiek obecna propozycja jest dla mnie OK. Pytanie jak potencjalna zmiana projektu dekla wpłynie na opóźnienie/realizację projektu. Jeżeli miałaby się ona wiązać z przesunięciem sprzedaży o jakieś pół roku to jestem zdania, że nie ma to sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Daito - problem racze sam się rozwikła ponieważ żółta wersja ma najmniej głosów to najpewniej odpadnie z planów produkcji.

 

Też chcę żółtego :(

Edytowane przez opolczyk

 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@QuadrifoglioVerde

 

Czy wersja pierwsza będzie miała zielone akcenty, jak na renderze, czy żółte jak na zdjęciu prototypu? Osobiście zdecydowanie optowałbym za takim odcieniem zieleni, jak na renderach. Dodatkowo ciekawie MZ wyglądałaby wersja 1, gdyby chapter ring zrobić nieco jaśniejszy, szary, ale naprawdę niewiele. Nie zlewałby się wtedy cały zegarek w jedną czarną plamę. Jeżeli pozwolisz, to pokazałbym korzystając z Twojego zdjęcia, o co mi chodzi.

 

BTW, dekiel MZ jest świetny, ma to "coś", co w ogóle na samym początku przykuło moja uwagę do tego modelu (zdaje się dekiel pokazałeś jako pierwszą zajawkę nowego modelu). Może i R2D2, ale nasz, polski, i do tego jeszcze z syrenką ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.