Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Klingert 1797

Która wersja zegarka Klingert 1797 podoba Ci się najbardziej ?  

122 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy i dojrzały projekt. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i odkładać fundusze. Najbardziej kusi mnie wersja z szarą tarczą - ideałem byłby ring w kolorze błękitnym (mniej turkusowym) ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że wersja z żółtą tarczą nie poszła do produkcji, wygląda obłędnie :) waham się między czarnym a zielonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z zaistniałą sytuacją (koronawirus) kwietniowy termin dalej aktualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcze o inne zapięcie bransolety co może niestety wydłużyć wszystko o ok miesiąc, ale sampel tego zapiecia mają mi pokazać 21wszego, musiałem się dołączyć do większego zamówienia innej marki aby miało to sens ekonomiczny.

Wersja brązowo-seledynowa zegarka dostanie niestety lub stety czarny bezel jak pozostałe. Od kilku miesięcy walczyłem o brązowy ale technicznie pewne rzeczy okazały się nie możliwe do zrealizowania. Tzn jeśli zrobić bezel w aluminium to mógłby być idealnie dopasowany kolorystycznie do tarczy ( lakier ) ale indeksy na nim nie mogłyby być wypełnione lumą ( wycinanie laserowe na takiej blaszce aluminium z racji ciągliwości tego materiału nie było wystarczająco precyzyjne. Tzn krawędzie wycięć nie były idealnie gładkie. Zrobienie znowu samego punktu świetlnego na 12tej rodziłoby problemy z wycentrowaniem tegoż. Przed czym mnie Chińczycy ostrzegli.

Bezel stalowy wycina się idealnie, wypełnienia lumą byłyby idealne ale tutaj znowu nie ma możliwości pokrycia go farbą w kolorze tarczy ( w zegarkach tego się nie praktykuje ), wchodzi w grę tylko PVD a dostawcy powłok PVD mają w swojej palecie mniej więcej 2-3 odcienie brązu i niestety każdy za jasny do naszej czekoladowej tarczy. Więc tak źle i tak niedobrze. Na te wszystkie próby straciłem kilka miesięcy i poległem niestety. NIEDASIE i koniec.

 

Będzie więc taki ( ale znaczniki wycinane i wypełnione białą lumą ):

DSC05505.jpg

DSC05513.jpg

DSC05522.jpg
 

Testy bezela stalowego ( jeszcze bez wypełnienia lumą ) . Niestety brąz nie ten co trzeba:

DSC06253.jpg

DSC06254.jpg

DSC06256.jpg

 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tzn jak ten seledynowy będzie ostatecznie wyglądał?!

Większość zdjęć w wątku nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo mi coś nie gra...wygląda na żywo gorzej. Nie chcę później stękania po forach i fb, że jestem ślepy i nie dopasowałem koloru bezela do tarczy. Ludzie nie mają pojęcia, że koloru PVD nie można sobie wybrać dowolnego. Zrobienie jaśniejszej tarczy dopasowując ją do bezela tez nie wchodzi w grę bo jasny brąz będzie jak kupa niemowlaka do tego zegarka i przestanie pasować do seledynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na żywo ale na zdjęciach ten brązowy bezel bardziej mi się podoba, mimo że w innym odcieniu. Z czarnym bezelem brąz tarczy gdzieś się gubi i zegarek przestaje się wyróżniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda czarny bezel w aluminium z wycinanymi laserowo znacznikami wypełnionymi lumą ( zwróćcie uwagę na nierównomierne krawędzie znaczników ) niestety nie mogłem czegoś takiego zaakceptować. Ale fotki dają pogląd jak będzie kolorystycznie wygadało ostateczne zestawienie.

 

IMG-9938.jpg

IMG-9939.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o tym żeby znacznik na bezelu nawiązywał kształtem do indeksów 12 i 6 teraz jest takim trochę przypadkowym elementem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o tym żeby znacznik na bezelu nawiązywał kształtem do indeksów 12 i 6 teraz jest takim trochę przypadkowym elementem.

 

Nie jest przypadkowym elementem ponieważ pasek lumy w indeksach 12,6,3 i 9 jest prostokątny a tylko ramka indeksu jest zwężana :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przypadkowym elementem ponieważ pasek lumy w indeksach 12,6,3 i 9 jest prostokątny a tylko ramka indeksu jest zwężana :-)

To zauważyłem :) ale ma zupełnie inne proporcje niż prostokąt lumy. To tylko sugestia, może warto spróbować.

Zwróć jeszcze uwagę na zróżnicowanie indeksów w wyróżnionej ćwiartce minutowe zlewają się z 5, 10, 15.

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę późna sugestia. Matryca jest już gotowa. Na żywo jest ok. Nie musi być tak samo jak w innych zegarkach.

Trójkąt w np. takim Rolexie na bezelu tez ma zupełnie inne proporcje niż trójkąt na tarczy i nikt nie stęka :-)

 

712BY6k-jJL._AC_UX522_.jpg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam doskonale wiesz ze niektóre rzeczy wychodzą dopiero na samplach :) ale jak masz już gotowe matryce to nie ma co kopi kruszyć. Jeśli na żywo jest OK to super. To tak jak z brązowym kolorem bezela, na zdjęciach wyglada bardzo dobrze, na żywo może być inaczej.

 

Pełna zgoda co do Rolexa, ale wyróżnia się tez od oznaczeń indeksów kształtem.

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele dylematów w którą stronę iść ale na coś w końcu trzeba się zdecydować i najwyżej popełnić błąd jak mi się to już zdarzało :-) Czasem kilka razy zmieniam decyzję :/

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele dylematów w którą stronę iść ale na coś w końcu trzeba się zdecydować i najwyżej popełnić błąd jak mi się to już zdarzało :-) Czasem kilka razy zmieniam decyzję :/

Ale dopóki nie zleciłeś produkcji, zawsze można coś poprawić, nawet kosztem gotowej już matrycy. Czasem pół kroku wstecz pozwoli uzyskać lepszy efekt :) końcowy. Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wszystko, ale oby zmiany nie spowodowały, że projekt będzie tak długo trwał, że wszystkim zegarki się opatrzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny bezel na brązowej wersji też jest git może to jednak lepsze rozwiązanie, niż dwa różne odcienie brązu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy bezel, w innym odcieniu wygląda świetnie, szkoda, że na żywo jest lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro chcecie brazowy to bedzie brazowy. A niech mi tylko ktoś stęknie :-)

Wypelnilem brazowy bezel chałupniczo bialym markerem i wyglada to lepiej

post-25268-0-44864400-1584430453_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tą wersją jestem zainteresowany ale z czarnym bezelem wyglada dobrze. Inny odcień brązu może się gryźć z tarczą przy innym oświetleniu niż na fotce. No i czarny bezel da większą możliwość kolorów pasków

Czyli maj Czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaufałbym Twojej intuicji - na zdjęciach brąz wyglada w zasadzie spoko, mimo że odcień się różni

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Marcin ja również zaufam Tobie bo wiem, że wybierzesz najlepiej! Brązowy wygląda fajnie, ale z czarnym też... to już niech będzie Twoja decyzja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.