Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Klingert 1797

Która wersja zegarka Klingert 1797 podoba Ci się najbardziej ?  

122 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się zastanawiam, czy uruchomi się proceder zamian między klubowych ;) Ja przyznaję, że mam ciągle smaka na czarnego i... rozważyłbym chyba zamianę swojego szarego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko uszyłem paseczek do klingerta 😀

IMG_20200929_193036.jpg


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sebolcs napisał:

A ja się zastanawiam, czy uruchomi się proceder zamian między klubowych ;) Ja przyznaję, że mam ciągle smaka na czarnego i... rozważyłbym chyba zamianę swojego szarego ;)

 

A powiem Ci że ja mam podobny dylemat :) Ten czarny jak dla mnie będzie kiedyś hitem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona zdobywców Klingerta😀 

Kilka moich szybkich przemyśleń, śledziłem projekt w zasadzie od początku zanim jeszcze założyłem tutaj na forum konto i od samego początku zegarek mi się podobał. Później po pierwszych prototypach zacząłem się zastanawiać, po pierwszych zdjęciach nadgarstkowych tak jak napisałem paręnaście postów wcześniej również nie byłem do końca przekonany. Lecz postanowiłem spróbować i gdy tylko wynurzył się😉 z drewnianego pudełka nastąpiła radość z zakupu. Zegareczek na żywo sprawia niesamowite wrażenie i prawdą jest to co napisali wcześniej koledzy, że na zdjęciach dosyć ciężko jest uchwycić jego powiedzmy urodę😁 Jeśli ktoś się zastanawia to naprawdę warto przynajmniej zobaczyć na żywo w którymś z salonów. Miło, że projekt został szczęśliwie doprowadzony do końca pomimo trudności jakie występowały. Oklaski dla Marcina i całej ekipy Vratislavia Conceptum👏👍 

IMG_0735.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaro-turkusowy - bdb wybór.... zresztą w przypadku Klingerta każdy jest dobry

DSC_8045a.thumb.jpg.bb95df3c2628accdbf6c4a042924a435.jpg

 

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę na nowo rozruszać ten wątek, zatem pochwalę się i tutaj nowym paskiem😁

Co myślicie o takiej kombinacji?

Dla mnie wyszło bardzo fajnie i niespotykanie. 

 

 IMG_0744.thumb.JPG.b75cc9fe6f06da72f24f4bef93394781.JPG

 

IMG_0745.thumb.JPG.363cb19dbc45e80d277e178e8d8da50c.JPG

 

IMG_0751.thumb.JPG.446701d153eb0190559a1ec54768ff72.JPG

 

IMG_0757.thumb.JPG.d70ae12149bbc18a0fce52f78cf72109.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie.

Daj jeszcze foto jak to wygląda na ręce.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek powinien być zwężany. Nie zwężane mogą być tylko 20tki moim zdaniem. Ale 22 już wyglądają karykaturalnie. Gdyby farba boczków byla zielonkawa a nie niebieska byłby sztos 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy takim 22 z przeszyciami trochę znika szerokość, tutaj rezczywiście przydałoby się zejść do 20 przy zapięciu.

Poza tym pasuje mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie zwężany rozmiar to był mój świadomy wybór z prostego powodu po prostu wygodniej nosi mi się pasek, który jest po całości tej samej szerokości. Miałem kiedyś przy Orencie zwężany z 20mm na 18mm i ciągle miałem wrażenie, że pasek jest za lużny za mały i nie taki. Jak to mówią każdy ma swoje zboczenia😜 moje to widocznie szerokie paski😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup rotomatu aby kręcić zegarek na weekendzie i w związku z powyższym mam pytanie w którą stronę ta Miyota jest nakręcana oraz czy tak godzina w rotomacie wystarczy aby wytrzymał 24 godziny? To drugie pytanie może śmieszne ale nigdy nie miałem rotomatu i nie do końca wiem jak to poustawiać aby było ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nocny Jastrząb napisał:

Rozważam zakup rotomatu aby kręcić zegarek na weekendzie i w związku z powyższym mam pytanie w którą stronę ta Miyota jest nakręcana oraz czy tak godzina w rotomacie wystarczy aby wytrzymał 24 godziny? To drugie pytanie może śmieszne ale nigdy nie miałem rotomatu i nie do końca wiem jak to poustawiać aby było ok. 

 

Przeciętny rotomat nie kręci bez przerwy, tylko włącza się co jakiś czas, robi parę kółek i robi sobie przerwę. W zależności od programu krótszą lub dłuższą, albo tych kręconych kółek jest więcej lub mniej. Zwykle jest podane w instrukcji ile obrotów na dobę który program wykonuje. Tak więc "godzina w rotomacie" to nie jest dobre pojęcie. Nie używasz, to wrzucasz na rotomat i ustawiasz odpowiedni program. Miyota 9015 nakręca się tylko "clockwise" czyli na rotomacie w prawo.

Coś takiego znalazłem odnośnie 9015 na rotomacie. Kiedy nie nosisz, to najlepiej program na około 800 obrotów w prawo na dobę.

 

obraz.png.e59bcc05caa14af9fa57853dd8c759f4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Przeciętny rotomat nie kręci bez przerwy, tylko włącza się co jakiś czas, robi parę kółek i robi sobie przerwę. W zależności od programu krótszą lub dłuższą, albo tych kręconych kółek jest więcej lub mniej. Zwykle jest podane w instrukcji ile obrotów na dobę który program wykonuje. Tak więc "godzina w rotomacie" to nie jest dobre pojęcie. Nie używasz, to wrzucasz na rotomat i ustawiasz odpowiedni program. Miyota 9015 nakręca się tylko "clockwise" czyli na rotomacie w prawo.

Coś takiego znalazłem odnośnie 9015 na rotomacie. Kiedy nie nosisz, to najlepiej program na około 800 obrotów w prawo na dobę.

 

obraz.png.e59bcc05caa14af9fa57853dd8c759f4.png

 

Super dziękuję za konkretne wyjaśnienie👍 to teraz tylko upolować jakiś fajny rotomat i jedziemy. Pierwotnie myślałem o pojedynczym ale chyba na dwa zegarki będzie najlepszy bo powiedzmy taki przyszłościowy😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 23:07, QuadrifoglioVerde napisał:

pasek powinien być zwężany. Nie zwężane mogą być tylko 20tki moim zdaniem. Ale 22 już wyglądają karykaturalnie.🙂

 

Tylko jak masz mały nadgarstek - bo zwężany pasek optycznie poprawia wygląd zegarka na wątłym nadgarstku - jak ktoś ma nadgarstek solidniejszy to zwężony pasek wygląda jak damski.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat nie zwężany rozmiar to był mój świadomy wybór z prostego powodu po prostu wygodniej nosi mi się pasek, który jest po całości tej samej szerokości.
...


Też wolę proste i paski i zwłaszcza bransolety a większość zegarków mam 22mm, jeszcze ściągnięte do 20 jakoś ujdą ale te do 18 już omijam zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na BF będzie -30%.

Na brązowego było niestety tylko 15% ale i tak się skusiłem 684e90328eaff2d8ec776044ef72f05b.jpg

Nie powstrzymałem się też żeby zdjąć mu kajdan i przymierzyć pasek.
2a9cf86acb5261772bfec01fabbc7657.jpg

d4bf6f373953e0bfcb7b4a72bbea10e7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cieszę się dalej swoim nowym nabytkiem
62c48a49184ae7e8483bf4c3f46ebd11.jpg&key=4ed61b2230e8e6fa88bdbc3258eb8f9cdcc5cb945f38b1202983a3056fb1c79f

60f55b15496d8dae6dc711708b0e0d87.jpg&key=d365d1c97d0d2b1a5474d53a24f45e79034f53fdbf6c56e15992abc192e50766

Zastanawia mnie czy nikt więcej nie skorzystał z promocji BF, bo minął tydzień i nikt się nie chwali
czy poszły zakupy ale czysto inwestycyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.