Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Klingert 1797

Która wersja zegarka Klingert 1797 podoba Ci się najbardziej ?  

122 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze taki „grzeczniejszy” pasek. Z kolorem przeszyć trafiłem ale sam pasek mógłby być ciemniejszy, no i ta granatowa szlufka nie pasuje, przydałoby się zabarwić ją na kolor błękitny.

55069f145d45a2265c357ede2bf16a0e.jpg

e93a70be68124b29cafd8e79c42ea593.jpg

ba68b6634372863864ae18bf6a3694dc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości... pewnie pytanie głupie... ale widzę, że dyskusja o naszych Klingertach mocno przycichła... Czy ktokolwiek, kiedykolwiek bawił się w postarzanie, patynowanie tarczy i bransolety? Ciekaw jestem, jakby wyglądała nasza poczciwa syrenka w lekko postarzonej, spatynowanej, przyciemnionej formie... 🤔 W końcu to wodny vintage zegarek ;) 

 

Przyznaję, że trochę mi brakuje ciekawych reklam/kampanii promujących nasze Vratkowe dzieła... to by podniosło prestiż i dumę z naszych czasomierzy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę... chciałem tylko zakomunikować, że odczuwam pewien niedosyt i tak jakby pewne przedwczesne zapomnienie o projekcie, który wywoływał w nas jeszcze tak niedawno przez tyle czasu takie niezwykłe emocje ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, ze jak przeglądam sobie fotki, to statystycznie najczęściej na nadgarstku gości u mnie Klingert ;)

IMG_0399.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]denver47 [/mention] a Ty nie masz czasem jakichś fajnych fot Klingerta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

zima, nie czas diverów 🙂 powróci hype wiosną

 

A jaki model jest rekomendowany na zimę? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klingert w zimowych portkach

Wersja "petronas" jest fotogeniczna i na fotkach wychodzi dobrze.

Czarny na bransie choć równie ciekawy - na zdjęciach schodzi na drugi plan. Ale za to czarny jest paskolubny. Na razie próby na paskach z pudełka. Docelowy jedzie.

DSC_1392as.thumb.jpg.2c9501d2d2c2fd81af93102c5f769896.jpgDSC_1393As.thumb.jpg.aaadd40bb06266332a82659741870412.jpgDSC_1397aXS.thumb.jpg.e34235305916ddb8f94d3638f85e5a8e.jpgDSC_1400as.thumb.jpg.feb4cc9efda2310dd98a74f80de26b40.jpgDSC_1404aAs.thumb.jpg.dd63957494f4364a3a9dd254feaa43a2.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten model na urodziny, w wersji z oliwkowym cyferblatem. Generalnie wygląda świetnie. W mojej wersji środkowe ogniwa bransolety są w połysku, a zewnętrzne szczotkowane. Wygląda to rewelacyjnie. Generalnie zegarek bardzo dobrze się prezentuje, choć po bliższym przyjrzeniu się, można znaleźć "niedoróbki". Po pierwsze ogniwo, pierwsze przy uchu, dolnym z prawej strony jest niediszlifowane. Same uszy są od spodu sfazowane i okazuje się, że te fazki są różne na każdym uchu. Niby nic, a jednak zauważalne. Natomiast na radełkowanym bezelu kilka z nacięć jest również niediszlifowane, są matowe. Zapięcie bransolety też nie jest idealnie spasowane, a sama blacha z której jest wykonane, na krótszych końcach jest nierówna na krawędzi, co wygląda bardzo tandetnie. Jak na tą cenę, to jakość wykonania tych detali jest zaskakująco niska. Zasadniczo zegrak prezentuje się świetnie, jednak cena jest nieadekwatna do precyzji wykończenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naciecia bezela nie sa niedoszlifowane tylko czasem wosk od sprawdzania szczelnosci mogl w nich pozostac 🙂 mozna dobie to wydlubac. Zapiecie jest najlepsze mozliwe przy tej skali produkcji i budzecie. Nikt nie zrobi dedykowanych w cnc zapiec produkujac 350zegarkow i oferujac je w okolicach 2000zl. Koszty sa ogromne.  Jestem w stanie wskazac zegarki za ponad 3tys z gorszym zapieciem i takie za ok 2000zl z nieco lepszym ale beda to zegarki masowo produkowane w tysiacach sztuk.Wiem bo próbowałem takie zrobic. Z reszta sie zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... próbowałem to wydrapać i...nie udało się! W powiększeniu wygląda to jak niedopolerowane🤔 Bransoleta jest piękna, ale to zapięcie naprawdę wygląda tandetnie na krótkich bokach. W dodatku rygiel ma mikro otworki po bokach, w które powinny wskoczyć piny...owszem dzieje się tak , ale na dwa razy! Najpierw z jednej strony, a po dociśnięciu dopiero oba trafiają na swoje miejsce. Do tego na zapięciu w miejscu przetłoczenia są jakieś regularne przetarcia, nie wiedzieć skąd 🤔 Rozumiem, że taka Invicta produkuje na skalę globalną, ale to mimo wszystko dziwne, że zegarek mechaniczny za 500 zł może być perfekcyjnie wykończony, a ten za 2k już nie...

Screenshot_2021-05-23-13-12-45-325_com.app2u.magnifier.jpg

Screenshot_2021-05-23-13-11-20-951_com.app2u.magnifier.jpg

Screenshot_2021-05-23-13-10-29-848_com.app2u.magnifier.jpg

Screenshot_2021-05-23-13-07-15-462_com.app2u.magnifier.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ten za 2000zl ma byc perfekcyjny to za co placimy 100tys i wiecej w przypadku marek premium ? Przy takich powiekszeniach w wiekszosci zegarkow znajdziesz cos co mozna uznac za nieperfekcje. Czy na codzien odczytujesz czas lupą ?  To sa zawsze kompromisy.

Co do wyblyszczenia koncowki linka to ono powstaje samoistnie poniewaz bransoleta chowa sie w uszy ( porusza sie pomiedzy uszami ) i ociera a ociera po to aby nie bylo tam luzu nadmiernego. jest spasowane prawie na zero. moletowanie bezela wypowiedzialem sie to wosk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza ostatnio :)76d33b217036ee7442967126b174d271.jpg

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klingert na wakajkachce2b01df5cce6af01584cc678a2902dd.jpg

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, renqien napisał(-a):

Można pójść o krok dalej :P 

 

To z założenia zegarek nurkowy więc obawiam się że ten numer by nie przeszedł - bo czytelność tarczy słaba a ażurowe wskazówki... w diverze to niemal profanacja ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To z założenia zegarek nurkowy więc obawiam się że ten numer by nie przeszedł - bo czytelność tarczy słaba a ażurowe wskazówki... w diverze to niemal profanacja

No na pewno IMG_5851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.