Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jacq

Seiko SNKL23K1 czy SNKL23J1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczynam swoją przygodę z zegarkami i na pierwszy wybór padł automat Seiko 5 SNKL23.

Na pewnej zagranicznej stronie (nie wiem czy można "reklamować" inne strony) znalazłem go w cenie 92$ za wersję K1 oraz 132$ za wersję J1. Z tego co czytałem to K oznacza że zegarek był składany w Singapurze a J w Japonii. Powiedzcie mi proszę czy warto dopłacać 40$ za tą wersję "japońską"? Czym będą różniły się te zegarki bo ceną ewidentnie dlatego chciałbym wiedzieć co jeszcze się za tym kryje.

 

Poza tym co sądzicie o tym modelu na pierwszy zakup? Jedyne złego co słyszałem to że bransoleta jest niewygodna i słabej jakości ale ja i tak chciałbym żeby mój wyglądał podobnie jak na zdjęciach poniżej bo wg. mnie ten zegarek nabiera wtedy duszy i jest znacznie ładniejszy :)

 

 

post-104205-0-17038100-1572800391_thumb.jpg

post-104205-0-51041100-1572800396_thumb.jpg

Edytowane przez jacq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie sam bym kupil.Jezeli mozesz to podaj mi namiar gdzie go mozna kupic. Jezeli nie tutaj w tym poscie to na PW, prosze

widziales ten film ?:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaczynam swoją przygodę z zegarkami i na pierwszy wybór padł automat Seiko 5 SKNL23.

 

SNKL

 

Stron nie możesz reklamować, ale możesz dać link do Creationwatches czy innego Joemashopu, gdzie go zauważyłeś.

 

Czy warto dopłacać? Ci, którzy kupili wersję J, napiszą, że oczywiście; inni - co kupili wersję K - stwierdzą, że nie warto przepłacać. Różnice są z rodzaju metafizycznych - trudno zauważalne.

 

Bransolety w Seiko 5 nie są niewygodne, ani słabej jakości. Po prostu są gięte z blachy i nieco luźniej pasowane niż szwajcarskie.

 

Zegarek bardzo ładny, pamiętaj tylko, że sprowadzając spoza EU zapłacisz około 25% więcej -  VAT i przewalutowanie.

 

:)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto dopłacać. Poza połechtaniem własnej próżności, że mam coś made in Japan, różnic w jakości wykonania, złożenia, nie ma.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję piątki K i J i poza napisem nie zauważyłem różnic w jakości. Słyszałem, że te Japan przechodzą lepsza kontrolę jakości, więc może są takie egzemplarze gdzie wystąpią różnice w jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym kupił.

 

 

Chetnie sam bym kupil.

 

 

Panowie właśnie zamówiłem z Skywatches

Wyszło mnie dokładnie 351,42 zł - płacone Revolutem  :)  Strona podobno sprawdzona także nie powinno być problemów, ewentualnie w razie pecha dojdzie vat i cło to jakieś 80-100zł dopłaty a za 450 i tak w życiu go w Polsce nie kupie. Zresztą coraz ciężej go gdziekolwiek znaleźć także ja kupiłem szczęśliwy że w ogóle jest.

 

To teraz proszę doradźcie mi jakiś ładny pasek nie tak całkiem drogo do niego :D

Ten  fajny, podobny do tego z filmu co Andrzej wysłał, ładnie by pasował ale 110zł + wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu tańszy ma tarcze jednolitą.Ciekawe czy to jakiś błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm rzeczywiście :D nie zwróciłem uwagi szczerze mówiąc. Patrzyłem na model SNKL23K1 i się zgadza a nie widziałem żeby w ogóle były z jednolitą (a są?), wszędzie w googlach czy innych sklepach są z tą fakturą. Nawet ten gość z filmu na YT parę postów wyżej ma wersję K1 bo na J1 mamy ten dopisek na dole MADE IN JAPAN.

Mam nadzieję że tylko zdjęcia mają jakieś z czapy bo strona ma niby zegarki oryginalne a więc przyjdzie taki jak myślę, apropo to przyszedł mi mail że już paczka wysłana tylko Singapur to pewnie będzie szło kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym kupił.

 

 

Chetnie sam bym kupil.

 

 

Panowie śmiało kupować :D  przyszedł dziś a zamówiony 4 listopada także tylko 11 dni szedł! Nie płaciłem cła vatu czy innych dodatkowych kosztów. Wiadomo że może się trafić komuś ale u mnie nic nie było.

Tarcza oczywiście "normalna" z teksturą te ich zdjęcia jakieś z czapy po prostu. Przyszedł zegarek + instrukcja i podbita karta gwarancyjna także wszystko wygląda legitnie.

 

Wracając do paska to poratuje ktoś czymś fajnym najlepiej skóra zamszowa lub coś podobnego ja tylko Campagnolo znalazłem z sensownych ale może mi coś podrzucicie.

 

A aktualnie wygląda tak:

post-104205-0-07782200-1573840621_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/pasek-skora-naturalna-zamsz-18mm-rozne-kolory-7213242058

 

https://allegro.pl/oferta/pasek-do-zegarka-18mm-diloy-vintage-quick-8596124951

 

https://allegro.pl/oferta/pasek-do-zegarka-tekla-skora-diesel-18mm-retro-8257432958

 

  Cześć.

 Może cos takiego. Kiedys szukałem 18 mm paskow i oferta tego sprzedawcy  zwrociła uwagę.  Wiesz..... przeszło stowę za pasek (jak Campagnolo) to troche duzo. Wole tansze i wymieniać bez bólu, gdy nadchodzi ich czas.

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/pasek-skora-naturalna-zamsz-18mm-rozne-kolory-7213242058

 

https://allegro.pl/oferta/pasek-do-zegarka-18mm-diloy-vintage-quick-8596124951

 

https://allegro.pl/oferta/pasek-do-zegarka-tekla-skora-diesel-18mm-retro-8257432958

 

  Cześć.

 Może cos takiego. Kiedys szukałem 18 mm paskow i oferta tego sprzedawcy  zwrociła uwagę.  Wiesz..... przeszło stowę za pasek (jak Campagnolo) to troche duzo. Wole tansze i wymieniać bez bólu, gdy nadchodzi ich czas.

 

Pozdrawiam .

 

No wiem że dużo zważywszy że zegarek kosztował 350 to pasek 120 daje 1/3 ceny :huh:

Szczerze to dał bym tą kasę za Campagnolo tylko się boje że jak przyjdzie przesyłka to jednak nie będzie to czego oczekuję a nie mam gdzie ich zobaczyć na żywo...

 

A wracając do Twoich propozycji dzięki wielkie ten trzeci wygląda na ciekawą propozycję i jeszcze wysyłka smart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.