Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
foti

Rolex 16610 LV

Rekomendowane odpowiedzi

Jest do kupienia bez dokumentów

Pytanie czy warto w ogóle jechać oglądać i iść do Pieśkiewicza

Czy też po zdjęciach można znaleźć że jednak nie warto

 

O mi się rzuca po przeczytaniu informacji o kermicie to wydaje mi się że swiss made który powinien być wyśrodkowany jest bardziej na lewo w stronę indeksu

ale może to wrażenie na zdjęciu tylko

 

Nie wiem czy takie oznaczenie ma bransoleta z 2007 r. 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie których ja nie dostrzegam

 

post-22504-0-97259000-1572813762_thumb.jpg

post-22504-0-83271600-1572813769_thumb.jpg

post-22504-0-89401000-1572813778_thumb.jpg

post-22504-0-12871100-1572813786.jpg

post-22504-0-14137000-1572813795.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej czytam w sieci tym bardziej wydaje mi się że to podróbka

Oceniam to po dacie. Cyfra powinna być na środku i tak mam u siebie w 16710

a tu 20 prawie przy dolnej krawędzi a u góry sporo białego więc nie jest centralnie. 

TO takie moje spostrzeżenie.

Nr seryjny też wygląda jakoś dziwnie ale to może kwestia jakości i powiększenia zdjęcia

Ale data daje do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złe przeczucia, aczkolwiek zdjęcia też są bardzo złe, co może mylić. Na ten moment nie podoba mi się wspomniany datownik jak i pozycja logo (korony na tarczy) wydaje się ciut za nisko względem indeksu na godzinie 12-tej. Zdjęcia zapięcia bransolety (wewnętrznych blach z oznaczeniami) by może coś pomogły wyjaśnić.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu dla porównania lepszej jakości zdjęcie na 100% oryginalnej koperty z grawerem między uszami/uchami ;)

12522078_xxl_v1569745917449.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@foti

Poproś sprzedającego aby zrobił Ci fotkę datownika z ustawioną cyfrą 5 idealnie od góry. Wtedy będzie można powiedzieć czy jest sens go w ogóle otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujący nie chce wysłać zdjęć bo uznał mnie za kolekcjonera zdjęć hihi. Odpuściłem miałem pojechać do wawy i zanieść do Pieśkiewicza ale w tej sytuacji odpuszczam sobie wyjazd.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli, to @awi mówił, że "Kermita" lepiej nie kupować bez dokumentów, bo nie ma pewności, czy nie jest to tylko przełożony bezel do "zwykłego" 16610. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli, to @awi mówił, że "Kermita" lepiej nie kupować bez dokumentów, bo nie ma pewności, czy nie jest to tylko przełożony bezel do "zwykłego" 16610.

Sam bezel to na pewno nie gdyż różni się tarczą

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złe przeczucia, aczkolwiek zdjęcia też są bardzo złe, co może mylić. Na ten moment nie podoba mi się wspomniany datownik jak i pozycja logo (korony na tarczy) wydaje się ciut za nisko względem indeksu na godzinie 12-tej. Zdjęcia zapięcia bransolety (wewnętrznych blach z oznaczeniami) by może coś pomogły wyjaśnić.

Świetne oko w kwestii korony na tarczy.

We wspomnianym egzemplarzu jest ona 25% niżej niż w oryginale.

Na fotce poniżej są oba zrównane wielkością (porównywane koronką oraz indeksami).

 

f4LFB0d.jpg

 

 

Druga sprawa cyfry na datowniku są za nisko, powinny być wyśrodkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z datownikiem to raczej kwestia zdjęcia, zrobionego pod kątem mniejszym niż 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale różnic między tymi dwoma egzemplarzami ze zdjęć jest bardzo dużo - jak dla mnie to dwie różne tarcze i bezele - mają być takie same?

 

dobre "kilka" różnic jestem w stanie od ręki wypunktować. 

 

Chocby podziałka sekundowa - tylko po prawej -  pogróbione kreski przy indeksach co 5 min, skrócone kreski nie tylko pod napisem "swiss made", ale i przed i za napisem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale różnic między tymi dwoma egzemplarzami ze zdjęć jest bardzo dużo - jak dla mnie to dwie różne tarcze i bezele - mają być takie same?

 

dobre "kilka" różnic jestem w stanie od ręki wypunktować. 

 

Chocby podziałka sekundowa - tylko po prawej -  pogróbione kreski przy indeksach co 5 min, skrócone kreski nie tylko pod napisem "swiss made", ale i przed i za napisem

Jeżeli chodzi o kreski pod napisem "swiss made", to wg mnie obie wersje występowały w Kermicie (zarówno wersja z 3 skróconymi kreskami oraz ta z pięcioma). Podziałki sekundowe przy okrągłych indeksach godzinowych faktycznie powinny być lekko grubsze od pozostałych. Ja tego tu nie zauważam ale to może być efektem gorszej jakości zdjęcia.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem, czy mają być takie same, bo nie znam kermita. Patrzyłem na zasadzie - znajdź maksymalnie dużo różnic między 2 obrazkami.

 

Jeśli obie tarcze / bezele są oryginalne tzn. że wychodziły różne wersje.

 

Zwróć uwagę na czcionki, wielkości napisów - odstępy miedzy napisami - wszystko się różni.

Szczególnie widać to po napisie (Oyster Perpetual Date) - duże odstępy między wyrazami po lewej i małe (napis jest bardziej zwarty) po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli obie tarcze / bezele są oryginalne tzn. że wychodziły różne wersje.

 

Tego, czy oba zegarki są oryginalne - to ja tego Tobie nie powiem, bo sam nie wiem...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że były dwa typy tarcz i tu są porównane różne typy. Trzeba by mieć zdjęcie pewnego oryginału typu takiego jak ten oceniany.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to się robi ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery typy były do siebie bardzo podobne... :lol:  :lol:  :lol:

daltons-ma.jpg

 


A tak na poważnie - makabra! Łatwo można się pomylić i sporo wtopić, jak się trafi na składaka lub co gorsza, na perfekcyjnie zrobioną podróbkę. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.