Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rekrut88

Chińskie zegarki kwarcowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Dużo tematów jest na temat chińskich automatów a bardzo mało na temat chińskich kwarcowych 

Tak wiem Casio Edifice dobre tanie kwarcówki ale mam też Parnisa GMT tego którego wszyscy znają podróbka rolexa submarinera 

Zawsze jak biorę do ręki jakiś zegarek z serii Edifice i Parnisa to Parnis sprawia wrażenie lepiej wykonanego i ma szafirowe szkiełko, Które nie zbiera rys tak jak zegarki z mineralnym szkiełkiem 

Chętnie bym kupił taki chiński zegarek ale kwarcowy myślę że to mniejsze ryzyko niż automaty Ale jakości Parnisa czyli szafirowe szkiełko mocna bransoleta z pełnych ogniw i co najważniejsze stalowa koperta a nie jakiś stop jak w perfekcie z bazarów 

Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe propozycje proszę o wrzucanie zdjęć linków z aliexpress 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i być może innym użytkownikom też temat będzie pomocny  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak podają, to niezgodność z opisem byłaby podstawą do otwarcia sporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki NAKZEN za 120 zł ma chociaż stalową kopertę ?

 

Myślę, że pewną podpowiedzią może być napis "ALL STAINLESS STEEL" na deklu

 

Mnie przez dłuższy czas kusił taki kwarcowy kompaktowy Nakzen z perłową tarczą i ceramicznym bezelem oraz ogniwami stalowo-ceramicznymi. Zwyczajnie mi się podoba i ma fajny wygodny rozmiar 28mm :) skontaktowałam się że sprzedawcą i wysłał mi nawet zdjęcie produktu na żywo. Zdecydowałam się jednak w sierpniu na Ruimasa i moja kwarcowa potrzeba trochę ucichła ;)

 

https://s.click.aliexpress.com/e/EwLetn1I

 

Myślałam jeszcze o kupnie kwarcowego chrono, ze względu na to że mechaniczne są na mnie za duże a nie posiadam żadnego. Odpada niestety wszystko większe niż 36mm :) szukając niestety nie widziałam nic ciekawego (z działającym chrono a nie udającymi chronograf tarczkami). Może ktoś coś takiego widział?

7a9116208ee7e82dc97ded79757ceb0d.jpgf0bae02aa35afa626887b60ad830f52b.jpg

Edytowane przez Olciakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stał to też stop :). A tak serio, to tak jak koledzy wczesniej napisali. Jeżeli w ofercie jest że stal, to pewnie będzie stal. Ale tutaj też jakość bywa różna.

Edytowane przez Raflo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale stal w zegarku to powinna być 316L a nie nazywać stalom stop jakiegoś dziadostwa jak w perfekcie 

Choć zauważyłem że u jednego sprzedawcy ten sam zegarek jest opisany jako stop a u innego jako stalowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Pilniczek
      Witam, 
       
      Parę dni temu wpadł mi niesamowicie w oko taki oto zegarek: https://sugesswatch.com/products/su2108sz
       
      Zdjęcie na zachętę:

       
      No i teraz mam zagwozdkę. Ma wszystko, czego bym chciał od eleganckiego zegarka, klasyczny wygląd, teksturowaną tarczę, jakąś komplikację, wszystko wypolerowane, zaniebieszczone wskazówki, szafirowe szkiełko, no jest klasa. A jeszcze ta luma ❤️ W środku ponoć siedzi Seagull ST2108, o którym nie mogę znaleźć żadnych informacji, znajduję ST1908, ale to co innego. Producent nie dał ładnych zdjęć mechanizmu, niby coś tam widać przez tył, ale żadnych szczegółów. Poza tym to chińczyk, więc nie dość, że może się uszkodzić w transporcie, to jeszcze nie wiadomo co tam wsadzą, a potem raczej nie ma co się łudzić, że uwzględnią gwarancję czy coś wymienią. Koszt na ten moment to nieco ponad 1000zł, więc dla niektórych pewnie niedużo, ale jednak tracić głupio, bo pewnie tego nigdzie nie spylę jeśli okaże się niewypałem.
       
      Ogólnie pytam czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym konkretnym modelem, lub może z całą marką i mógłby mi doradzić lub odradzić nabytek. Z góry dzięki, pozdrawiam z uśmiechem
    • Przez tropik79
      Wśród miłośników zegarków nie raz są obiektem drwin i traktowane z lekkim przymrużeniem oka.
      I często słyszany tekst:
       
       
       
      Czy w Waszych zegarkowych marzeniach jest miejsce na zegarki kwarcowe?
      Jeśli tak o jakim modelu zegarka kwarcowego marzycie (lub już to zegarkowe marzenie spełniliście)?
      Wrzucajcie fotki i jeśli możecie także numery ref.
       
      Rozpocznę ja z moim EDC, który w sumie był jednym z moich kwarcowych spełnionych marzeń.
      Breitling Colt 44mm ref.A7438811
       

         
    • Przez maciekges
      Taki o to zegarek znalazłem przypadkiem podczas przeglądania strony dość znanego sklepu z elektroniką. 
      http://www.conrad.com/ce/en/product/671359/Sea-Gull-Automatic-Watch-Sport-Chrono

      Jak widać już raczej go nie produkują, ale zaintrygowała mnie cena za którą był sprzedawany... 50 euro?   Trochę śmierdzi. Szukajka nic o tym cacku nie wie. Wyrzuca jedynie tematy o innym "made by SeaGull" z Conrada, który swoją drogą wyglądał paskudnie. 
      Ktoś miał okazję posiadać, używać albo chociaż widzieć go na żywo?  

       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.