Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - FORM&FUNCTION

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem wreszcie prototypy dwóch planowanych wersji modelu FORM & FUNCTION.

Jestem bardzo zadowolony z koperty, jest moim zdaniem przepiękna, zgrabna i swoimi dopracowanymi kształtami rzuca wyzwanie poczciwemu  FORMMEISTEROWI. Finalizacja projektu nastąpi na początku 2020r.

 

Technikalia:

Koperta 41mm

Szkło Szafirowe lekko wypukłe z AR od spodu ( pewnie finalnie zrobię także AR od zewnątrz tak jak w Royal Europe ( świetną robotę robi )

Mechanizm kwarcowy Miyota 6s21

W jasnej wersji , tarcza jest matowo srebrna a wskazówki barwione termicznie na niebiesko.

 

Mam w zasadzie dwa dylematy

1. Jakie wykończenie koperty ma być w której wersji zegarka ?

Koperta może być cała szczotkowana tak jak możecie zobaczyć w jasnej wersji, może być szczotkowana z polerowaną wklęsłą lunetą tak jak widać to w niebieskiej wersji. Mam także nie założoną całą polerowaną kopertę. Postaram się pojutrze założyć ją do jasnej wersji i zobaczymy jak to będzie wygądać.

2. Czy robimy 12tkę czerwoną w jasnej wersji zegarka ?

3. Jakie przeszycia w pasku ? Białe, czarne czy może ciemno-szare ? Pierwszy mój pomysł był na ciemno-szare.

 

formblue1.jpg

formblue2.jpg

formblue3.jpg

formblue4.jpg

formblue5.jpg

formblue6.jpg

formsilver1.jpg

formsilver2.jpg

formsilver3.jpg

formsilver4.jpg

formsilver5.jpg

 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Biały sztos. Jeszcze jakbyś nowe logo zrobił i zmienił czcionkę w nazwie marki ;)

 

PS

 

Koperta szczotkowana, luneta połysk. Czerwona 12 zamieni zegarek w festyn.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Do mnie biały mocno gada. IMO mocno osadzony w Bauhausie, co do mnie bardzo przemawia. Tak z czystej kobiecej ciekawości, jaki jest L2L przy tej średnicy koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie biały mocno gada. IMO mocno osadzony w Bauhausie, co do mnie bardzo przemawia. Tak z czystej kobiecej ciekawości, jaki jest L2L przy tej średnicy koperty?

 

Lepiej nie wspominać. Musicie mi zaufać. Rozmiar nie ma znaczenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Spoko, jest to jakiś pomysł ;-) A co dotyczy wykończenia koperty, to tak jak Jacek. I zgadzam się, że czerwona 12ka w białym to nie jest dobry pomysł. Fajnie gra ta niebieska wskazówka i na tym bym poprzestał, gdy chodzi o kontrastowe elementy. BTW, ta wskazówka sekundnika to malowanka czy może termika?

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jest to jakiś pomysł ;-) A co dotyczy wykończenia koperty, to tak jak Jacek. I zgadzam się, że czerwona 12ka w białym to nie jest dobry pomysł. Fajnie gra ta niebieska wskazówka i na tym bym poprzestał, gdy chodzi o kontrastowe elementy. BTW, ta wskazówka sekundnika to malowanka czy może termika?

 

Wszystkie wskazówki termika. Nie odwalam lipy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

w opisie wyżej jest - "barwione termicznie"

No tak, zalety czytania na telefonie komórkowym ;-) Dzięki za czujność :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta cała szczotkowana będzie lepsza do obydwu wersji, no i bez czerwonej dwunastki.

 

Szczotkowanie w niebieskiej wersji wygląda na nieco inne ale domyślam się że są to te same koperty i to jest tylko kwestia zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wszystkie wskazówki termika. Nie odwalam lipy

No to szacun :-) To aż boję się zapytać, z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? Poza G nie mam "bateryjki", a bardzo miło wspominam przygodę z Misrzem Formy i z Heritage Chrono :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szacun :-) To aż boję się zapytać, z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? Poza G nie mam "bateryjki", a bardzo miło wspominam przygodę z Misrzem Formy i z Heritage Chrono :-)

 

Myślę, że nie przekroczymy 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Myślę, że nie przekroczymy 1000zl

Muślę, że będę bacznie się przygladał rozwojowi tego projektu :-) I tylko żeby te jego uszka były w rzeczywistości tak krótkie, na jakie wyglądają na tych zdjęciach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy projekty tarczy są już zamknięte? Moim znaniem brak równowagi miedzy góra i dołem tarczy, szczególnie rzuca się to w oczy w białym gdzie na gorze jest logo i 12 i brak przeciwwagi na dole :( Może 6 poprawiła by sytuacje. Na ciemnej tarczy aż tak tego nie widać przez mniejszy kontrast elementów no i nie ma tam 12.

Koperta szczotkowana z polerowaną lunetą.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy projekty tarczy są już zamknięte? Moim znaniem brak równowagi miedzy góra i dołem tarczy, szczególnie rzuca się to w oczy w białym gdzie na gorze jest logo i 12 i brak przeciwwagi na dole :( Może 6 poprawiła by sytuacje. Na ciemnej tarczy aż tak tego nie widać przez mniejszy kontrast elementów no i nie ma tam 12.

Koperta szczotkowana z polerowaną lunetą.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Naprawdę muszą być napisy wszędzie ? Ten projekt to kontynuacja wizji Formmeistera gdzie nawet logo nie było :-) . Zegarkom nic nie brakuje, naprawdę. Ciągle krytykuje się, że powiela się projekty które już gdzieś były a jak ktoś chce zaproponować coś innego to nagle nie pasuje :-) bo pewne schematy już są za bardzo wryte w wyobraźnię. To trochę jak ze złotą koronką w VIS-ach, hejterów nie brakowało, dziś nikt sobie nie wyobraża tego projektu bez tej złotej koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ten niebieski jest śliczny. Świetny odcień. Koperta koniecznie z elementami polerowanymi. Cała szczotkowana wygląda... "Biednie"? Może do białego bardziej pasuje. Zmieniłbym w niebieskim tylko indeks na godzinie 6 na dłuższy... Skoro napisy są tak nieistotne to niech to się na nim nie odbija ;) Pewnie nic z tego, ale tak sobie myślę, że taki sekundnik : 

 

post-72589-0-06760400-1573063486_thumb.jpg

 

jeszcze by niebieski ulepszył. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę muszą być napisy wszędzie ? Ten projekt to kontynuacja wizji Formmeistera gdzie nawet logo nie było :-) . Zegarkom nic nie brakuje, naprawdę. Ciągle krytykuje się, że powiela się projekty które już gdzieś były a jak ktoś chce zaproponować coś innego to nagle nie pasuje :-) bo pewne schematy już są za bardzo wryte w wyobraźnię. To trochę jak ze złotą koronką w VIS-ach, hejterów nie brakowało, dziś nikt sobie nie wyobraża tego projektu bez tej złotej koronki.

 

Oceniam to co widzę i piszę Ci jakie są moje spostrzeżenia. Napisałem że w moim odczuciu góra tarczy jest zbyt ciężka i brak równowagi w projekcie, dwa mocne akcenty na poziomej os, nagromadzenie elementów na gorze, podałem jedno z możliwych rozwiązań. Tu nie chodzi o utarte schematy tylko o równowagę w rozłożeniu elementów na projekcie. A jeśli chodzi o wizję tarczy Formmeistra to akurat mi nie musisz jej tłumaczyć :) Nie musisz również uwzględniać uwag ale skoro pokazujesz projekt i prosisz o ocenę to nie dziw się że czasem ktoś może zwrócić Ci uwagę na jakiś aspekt. Po za tym to projekty które ty wprowadzasz na rynek i to Ty musisz być przekonany o tym że są dobre i się sprzedadzą. Ja tylko komentuję z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerowani jak  starym formmeisterze. Niech bedzie kontynuacja linii.


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniam to co widzę i piszę Ci jakie są moje spostrzeżenia. Napisałem że w moim odczuciu góra tarczy jest zbyt ciężka i brak równowagi w projekcie, dwa mocne akcenty na poziomej os, nagromadzenie elementów na gorze, podałem jedno z możliwych rozwiązań. Tu nie chodzi o utarte schematy tylko o równowagę w rozłożeniu elementów na projekcie. A jeśli chodzi o wizję tarczy Formmeistra to akurat mi nie musisz jej tłumaczyć :) Nie musisz również uwzględniać uwag ale skoro pokazujesz projekt i prosisz o ocenę to nie dziw się że czasem ktoś może zwrócić Ci uwagę na jakiś aspekt. Po za tym to projekty które ty wprowadzasz na rynek i to Ty musisz być przekonany o tym że są dobre i się sprzedadzą. Ja tylko komentuję z boku.

 

Dodam tam napis " Ten napis powstał w celu wypełnienia macierzy przestrzeni ekwipotencjalnej  w celu zaspokojenia estetycznego konformizmu scjentologów zegarkowych " coś jak Lorem Ipsum.... ;-)

Cóż zrobimy ankietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Panowie, jeszcze inne rozwiązanie. Logo takie jak w formmeisterze czyli prawie brak. Za tą cudowną czystość formy tak kochamy starą wersję.


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tam napis " Ten napis powstał w celu wypełnienia macierzy przestrzeni ekwipotencjalnej  w celu zaspokojenia estetycznego konformizmu scjentologów zegarkowych " coś jak Lorem Ipsum.... ;-)

Cóż zrobimy ankietę...

 

Nie musisz tam nic dodawać, robić ankiety też nie musisz, jeśli jesteś przekonany że projekt jest super i wszystko jest OK, to po prostu zignoruj tą uwagę albo najlepiej usuń te posty i sprawy nie było. na samym początku zapytałem czy projekt tarczy jest zamknięty, jeśli tak to nie ma o czym dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już dyskutowaliśmy na temat dysproporcji/równowagi na tej tarczy...

 

Nie wierząc w możliwość zmiany wyrażam opinię: rezygnacja z błyszczącego VC odciążyłoby górę i wzmocniłoby bauhausowość. I tyle ode mnie w tej kwestii.

 

Całość ja najbardziej dla mnie - czekałem na ten projekt (prawie jak na jednowskazówkowca ;)

 

Pasek z ciemno-szarym przeszyciem.

Co do koperty, to bardzo jestem ciekaw polerowanej w całości. Tutaj jednak zdaję się na Marcina, bo na żywo widać efekt najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ofensywa Vrarislavii trwa. Bardzo dobrze.

Fanem Klingerta chyba nie zostanę, ale FORM&FUNCTION w niebieskiej wersji bardzo mi się podoba. Niczego już bym w niej nie zmieniał.

Gdyby nie Longines Heritage Classic Sector Dial, który nie może mi wyjść z głowy, to chętnie widziałbym u siebie w kolekcji Architekta i FORM&FUNCTION właśnie.

Pomysł Krygo z okrągłą końcówką sekundnika wydaje mi się o tyle interesujący, że wersja niebieska z takim sekundnikiem mocniej odróżniałaby się od Zenitha Elite Chronograph Classic, do którego jednak chyba nawiązuje dość wyraźnie.

Dekiel jest super - zakładam, że to projekt subarista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że srebrny a nie biały . Tarcze na tarczy niebieskiej zdecydowanie fajniejsze. Niebieski super , srebrny mdły . Też uważam , że proporcje zachwiane. Jak ma być ascetycznie , to może sam znaczek u góry , bez nazwy. Myślę że mieszanina polerki ze szczotkowaniem to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.