Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - FORM&FUNCTION

Rekomendowane odpowiedzi

Niebieski jest przekozak. BIORĘ!

Edytowane przez Michał G.

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się na pierwszy rzut oka przekonać do tego minimalistycznego krzyża, zamiast sekundowej subtarczy w niebieskim, ale po chwili zastanowienia mogę podpisać się pod nim obiema rękami, nawet zacząłem się zastanawiać jakby to wyglądało po wyrzuceniu cyfr z dookoła sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski -- rewelacja.

 

Oby tylko w wersji produkcyjnej indeks na godzinie 3 był położony nieco lepiej ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tam nic dodawać, robić ankiety też nie musisz, jeśli jesteś przekonany że projekt jest super i wszystko jest OK, to po prostu zignoruj tą uwagę albo najlepiej usuń te posty i sprawy nie było. na samym początku zapytałem czy projekt tarczy jest zamknięty, jeśli tak to nie ma o czym dyskutować.

 

Co Ty taki drażliwy, piszę poważnie z tą ankietą. Ja ostatnio nie znam się na zegarkach, serio. Uważam, że mój gust nie koniecznie odzwierciedla oczekiwania ludzi i mam ciągle myśli aby to rzucić. W natłoku microbrands które powstały przez ostatnie lata jak grzyby po deszczu nikt nawet nie zauważy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty taki drażliwy, piszę poważnie z tą ankietą. Ja ostatnio nie znam się na zegarkach, serio. Uważam, że mój gust nie koniecznie odzwierciedla oczekiwania ludzi i mam ciągle myśli aby to rzucić. W natłoku microbrands które powstały przez ostatnie lata jak grzyby po deszczu nikt nawet nie zauważy.

Bez przesady, pozycję sobie już wypracowałeś, zegarki schodzą chyba bez problemu, także zagranicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o jasnego to inspirowałem się tym ascetycznym projektem austriackiej marki, być może po prostu trzeba całe logo przesunąć niżej i wejdzie tam więcej powietrza.

 

Habring2-Chrono-Felix-3.jpg

 

Habring2-Chrono-Felix-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegarki. Nic bym na tarczach nie zmieniał. Biały koperta w połysku, niebieski szczotka.

Rozumiem że płonne nadzieję na wersję bez chrono na automacie?

Edytowane przez Triptical

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty taki drażliwy, piszę poważnie z tą ankietą. Ja ostatnio nie znam się na zegarkach, serio. Uważam, że mój gust nie koniecznie odzwierciedla oczekiwania ludzi i mam ciągle myśli aby to rzucić. W natłoku microbrands które powstały przez ostatnie lata jak grzyby po deszczu nikt nawet nie zauważy.

Mam wrażenie że to Ty bardziej emocjonalnie zareagowałeś na bądź co bądź konstruktywną krytykę :) ale nie o tym tu.

Jakiś czas temu zdecydowałeś że chcesz aby projekty powstawały w zaciszu twojego zespołu projektowego a nie na forum, rozumiem tą decyzję bo wiem jak wygląda proces gdzie zaangażowanych jest wiele osób każda chce coś. Trzeba przygotować miliony wizualizacji żeby pokazać jak coś będzie wyglądało, bo czasami trzeba coś zobaczyć żeby się przekonać że nie wygląda dobrze. Skoro jednak pokazujesz projekty zanim wprowadzisz je do produkcji to rozumiem że oczekujesz opinii, a te nie zawsze muszą być pozytywne :) Starałem się podejść konstruktywnie do tematu podając jakieś rozwiązanie (nie twierdzę że najlepsze z możliwych), warto czasami wziąć pod uwagę opinię osób które widzą projekt po raz pierwszy, sam w swojej pracy nieraz jest wdzięczy za uwagi od kogoś kto pierwszy raz patrzy na moją pracę, w wielu wypadkach te uwagi przynoszą pozytywny skutek.

 

Osobiście bardzo kibicuję wszystkim polskim inicjatywom niezależnie czy są to zegarki, buty, rowery czy cokolwiek innego. Jeśli mogę to wybieram produkty polskie i bardzo mnie cieszy że również w temacie zegarków polska produkcja się rozwija za sprawą twojej firmy. 

 

A jeśli chodzi o jasnego to inspirowałem się tym ascetycznym projektem austriackiej marki, być może po prostu trzeba całe logo przesunąć niżej i wejdzie tam więcej powietrza.

 

I tu dokładnie widać na co zwracam Ci uwagę w tym projekcie, na zegarku który pokazałeś logo jest bardzo małe i subtelne przez co górna część tarczy nie jest przeładowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Bialy -koperta polerowana a niebieski satynowe wykonczenie. 

Z jednym zastrzezeniem. 

 Na zdjeciach luneta wklesla wypolerowana wyglada dobrze ale szczotkowana wyglada (jak dla mnie ) jak czesc z ktorej zginela jakas nakladka - pokrywka. 

 

 

QV.  ale masz pomysl zeby sie teraz wycofac  :blink: .

Mam jednak duzo zastrzezen do tej idei. 

1. Nie bylo by juz najlepszej polskiej firmy zegarkowej. 

2. Nie bylo by juz zadnych szans kupic VC w normalnej cenie .(wygrany. bylby kolega Opolczyk  ;) )

3. Nie bylo by sie juz o co spierac. Bo nikogo nie interesowalyby zastrzezenia potencjalnych klientow.

4. Skazal bys milosnikow polskich zegarkow na inne poslednie firmy.

5. Dzial o inicjatywach zegarkowych bylby polowe chudszy.

6. Nie wiedzial bys co robic z nadmiarem wolnego czasu.

7. Sprawil bys wiele radosci konkurencji. ( i zazdrosnikom)

I wiele wiele innych . 

 

I jeszcze dopisze ze nikt nie jest prorokiem we wlasnym kraju i juz do konca kariery projektanta i fabrykanta zegarkow bedziesz uginal sie i upadal pod brzemieniem krytyki i naszej zlosliwosci (Mniej lub wiecej przypadkowej) 

Pozostaje tylko miec nadzieje ze chwilowa depresja odplynie w dal a nowe pomysly przywroca Ci wiare w siebie i sens naszych dyskusji na tym forum.

 

 

Bardzo prosze wszystkich kolegow a szczegolnie Opolczyka o potraktowanie mego wpisu z przymruzeniem oka.

Mial on na celu wylacznie rozbawic QV i odwiezc Go od niewczesnych pomyslow. 

Waclaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie opcja zobaczyć kopertę całą w polerce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie opcja zobaczyć kopertę całą w polerce?

 

Tak, ale za kilka dni. Moim zdaniem każda wersja jest fajna, naprawdę ciężko zdecydować.

Mam wrażenie że to Ty bardziej emocjonalnie zareagowałeś na bądź co bądź konstruktywną krytykę :) ale nie o tym tu.

Jakiś czas temu zdecydowałeś że chcesz aby projekty powstawały w zaciszu twojego zespołu projektowego a nie na forum, rozumiem tą decyzję bo wiem jak wygląda proces gdzie zaangażowanych jest wiele osób każda chce coś. Trzeba przygotować miliony wizualizacji żeby pokazać jak coś będzie wyglądało, bo czasami trzeba coś zobaczyć żeby się przekonać że nie wygląda dobrze. Skoro jednak pokazujesz projekty zanim wprowadzisz je do produkcji to rozumiem że oczekujesz opinii, a te nie zawsze muszą być pozytywne :) Starałem się podejść konstruktywnie do tematu podając jakieś rozwiązanie (nie twierdzę że najlepsze z możliwych), warto czasami wziąć pod uwagę opinię osób które widzą projekt po raz pierwszy, sam w swojej pracy nieraz jest wdzięczy za uwagi od kogoś kto pierwszy raz patrzy na moją pracę, w wielu wypadkach te uwagi przynoszą pozytywny skutek.

 

Osobiście bardzo kibicuję wszystkim polskim inicjatywom niezależnie czy są to zegarki, buty, rowery czy cokolwiek innego. Jeśli mogę to wybieram produkty polskie i bardzo mnie cieszy że również w temacie zegarków polska produkcja się rozwija za sprawą twojej firmy. 

 

 

I tu dokładnie widać na co zwracam Ci uwagę w tym projekcie, na zegarku który pokazałeś logo jest bardzo małe i subtelne przez co górna część tarczy nie jest przeładowana.

 

Ja czasem się krzywię ale to tylko złośliwa dyskusja inteligentnych ludzi. Tylko inteligentni ludzie potrafią być złośliwi :D logo można nieco zmniejszyć ale pojawi się problem z tym nakładanym elementem ponieważ zleją się wtedy jego przestrzenie. Wiesz o czym piszę ;-) . Na pewno można je delikatnie przesunąć w dół chociaż to znów 2-3 mies dodatkowego czekania na sampel i zrobienie prototypu takiej tarczy po poprawce. To właśnie czas mnie często zniechęca do pewnych zmian :/ i zaczynam sam siebie przekonywać do pewnych nawet nie do końca mi pasujących rozwiązań bo wiem, że jak za długo będę kombinował to niekiedy muszę wrócić do punku wyjścia a po drodze stracę kilka miesięcy. Bronił będę natomiast pustej przestrzeni nad godz 6tą, moim zdaniem nie w tym lezy problem i doklejanie tam daty czy 6-tki to nie są pomysły które mi się podobają zegarek stanie się z minimalistycznego zwyczajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale za kilka dni. Moim zdaniem każda wersja jest fajna, naprawdę ciężko zdecydować.

 

Meeeh, moim zdaniem cały w szczotce taki se, ale może na żywo odbiór bylby inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby niebieski był w wersji z datownikiem w tym łysym polu to gwarantuję, że bym go zakupił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się kierunek, w którym zmierza VC. Jedyne co bym zmienił w tych zegarkach, to usunął logo, które moim zdaniem wygląda po prostu tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można je delikatnie przesunąć w dół chociaż to znów 2-3 mies dodatkowego czekania na sampel i zrobienie prototypu takiej tarczy po poprawce.

 

Masz jedną czy więcej próbnych tarczy, może wystarczy usunąć nakładane logo i zostawić sam napis, a może odwrotny ruch jak masz więcej niż jedną tarczę to możesz spróbować zrobić to sam. Nie namawiam na dokładnie jakiś elementów na dole :) to był jedna z możliwości. Zupełnie inną kwestią jet to czy masz czas i możliwość na wprowadzanie zmian na tym etapie w tarczy, dlatego pytałem na początku czy projekt jest zamknięty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby niebieski był w wersji z datownikiem w tym łysym polu to gwarantuję, że bym go zakupił :)

Zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy. Miałbym problem z wyborem tarczy, choć chyba skłaniałbym się do srebrnej/białej. W mojej ocenie cała koperta szczotkowana byłaby zbyt surowa, zbyt prosta. Uważam, że polerka na wklęsłej lunecie wygląda naprawdę ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jedną czy więcej próbnych tarczy, może wystarczy usunąć nakładane logo i zostawić sam napis, a może odwrotny ruch jak masz więcej niż jedną tarczę to możesz spróbować zrobić to sam. Nie namawiam na dokładnie jakiś elementów na dole :) to był jedna z możliwości. Zupełnie inną kwestią jet to czy masz czas i możliwość na wprowadzanie zmian na tym etapie w tarczy, dlatego pytałem na początku czy projekt jest zamknięty :)

 

No właśnie - czy jest możliwy taki ruch? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam napis odpada, bo wtedy wygląda jakby czegoś mu zwyczajnie brakowało. Sam napis był w Heritage Chrono Serii 1 i 2 później już wszystkie zegarki albo miały samo logo albo pełną wersję napisy plus logo ale nigdy sam napis bo wygląda to naprawdę średnio.

 

Po obniżeniu napisów w jasnym wyglądało by to tak ( przy okazji szare przeszycie paska ):

 

obnizone-logo.png

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV naprawdę będziesz nieugięty w przekonaniu, że ucięcie w niebieskim indeksu na godzinie 6, żeby akurat tam było "designed in Poland" jest sensowne? A szare przeszycia... Sam nie wiem. Może i ok ;)

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV naprawdę będziesz nieugięty w przekonaniu, że ucięcie w niebieskim indeksu na godzinie 6, żeby akurat tam było "designed in Poland" jest sensowne?

 

Jest ciekawe :-) inne. Poza tym ten napis nie może się akurat przy tarczy z tachy po obwodzie znaleźć tam gdzie zwykle się znajduje więc został przysunięty wyżej i trzyma linię z końcami indeksów 5 i 7. Zostało to dobrze przemyślane.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech on sobie będzie na tej wysokości, ale z dłuższym indeksem :( Designed/ indeks/ in Poland :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech on sobie będzie na tej wysokości, ale z dłuższym indeksem :( Designed/ indeks/ in Poland :)

 

Napis przedzelony dosyc szerokim indeksem...nie chciałbyś tego widzieć...

Moim zdaniem lepiej

 

Zgadzam się, zleciłem już taką poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korekty - w oparciu o sugestie i przemyślenia (trochę obniżone logo, korekty przy indeksie na godz. 6 - warianty)

698ae2cf6919591f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.