Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - FORM&FUNCTION

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie. Szkoda, że bateryjka, ale i tak mi się podoba. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie krótkie stwierdzenie: świetny projekt, pełen szacunek :-). Szczególnie wersja niebieska po skorygowaniu do podwersji B-1, która już zablokowała środki na moim koncie pomimo niemechanicznego serducha. Od razu powiem, że nie ułatwiasz wyboru białą wersją, w której na pewno, jeśli ma to jeszcze jakieś znaczenie, nie szedłbym w czerwoną 12, bo inspiracje będą zbyt intensywne a sam zegarek stanie się w moim odczuciu zbyt mało subtelny. Jedno krótkie pytanie: czy tarcza białej wersji wraz z tarczami chronografu jest w całości metalowa (bez sztucznych tworzyw w białym wykończeniu)?

I przy okazji: szczęśliwego i udanego, pełnego sukcesów 2020 roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej nie ułatwiasz wyboru...

 

BTW myślałeś o jakiejś limitacji w przyszłości z niedrogim, mechanicznym chrono, np.: ST1906? Zapewne wysokość koperty będzie przeszkodą, ale pomysł chyba znalazłby poklask, sądząc po kilku wcześniejszych komentarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiadałem się kilka razy na temat mechanicznych chrono. Zbyt kosztowne do sfinansowania i trzeba z projektem trafić idealnie w 10! aby się sensownie sprzedawał, w przeciwnym razie duża zamrożona gotówka na długi okres.

No i nie ufam absolutnie chińskich mechanizmom, wystarczą mi problemy z japońskimi, nie chce sobie nawet wyobrażać jakie babole mogą być przy chińskich. Będę miał non stop zwroty i pretensje klientów. Cenię sobie od jakiegoś czasu spokój :-)

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklęsła luneta, świetnie!


Jeżeli można jakąś uwagę to zrezygnowałbym z tego nakładanego logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem: "w przyszłości" ;-). Rozumiem biznesowe wyjaśnienie i to zamyka dyskusję...

 

...przynajmniej do czasu trafienia w 10, do czego mam zamiar się przyczynić. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chrono na mechanizmie rosyjskim np. 3133?

 

Jak mi ktoś kupi 300 takich werkow to chetnie. Chociaz je takze trzeba by kazdy rozebrac i przesmarowac po swojemu bo nowo-ruska produkcja jest dosyc przypadkowa. Werki bywają suche jak pieprz i potrafią się łamać zapadki ( złe hartowanie ). Przerabiałem to w 2 zegarkach na tym werku.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, proszę cię zignoruj pomysły szanownych kolegów odnośnie jakichś karkołomnych rozwiązań z chińskimi lub ruskimi werkami.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, proszę cię zignoruj pomysły szanownych kolegów odnośnie jakichś karkołomnych rozwiązań z chińskimi lub ruskimi werkami.

 

Rosyjskich werków nie da się nabyć. Gdyby tak było to mielibyśmy zalew chronografów od micro-marek bazujących na 3133.

Chińskie odradzają sami Chińczycy więc.....

 

3133 to był fajny werk ale ponad 20 lat temu. Późniejsza produkcja była już na wyjechanych do granic możliwości maszynach.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosyjskich werków nie da się nabyć. Gdyby tak było to mielibyśmy zalew chronografów od micro-marek bazujących na 3133.

Chińskie odradzają sami Chińczycy więc.....

 

3133 to był fajny werk ale ponad 20 lat temu. Późniejsza produkcja była już na wyjechanych do granic możliwości maszynach.

No i całe szczęście że sytuacja sama się rozwiązała.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz więcej napisać dlaczego Chińczycy odradzają swoje chrono? o ile dobrze wiem, to St19 produkuje Sea Gull i w swojej klasie, czytaj cenie jest akceptowalnym werkiem i raczej polecanym 

 

chyba, że myślisz o innych mechanizmach z Chrono, których ja nie znam 

 

Chińskie odradzają sami Chińczycy więc.....

 

 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi partnerzy odradzają, nie pytałem wszystkich Chińczyków hehe, szef Sea-Gull pewnie by polecał. Ale moi partnerzy mają doświadczenie ze stosowaniem takich werków i nie są one najlepsze widocznie. Moja marka nie ma aż tak dużego zaplecza technicznego aby udźwignąć bieżące składanie zegarków, serwisowanie modeli które spływają ( trochę jednak tych zegarków wypuściliśmy w świat ) i jeszcze rozbieranie tak skomplikowanych mechanizmów i ich serwisowanie. Serwisowanie mechanicznych chronografów to często wielogodzinna praca. Jest więc wiele argumentów przeciw i tylko trochę za

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi partnerzy odradzają, nie pytałem wszystkich Chińczyków hehe, szef Sea-Gull pewnie by polecał. Ale moi partnerzy mają doświadczenie ze stosowaniem takich werków i nie są one najlepsze widocznie. Moja marka nie ma aż tak dużego zaplecza technicznego aby udźwignąć bieżące składanie zegarków, serwisowanie modeli które spływają ( trochę jednak tych zegarków wypuściliśmy w świat ) i jeszcze rozbieranie tak skomplikowanych mechanizmów i ich serwisowanie. Serwisowanie mechanicznych chronografów to często wielogodzinna praca. Jest więc wiele argumentów przeciw i tylko trochę za

 

z Twojego punktu widzenia rozumiem i pewnie podążałbym tą samą drogą ale sam ST19 po serwisie wydaje się nie mieć konkurencji w swojej cenie. Szwajcary chorno mechaniczne są bardzo drogie, chińskie niepewne i jak chrono to tylko japoński kwarc... niestety ekonomia. A rosyjskie, to już w ogóle karykatura zegarmistrzostwa, mam bardzo złe doświadczenia ze współczesnymi zegarkami rosyjskimi. Mój zegarmistrz bardzo je lubi, podobno najczęściej klienci wracają do niego właśnie z nimi :)  

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale próbowałem ... ;-)

Wiem. Widziałem. Proste pytanie: po co próbowałeś skoro to jest szajs ?

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Widziałem. Proste pytanie: po co próbowałeś skoro to jest szajs ?

Bo chciałbym kiedyś zobaczyć VC chronograph mechaniczny a nie kwarcowy, tylko tyle :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję link do recenzji chronograf sea gull st19:

 

https://www.google.com/amp/s/kaminskyblog.com/2017/09/12/seagull-st19-chronograph-movement-review-brief-history/amp/

 

Będzie wkrótce w chrono microbrandu z UK, który mnie nie zawiódł. Może się zdecyduję kupic I przetestować (rozmiar to 37mm).

 

Czyżby nie obawiali się sygnalizowanych tu problemów z tym mechanizmem?

Edytowane przez Hersh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pisać o chińszczyźnie. Marcin napisał, że w to nie wejdzie i tyle.

 

A ST-19 stosują w Gerlachu i Xicorrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pisać o chińszczyźnie. Marcin napisał, że w to nie wejdzie i tyle.

A ST-19 stosują w Gerlachu i Xicorrze.

Słusznie, już nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.