Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - FORM&FUNCTION

Rekomendowane odpowiedzi

A może day/date żeby jakoś wypełnić puste miejsce po prawej? Albo rezerwa chodu? 

Edytowane przez Ralf58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak te „majtki” wizualnie pasują! Proste logo, w starym polskim stylu, nie jakieś nowoczesne 3d albo 5g. 
I jest równowaga zarazem. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Ralf58 napisał:

A może day/date żeby jakoś wypełnić puste miejsce po prawej? Albo rezerwa chodu? 

 

Rezerwa chodu w kwarcu ? To mechanizm 6s11, potomek 6s21. Innego mechanizmu z innej rodziny nie zastosujemy bo nie będzie się zgadzała grubość czy miejsce pusherów tzn nie da się wsadzić go do istniejących kopert.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będę w mniejszości, ale mi się najbardziej podoba wersja uproszczona tarczy - bez żadnych dodatków na godzinie 3.

Układ z elementami na godzinie 6, 9 i 12 przypomina układ subtarcz w Valjoux, a data na 3 równoważy całość, ale nie przeładowuje projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ostatnio zamówiłem F&F z zieloną tarczą i chętnie podzielę się swoją opinią (sam szukałem trochę info przed zakupem i nie ma zbyt wielu opinii poza tym forum zatem dorzucam tutaj swoją cegiełkę).

 

Słowem wstępu: jest to moje pierwsze chrono i pierwszy kwarc, reszta moich zegarków to automaty z troszkę wyższej półki cenowej.

Zegarek świetnie wykonany i równie elegancko "podany" - ciemnobrązowe drewniane pudełko bardzo przypadło mi do gustu.

Przede wszystkim tarcza zegarka robi nieco inne wrażenie niż na fotografiach - oczekiwałem butelkowej zieleni natomiast w rzeczywistości (zwłaszcza przy słabszym świetle) tarcza jest w zasadzie czarna (bądź mooocno ciemnozielona). Piękna zieleń ujawnia się głównie w refleksach i pod jasnym światłem. Czy na plus? ? Na pewno zegarek zaskakuje obserwatora zmieniającym się kolorem, oczekiwania miałem nieco inne jednak i tak jestem bardzo zadowolony z efektu.

Indeksy tarczy perfekcyjne jak na ten budżet, koperta bajeczka, wklęsła luneta to świetny stylistyczny zabieg który dopełnia wrażenia.

Zegarek jak na swoją cenę wręcz wyśmienity.

 

Niestety mój egzemplarz ma nieidealnie spasowane wskazówki - zarówno wskazówka sekundowa stopera na głównej tarczy jak i minutowa stopera na lewej subtarczy nie trafiają idealnie w godz. 12.

Wiem, że wskazówkę sekundową można samemu wyzerować poprzez patent z wyciągniętą koronką jednak nie da się osiągnąć zamierzonego efektu - tutaj jeszcze raz zaznaczę, że jest to moje pierwsze chrono - jak zacznę odmierzać czas to wskazówka idealnie się "zeruje na 12" wraz z kliknięciem start i odmierza czas prawidłowo, może tak ma być?

Natomiast bardziej irytuje mnie wskazówka minutowa której chyba nie jestem w stanie samemu "wyzerować" i w pozycji zero nieco jej brakuje do godz 12. Odmierzając minuty muszę pamiętać, że wskazówka ma pewien offset.

Może moje natręctwa są tutaj zbyt aktywne i taka sytuacja mieści się w granicach normy jak na taki zegarek? Czy może jednak mam prawo do marudzenia i jest szansa na jakąś poprawkę w ramach gwarancji lub u lokalnego zegarmistrza, jak myślicie?  

 

Wrzucam foto, mam nadzieję, że wystarczająco dokładne.

 

Tak czy siak, z zakupu zegarka jestem mega zadowolony i raczej nie będę chciał się go pozbyć.

 

(18.12.2020) EDIT : W ramach reklamacji otrzymałem nowy zegarek, jest perfekcyjny!

 

image.thumb.png.a012246f9a627559c3b8237476e66f95.png

Edytowane przez Kondzixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta zieleń jest rzeczywiście zaskakująca i niecodzienna... a o to właśnie chodzi. Nasz Marcin ma rękę do dzieł sztuki :)

PB090516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor ma cos, co sprawia że się podoba, chociaż w przypadku zegarków mniej uniwersalny niż np. niebieski, nie mówiąc już o klasycznych czarnych, srebrnych czy białych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolejnym użyciu chrono, wskazówka minutowa zeruje się z jeszcze większym offsetem, teraz już idealnie -1, padaczka, chyba będę reklamować 😕

 

(18.12.2020) EDIT : W ramach reklamacji otrzymałem nowy zegarek, jest perfekcyjny!

Edytowane przez Kondzixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Kondzixx napisał:

po kolejnym użyciu chrono, wskazówka minutowa zeruje się z jeszcze większym offsetem, teraz już idealnie -1, padaczka, chyba będę reklamować 😕

Kolego, to pisz do sprzedawcy. Na 100% pomoże. Takie rzeczy się zdarzają w zegarkach dużo droższych - spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kondzixx napisał:

po kolejnym użyciu chrono, wskazówka minutowa zeruje się z jeszcze większym offsetem, teraz już idealnie -1, padaczka, chyba będę reklamować 😕


Zdarza w tych mechanizmach. Nie powinno byc problemu z naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po każdym resecie wskazówka coraz gorzej centruje to znaczy, że nie trzyma się dobrze na osi. Niestety Chińczycy nie trzymają jednakowego standardu i nie każda wskazówka ma otwór idealnie wykonany. Tego nie da się ocenić na oko. Wychodzi zazwyczaj w praniu a co gorsza często dopiero u klienta po kilku resetach. My wszystkie sztuki ...my...kurde. Ja osobiście! testuję zapuszczając chronograf na pół godziny tak aby powracająca wskazówka zerowała się z największą siłą ( miała największą odległość do pozycji wyjściowej ) i w ten sposób wykrywamy jej luz. Na powiedzmy 100 testowanych sztuk ok 8szt ma ten problem i musi wrócić na warsztat. A w powiedzmy 2 sztukach na 100 problem ujawni się dopiero u klienta. Wysłać mi zdjęcia na maila i jeśli nie mieści się w normie to się poprawi.

W przypadku powyżej...polecam obrócić zegarek do góry nogami i popatrzeć wtedy czy wskazówki są idealnie. Zapewniam, że będą. Czary mary 🙂 Optyka też robi swoje i nie wszystko co wydaje się krzywo faktycznie takie jest. Nosząc zegarek na lewym nadgarstku obserwujemy go pod lekkim kątem, patrzymy na niego od lewej strony, bo idealnie patrzenie na niego jest nieergonomiczne i wtedy także wydaje się, że wskazówka nie jest centrycznie. Czasami tak jest a czasami faktycznie jest przesuniecie.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to fajnie gra musze przyznać - jestem na tak :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brąz i czarny już mam (rally) fot niżej. Ten pasek miał być do innego zegarka, ale okazał się grubszy niż myślałem. Odcień jest zbliżony do pomarańczowych indeksów więc przymierzyłem. Jakby jeszcze białe nici zamienić na zielone.... hmm 

FB_IMG_1605381442167.thumb.jpg.c775d5e0bb5f47daa902f725014aaebb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj nici, pasują do oznaczeń sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zegara rally pasuje idealnie MZ. Ja do swojej Vratki LE100 muszę sobie jeszcze sprawić rally z takimi wielkimi dziurami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raily i dużo dziur i jak w brąz to nie za jasno a będzie klasa.

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi
Sztos zmieniłem na klasa bo jakoś nie lubię tej nowomowa i nie wiem co mnie podkusiło żeby tak napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F&F powoli się kończą. Pozostało po kilka sztuk z koloru. Czas pomyśleć o nowej wersji. Koperty ( 200szt ) są na magazynie w wersji surowej. Czyli wykończenie może być inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś formą zbliżonego do F&F z jasną tarczą z wyraźnie odcinającą się (czerwoną?) skalą telemetru (ta mogłaby być bardzo delikatnie zaznaczona) albo pulsometru? Na przykład tak (kolorystycznie).
c90ff7cc8946ba6d8678c2b0e440bf7e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordo (burgund) i złoto zawsze jest świetnym połączeniem. Do tego można też pomyśleć o jakiejś limitacji z tarczą szampańską.

Dodatkowo do tej koperty pasowałaby tematyka lotnicza - może jakaś inspiracja Zeppelinem albo Strelą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.