Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
DUBHEAD

Zegarek na urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie po baaaardzo długiej nieobecności na forum.

Zbliżają się moje urodziny, co prawda dopiero w kwietniu, ale jest to okrągła liczba i chciałbym poszukać czegoś dokładniej na tą okazje.
Budżet 2000zł (mogę dorzucić z 500zł)
Koperta 38-42mm
Pasek/bransoleta
Causal/klasyk
Kolory raczej bez jakiś wariacji
Nowy/używany
Raczej mechanik/automat chociaż kwarca nie skreślam

Co do swoich typów póki co brak, myślałem nad jakimś Hamiltonem, z Alpiną może być gorzej chyba przy tym budżecie. Raczej coś szwajcarskiego, jeśli Japonia to tylko Seiko. Certina/Tissot odpada. Nie wykluczam też jakiegoś vintage w dobrym stanie.
Mam nadzieje, że nie zbytnio nie zamotałem z góry dzięki za pomoc!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

edit:

 

Wrzucam swoje typy mniej lub bardziej odpowiadające:

 

51xKUJYix3L._UX466_.jpg

(może uda się znaleźć w budżecie lub lekko przekroczyć)

SARB033-3.jpg?v-cache=1528113148

(ostatecznie nie skreślam go)

 

Photo009.jpg

(trochę za duży)

Edytowane przez DUBHEAD

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta krabowa średnio mi się widzi tutaj, chociaż jako takiej nie skreślam, tutaj jakoś po prostu nie bardzo mi się podoba.

 

 

Edit:

 

O, post zniknął, chyba temu, że był trochę „reklamowy”

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DUBHEAD

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hamilton Spirit of Liberty. Jak się postarasz to będzie nówka, względnie używany jak nówka ;-)

Dodatkowo Glycine F104 (wersja 40 mm) - powinieneś dostać nówkę w założonym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hamilton faktycznie całkiem fajnie się prezentuje, będę musiał poszperać i zobaczyć jak cenowo to wygląda, póki co Alpiny znajduje same w kwarcu, a raczej wolałbym żeby był to automat/mechanik.

 

Edit:

 

A ten Glycine straszny brzydal, tzn. nie w moim guście, że tak powiem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DUBHEAD

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten Hamilton faktycznie całkiem fajnie się prezentuje, będę musiał poszperać i zobaczyć jak cenowo to wygląda, póki co Alpiny znajduje same w kwarcu, a raczej wolałbym żeby był to automat/mechanik.

 

Edit:

 

A ten Glycine straszny brzydal, tzn. nie w moim guście, że tak powiem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

F104 na żywo zdecydowanie zyskuje. Przynajmniej jak dla mnie  :) A jak nie "swiss made", to faktycznie SARB będzie świetnym pomysłem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARBy brałem pod uwagę, muszę jeszcze prześledzić oferty, ale obawiam się, że te, które wpadną mi w oko będą za drogie. Ten, który kolega wyżej pokazał znam, jest okej, ale przez to, że jest bardzo klasyczny i zwyczajny (chociaż nie twierdze, że to źle) odpada. Po prostu nie ma tego czegoś. Alpina Horological całkiem fajna, ale to kwarc...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SARBy brałem pod uwagę, muszę jeszcze prześledzić oferty, ale obawiam się, że te, które wpadną mi w oko będą za drogie. Ten, który kolega wyżej pokazał znam, jest okej, ale przez to, że jest bardzo klasyczny i zwyczajny (chociaż nie twierdze, że to źle) odpada. Po prostu nie ma tego czegoś. Alpina Horological całkiem fajna, ale to kwarc...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zgoda, że SARB 033/035 to klasyczny zegarek. Ale nie zgadzam się, że to zegarek zwyczajny. Wystarczy spojrzeć na projekt koperty, który do zwyczajnych nie należy. A poza tym, zawsze można uderzyć do kolegi @Spatz, który w temacie poświęconym SARBom pokazał, co można zrobić z 033  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. SARBy znam, widziałem na żywo, nic tym zegarkom nie mogę zarzucić, jakość wykonania jest świetna. Po prostu ten dokładnie model mnie nie porywa. Mógłbym go mieć, ale nie jako „ten” zegarek na okrągłe urodziny, którego poszukuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może źle się wyraziłem. SARBy znam, widziałem na żywo, nic tym zegarkom nie mogę zarzucić, jakość wykonania jest świetna. Po prostu ten dokładnie model mnie nie porywa. Mógłbym go mieć, ale nie jako „ten” zegarek na okrągłe urodziny, którego poszukuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Spoko, teraz mam już jasność  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarby 033/35 mają też fajną cechę, a mianowicie taką, że bardzo lubią zabawę z paskami. To naprawdę wdzięczny obiekt do eksperymentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pasków to fakt zgodzę się.

Wolałbym żeby zegarek był na bransolecie, ale właśnie z paskami też zamierzam się pobawić. Więc jakieś nietypowe uszy odpadają. W sumie 3/4 będzie na pasku jednak chciałbym żeby ta bransoleta była w komplecie. A jakby miał 20mm w uszach to w ogóle idealnie bo mam w domu mesha w takim właśnie rozmiarze dodatkowo

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine odpada, Airman 42 mi się podoba, ale budżet nie ten i na tą okazje design też nie ten. Wybaczcie Panowie, trochę tego przeszło przez moje ręce i jestem wybredny pewnie temu, ale z tego też powodu zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze bo może akurat zobaczę coś, co wpadnie w oko i o czym wcześniej nie pomyślałem...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wolałbym SARBa niż tego Roamera, sama marka mnie nie interesuje. Wrzucę chyba tutaj w 1 posta różne typy to będzie łatwiej może coś wybrać

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć czemu skresliles tissota i certine?

 

Ten moim zdaniem jest świetną propozycją jak za 279 usd - automatyczny chronometr z 80h rezerwy chodu.

 

 

Tutaj subiektywne porównanie z sarbem:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że chciałbym coś mniej popularnego, że to dobre zegarki to wiem, miałem, złego słowa nie powiem, po prostu szukam czegoś innego.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3405f6ad195453ad72dbfa47284a8018.jpg

Takie coś właśnie mierzyłem i powiem szczerze, że chyba się polubiliśmy, co prawda wersja na pasku, ale na bransolecie też występuje, jedynie nie widziałem jej na żywo więc nie mogę ocenić czy nic specjalnego czy warta uwagi. Myślę, że to poważny kandydat na „zegarek na urodziny”

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobry wybór, choć to taki trochę grubasek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, typowy slim pod mankiet to to nie jest, ale tak jak pisałem, nie ma to być zegarek wyłącznie elegancki, do casualowego ubioru myśle, że da radę ale czekam jeszcze może coś koledzy podpowiedzą ze szwajcarskich marek w zakładanym budżecie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mimo grubości, to Seiko to bardzo fajny zegarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, spodobał mi się dosyć mocno. Jeszcze takie pytanie czy SARB jest w „hierarchii” wyżej niż linia Presage? Werki w SARBach chyba jednak lepsze są? Czy to ta sama półka?


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To zależy. Taki Enamel Dial, też z lini Presage, a pewnie chętniej bym go widział niz 033/035. W zakładanym budżecie, raczej SARB, bo to 6R a nie 4R, jak Presage w tej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.