Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
DUBHEAD

Zegarek na urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... Ta 6tka bardziej kusi niż 4ka, ale z drugiej strony ten model, który oglądałem chyba bardziej mnie porwał wizualnie niż SARB, który jest maksymalnie poprawny, a chyba szukam czegoś więcej, tzn. SARB ma też swoje smaczki, ale tutaj ta rezerwa chodu, tarcza, która pięknie „gra” w świetle chyba bardziej mnie pociąga...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadal ten z dzisiaj wygrywa. Zaraz zobaczę czy można gdzieś na żywo zobaczyć, ale znając życie to pewnie słabo...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywca to chyba tylko u któregoś z Kolegów... post-97650-1573334957,2723_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba się nie uda, poza tym cenowo wychodzi trochę drożej, a w sumie 4Rxx zaspokoi moje potrzeby, tak mi się przynajmniej wydaje, chociaż wiadomo, jak da się lepiej go głupio nie skorzystać. Tutaj jest plus ze zegarek dostępny jest od ręki, czy to stacjonarnie czy online z szybką wysyłką. Zastanawiam się jeszcze nad Airmanem od Glycine z pierwszego posta, w sumie kompletnie inny zegarek, ale też kusi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz prośba, a raczej druga runda - budżet zwiększony do 3k. Na oku mam Seiko z przymiarki, Glycine GL0068, Hamilton Field Pionieer Auto Chrono. Może macie coś innego, ciekawego do zaoferowania? Raczej komplety, pudło itp.

 

7c44e660ccb0c628a5e68a7114d05388.jpg76dee334453981fa304405bc40bc8add.jpg81158bb39ee0a4ad2fa34e932f048a2f.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są 3 zupełnie różne zegarki :) Chrono, EDC/toolwatch i coś bardziej formalnego...

 

Czego szukasz to łatwiej będzie podpowiedzieć :)

 

PS. Do 3k popatrz na Hamiltona ale Intra Matica 38 mm oraz Orient Stara RE-AU0004B00B / RE-AU0005L00B

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są 3 zupełnie różne zegarki :) Chrono, EDC/toolwatch i coś bardziej formalnego...

 

Czego szukasz to łatwiej będzie podpowiedzieć :)

 

PS. Do 3k popatrz na Hamiltona ale Intra Matica 38 mm oraz Orient Stara RE-AU0004B00B / RE-AU0005L00B

Orient odpada. Szukam czegoś co będzie najlepszym wyborem w stosunku cena - a to co dostaje, taki wymóg osoby, która chce mi zegarek sprezentować. Insta Matic fajny, ale maxymalnie „mankietowy”. Może nie szukam dosłownie EDC, ale coś casualowego. Drivera też nie wykluczam, po prostu musi to być coś co do mnie przemówi :D


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient, którego podrzuciliem to ich odpowiednik SARBa, którego brałeś pod uwagę i jeśli po prostu marka ci nie pasuje to rozumiem, technicznie natomiast to jest bardzo dobry i świetnie wykonany zegarek. Do dostania za bodajże 499€ bez cła i wątku z SeriousWatches w Holandii.

 

Jeśli diver to w okolicach kwietnia ma być model Klingert od VC (polski zegarek):

https://vratislavia-watches.com/language/pl/klingert-1797/

Popatrz tez na MV Nereide, od kolegi z forum (Lincoln Six Echo) z rabatem będzie w budżecie:

https://www.aeonzegarki.com/produkt_mv_nereide

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient, którego podrzuciliem to ich odpowiednik SARBa, którego brałeś pod uwagę i jeśli po prostu marka ci nie pasuje to rozumiem, technicznie natomiast to jest bardzo dobry i świetnie wykonany zegarek. Do dostania za bodajże 499€ bez cła i wątku z SeriousWatches w Holandii.

 

Jeśli diver to w okolicach kwietnia ma być model Klingert od VC (polski zegarek):

https://vratislavia-watches.com/language/pl/klingert-1797/

Popatrz tez na MV Nereide, od kolegi z forum (Lincoln Six Echo) z rabatem będzie w budżecie:

https://www.aeonzegarki.com/produkt_mv_nereide

MV tak samo jak Orient - nie. Nic nie mam do marek, Orienty miałem i nic nie mogę zarzucić, raczej skupiam się na Szwajcarii, jeśli chodzi o „orient” to tylko Seiko. Coraz bardziej przekonuje się do Airmana z postu wyżej, ale może znajdzie się coś bardziej 38-40 niż 42.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz i Airmana 36 mm :)

 

Jesli to jest to - kupuj i nie zastanawiaj się :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale trochę mały i raczej chce w komplecie z pudłem, taki warunek osoby, która chce podarować zegarek... Mniejszy Glycine w trochę innym wariancie, ten z tematu jest na bazarku. Poszperam jeszcze, może coś wynajdę ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba sobie w głowie poukładałem i tak go wygląda:

 

EDC nie chce bo mam aktualnie (Tudor BB36), więc drugi mi na ten moment nie potrzebny.

 

Typowego garniturowca na ten moment odpuszczę bo będę miał okazje może w niedalekiej przyszłości nabyć i poza tym może będzie to jakiś vintage więc nie chce się spieszyć.

 

Zatem czego szukamy?

 

DIVER :D

 

Wymagania w sumie nie wiele się zmieniają:

 

38-42mm

Zakręcana koronka

Stonowane kolory

Najlepiej bransoleta

Nowy/używany kompletny

Do 3000zł

 

Na oku mam takie póki co:

 

1e94679f6339fd886dc36cf2a3bf0eaa.jpg

99d658691fffea282c3284536919889b.jpg

 

Certine dzisiaj może uda mi się zobaczyć i przymierzyć na żywo i prawdopodobnie skreślę ją z listy przez rozmiar, a szkoda bo ten vintage look bardzo mi się podoba.

Boldr fajny, inny, ciekawy, jednak coś z tylu głowy mówi mi by szukać dalej, choć w sumie dosyć mocno do mnie gada.

Baltic na bazarku również wyglada ciekawie ale nie wiem czy chce iść w kierunku microbrandów, chociaż tutaj jest większe pole do popisu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baltic z bazarku to dobra droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić KOSZ, zegarek znalazłem, teraz pozostało tylko wytrwać do urodzin :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.