Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KMZiZ

Recenzja: Omega Speedmaster "Moonwatch"

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzować Speedmastera "Moonwatcha" to zmierzyć się z legendą. Ten zegarek to Omega i Omega jest tym zegarkiem. Gdyby nie "Moonwatch" firma prawdopodobnie nie przetrwałaby kryzysu kwarcowego lat 70-tych. Gdyby nie "Moonwatch", dziś Omega nie mogłaby wypuszczać niezdrowej ilości limitowanych wersji, które rozchodzą się jak ciepłe bułeczki jeszcze przed trafieniem na sklepowe witryny. Na czym pole…

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratuluję i ciesze się, że wreszcie jest  :) Mam tylko jedną merytoryczną wątpliwość - skąd tak kategoryczne stwierdzenie, że wskazówki są z plastiku? Wyglądają oczywiście, jak wyglądają (na plastikowe), jednak wedle mojego rozeznania, są one z metalu. Widziałem przynajmniej jedną dyskusję na WUS dotyczącą tej kwestii i tam była mowa o tym, że to jednak metal  ;) A jak Ty oceniasz wygodę operowania koronką? 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi, to normalne metalowe wskazówki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Od razu zastrzegam, że nie zdecyduję się na dekonstrukcję własnego zegarka, żeby przekonać się o tym w sposób niebudzący wątpliwości ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag:

 

1. Wskazówki są metalowe.

 

2. Warto wspomnieć, że zapytanie trafiło do większej liczby firm, a odpowiedziały 4: Omega, Rolex, Longines oraz Hamilton, który zaproponował kieszonkę (w niektórych wywiadach Ragan mówi o kieszonce, w niektórych o zegarze pokładowym, do zamocowania pulpicie).

 

Jamesa Ragan - były kierownik i inżynier projektu w NASA, odpowiedzialny m.in. za testowanie sprzętu.

 

"Mr. Ragan spent four decades testing equipment for NASA missions. In 1964, he was told to find a watch for the astronauts headed to the moon.  NASA wanted a watch for the astronauts, but didn’t want to spend money developing one. Before the procurement process, I asked the astronauts what they wanted, and they said a chronograph. We started out asking 10 companies for watches, but we didn’t tell them why we wanted them. Only four came back: Omega, Rolex, Longines and Hamilton.  Hamilton’s was a pocket watch and a big sucker, so we threw that out straight away. I bought three of each of the others: one for the astronauts, one for testing and one for backup in case we did something wrong.  The Rolex and Longines basically crapped out on the first test. We did 11 environmental tests, and I just had to hope the Omega made it through the rest. It did, and the astronauts preferred the Omega, too."

 

 

3. W 1969 lądowanie było 20 lipca, a wyjście z lądownika na powierzchnię księżyca już 21 lipca. W większości opinii (w tym samej Omegi) odwołanie ma miejsce do noszenia zegarka na księżycu, zatem Speedmaster stał się Moonwatchem 21 lipca.

 

599SbV5.jpg

l6hw5vi.jpg
Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dzięki za recenzję :) 

Może autor pokusi się o dalsze rozwijanie poruszonych w niej wątków w formie artykułów w odcinkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu zastrzegam, że nie zdecyduję się na dekonstrukcję własnego zegarka, żeby przekonać się o tym w sposób niebudzący wątpliwości ;-)

 

Teraz nie ma wyjścia, musimy się upewnić :D

 

Doczytałem  i jest tak jak piszecie, wskazówki są metalowe. Jestem w 100% pewien, że w przeszłości czytałem gdzieś, że są plastikowe i po prostu powieliłem to błędne przekonanie w recenzji, bez dalszego sprawdzania - tym bardziej że gdy sam się im przyglądałem, przez białą-matową powłokę rzeczywiście przypominają plastik. Błąd już poprawiam.

 

W 1969 lądowanie było 20 lipca, a wyjście z lądownika na powierzchnię księżyca już 21 lipca. W większości opinii (w tym samej Omegi) odwołanie ma miejsce do noszenia zegarka na księżycu, zatem Speedmaster stał się Moonwatchem 21 lipca.

 

Dzięki za doprecyzowanie, również uwzględnię to w tekście.

 

 

Dzięki za recenzję :)

Może autor pokusi się o dalsze rozwijanie poruszonych w niej wątków w formie artykułów w odcinkach?

 

Musiałbym mieć drugie życie :D

 

@fidelio - operowanie koronką nie przysparzało mi wielkiego trudu. Co prawda dojście jest utrudnione, ale nie sądzę by było to dla mnie upierdliwe na dłuższą metę.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja!


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem,

i....wiem więcej.

Edytowane przez wiejo3

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez wiejo3

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.