Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Chronograf WZ.2

Recommended Posts

Teraz moda na zielone :)

 

A czy jeżeli i subtsrcze są czarne czy to jakiś grafit czy inny odcień?

 

Niezaleznie od tego kolejny udany projekt.

 

Czarne :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By ArturVonHycl
   #Recenzja #Duzu #F-35 #Chronosapiens Duzu P - Series Założycielem Duzu jest Australijczyk pochodzący z RPA Wayne McCayWayne mieszka w Perth w którym spędziłem ponad rok swojego życia, rozmowy z nim były dla mnie wielką przyjemnością oraz swojego rodzaju powrotem do przeszłości – ale nie o tym Duzu jest skrótem pochodzącym od słowa "Umduzu" jakim Zulu określają nosorożca białego.Zegarek który dostaliśmy do recenzji to P – Series F-35, model będący przedstawicielem rodziny typu Pilot. Koperta42mm wykonana z tytanu, okrągła z lekko wyciągniętymi uszami, w całości szczotkowana, zakręcana koronka wypełniona lumą oraz mieszczącym się w jej środku logo producenta. Wielkość i kształt koronki gwarantuje wygodne i precyzyjne jej operowaniem.Klasa WR 100 SzkłoPierwszy raz poświęcam oddzielny punkt recenzji tej części zegarka ale jego wykonanie zasługuje na takie wyróżnienie. Zastosowane w modelu szkoło wykonane jest z wypukłego szafiru z wewnętrzną powłoką AR, jego kształt powoduje wyjątkową czytelnośc tarczy choć czasami kolor AR potrafi przykryć je całość. DekielDo kolejny punkt który zasługuje na pochwałe. Zakręcany, praktycznie cały wypełniony grawerami, w dolnej części znajdziemy pokrywającą ok 1/3 dekla sylwekę F-35 od którego wzięła się nazwa modelu. Powyżej niego nazwę oraz logo marki a nad nimi bardzo ciekawy sposób zaprezentowania parametrów zegarka takich jak wr czy wymiary koperty. TarczaPierwsze co przyciąga uwagę to dwie głęboko osadzone subtarcze, efekt uzyskano dzięki wykonaniu tarczy z dwóch nałożonych na siebie warstw.w lewej Subtarczy znajdziemy podziałkę dni tygodni, prawa ze wskazaniem miesiąca roku.Wskazuwki szkieletowe pozwalające precyzyjny, niczym nie przysłonięty odczyt danych z tarczy.Do wyboru mamy trzy wersje róźniące się od siebie kolorem lumy, pomarańczową, niebieską BGW9 oraz zieloną C3Zastosowana luma to Superluminowa MechanizmW zegarku zastosowano sprawdzony model Miyota 9122 z 25 kamieniami, taktowaniem 28800 oraz 40 godzinną rezerwą chodu. Podsumoanie.Duzu P-Series to bardzo nowoczesne podejście do klasycznego zegarka.Kształt koperty jest wyjątkowy jak na Pilota, zastosowanie tytanu jest dość oryginalnym rozwiązaniem.Mimo, że piloty nie są typem moich ulubionch zegarków to Duzu testowałem z przyjenością, zegarek nosi się bardzo wygodnie, wielkość koperty jest optymalna i zadowoli większość nabywców. Tarcza a w szczególności wsposób w jaki zostały wykonane subtarcze pstale przyciągała mój wzrok.Projekt ufundowany już w ponad 150% co daje gwarancje zamknięcie kampani z sukcesem.Cena 346 USDZegarek dostępny na Kickstarter, koniec kampanii 14 grudnia. https://www.kickstarter.com/projects/f-35/f-35-titanium-pilot-watches-without-the-retail-markup/description W każdym tygodniu nowa recenzja na grupie FB Chronosapiens  

  • By ggallin
   Cześć,
    
   Stoję przed zakupem swojego pierwszego zegarka. Po przejrzeniu wszelkich opcji najbardziej odpowiadają mi piloty, a najbardziej spodobał mi się ten model
    
   https://www.seriouswatches.com/products/orient-er2a004d
    
   Z tego co widziałem, to ciężko o jego dostępność, więc poprosiłbym o info gdzie mógłbym go kupić lub o podobne propozycje.
    
   Obwód nadgarstka - 17cm
    
   Dzięki
  • By dodge66
   Dwa niemal identyczne zegarki o podobnym pochodzeniu, przeznaczeniu i w zbliżonej cenie (choć Damasko ceni się o prawie 700€ więcej).
    
   Identyczna wielkość, praktycznie identyczne mechanizmy, podobna specyfikacja. Oba zegarki posiadają zakręcane koronki i dekielki (oba spełniają normę DIN 8310), choć Sinn wytrzyma ciśnienie 200M, a Damasko tylko 100M. Oba zegarki posiadają zabezpieczenia antymagnetyczne (DIN 8309) i wstrząsoodporne (DIN 8308). Oba zegarki posiadają szafir z obustronnym AR. Sinn zapewnia widok na dekorowany mechanizm, za to Damasko chwali się twardością koperty na poziomie 60 HRC.
    
   Którego byście wybrali i z jakiego powodu? Który jest "lepszym" wyborem i dlaczego?
    

    
   Dla sprecyzowania: Sinn 556 I vs Damasko DA38
  • By Karol1329
   W mojej kolekcji zdecydowanie brakuje pilota.
   Mam dwóch kandydatów:
    
   Geckota z niebieską tarczą
   https://www.watchgecko.com/geckota-k-01-a-type-40mm-eta-pilot-se.php
   cena: 360 funtów przy zakupie pasków za 50 funtów
   + ładna tarcza, nie mam jeszcze zegarka z niebieską tarczą
   + ETA 2824-2
   + rozmiar 40 mm, L2L 49,5 mm - na pewno nie będzie za duży
   - przeciętny dekielek
   - koszmarna nazwa i logo (na szczęście tylko na dekielku)
   - może być trochę tańsza jeśli trafi się promocja
    
   Steinhart Nav B-Uhr 44 Handaufzug
   cena: 465 euro
   https://www.steinhartwatches.de/en/flieger-watch/nav-b-uhr-44-handaufzug.html
   + ETA Unitas 6497-1, fajnie byłoby mieć zegarek nakręcany
   + przeszklony dekiel
   - 44 mm może być trochę duże przy moim 18 cm nadgarstku
   - logo na tarczy
    
   Zakładam, że jakość wykonania będzie bardzo podobna?
   A może są jakieś alternatywy w okolicach budżetu?
   Rozważałem już Tissela (jednak powyższe zegarki są wykonane lepiej i mają lepsze mechanizmy). Ze Stową i Laco mam problem, wiem że są to bardzo dobre propozycje, ale trochę odrzuca mnie ich kontekst historyczny. Noszenie zegarków produkowanych przez te same firmy, które robiły je dla pilotów bombardujących Polskę trochę pachnie mi syndromem sztokholmskim.
   Co byście radzili?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.