Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SzymonW

Pierwszy, klasyczny zegarek do 3500 zł. Szukam wsparcia :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Forumowicze!

 

Chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia. Od razu mówię, że jestem raczej ignorantem w kwestii zegarków więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Przymierzam się do zakupu czegoś klasycznego. Budżet ok do 2500-3500 PLN. 

 

Szukam zegarka minimalistycznego, cienkie wskazówki, najelpiej jasna koperta. Zwiedziłem Apart, Kruka i całkiem przypadło mi do gustu to: ( oczywiście bardzo liczę na Wasze sugestie do zegarków które może są mniej mainstreamowe jak te w galeriach):

 

1) ZEGAREK FREDERIQUE CONSTANT FC 200RS5S35

 

https://jubitom.com/zegarki/frederique-constant/slimline/zegarek-frederique-constant/fc-200rs5s35

 

2)  MAURICE LACROIX ELIROS

EL1118-PVP01-112

 

Link: https://www.apart.pl/zegarki/maurice-lacroix/eliros/5731

 

3) Longings Presence L4.320.2.12.2

 

https://jubitom.com/zegarki/longines/presence/zegarek-longines/l43202122

Byłbym bardzo wdzięczny za wasze sugestie co do innych modeli, lub też wypowiedzenia się na temat tych marek, modeli.

 

Serdecznie pozdrawiam!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na ignoranta całkiem niezłe typy :)

to ma być zegarek nowy czy dopuszczasz używane?

w tym budżecie jednak zastanawiałbym się nad jakimś zegarkiem automatycznym. patrzyłeś na nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tyle pieniędzy za kwarce, poszukalbym czego z mechanizmem automatycznym. W tej klasie będą pewnie bardzo podobnej jakości, Longines najbardziej rozpoznawalny.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat nie jest dla każdego, i z tego też trzeba sobie zdać sprawę. I tu pytanie czy autor tematu wgl. rozważa taką opcję? Nie uważam też, aby powyżej jakiejś kwoty odrzucać kwarce tylko dlatego, że nimi są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Certina Ds1.

post-34987-0-39250700-1573319635_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższa DS-1 i elegancka i dobra na co dzień. 

 

Longines Presence z linka to chyba pomyłka, bo ma 30mm.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z kraju "kwitnącego wiśnia" Seiko SDGM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na ignoranta całkiem niezłe typy :)

to ma być zegarek nowy czy dopuszczasz używane?

w tym budżecie jednak zastanawiałbym się nad jakimś zegarkiem automatycznym. patrzyłeś na nie?

Dopuszczam używane jak najbardziej, o ile jest jakiś dowód zakupu, że to oryginał :)

 

Certina jest spoko, właśnie mam DS Podium-  pierwszy "porzadny" zagarek za pierwsze zarobione pieniadze, ale chciałbym teraz inna markę. 

 

 

Powyższa DS-1 i elegancka i dobra na co dzień. 

 

Longines Presence z linka to chyba pomyłka, bo ma 30mm.

Faktycznie zły link, Damski chyba skopiowałem :) 

 

A co uważacie o tych markach MAURICE LACROIX oraz FREDERIQUE CONSTAN? Jakieś jeszcze inne typy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukałeś używek?:) Bardzo fajny! 

Ja za 2200zł wyrwałem używanego takiego Maurice Lacroix Les Classiques :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukałeś używek? :) Bardzo fajny!

na naszym bazarku masz spory wybór :)

myślałeś nad automatem?

z firm warto pomyśleć też nad Alpiną czy Eterną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zegarka minimalistycznego, cienkie wskazówki, najelpiej jasna koperta.

 

Junghans Max Bill - najbardziej klasyczny z minimalistycznych i najbardziej minimalistyczny z klasycznych: https://ch24.pl/kultowe-zegarki-junghans-max-bill/

W budżecie znajdziesz kwarcowy: https://minuta.pl/zegarki-junghans/zegarki-meskie-junghans/szukanie,0,1,0,1.html

 

Jak nie chcesz Certiny, ale pożądasz automat lub mechanika, kup sobie Atlantica:

https://www.zegarek.net/szukaj.php?mParams=ada68a33f36fde81b1f6331f585a80f1&sort=price_low

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o minimalistyczy design - spraw sobie Hamiltona Intramatica w 38mm.

 

Występuje zarówno w stali jak i w złotym PVD. Obejrzyj sobie filmik - wygląda naprawdę dobrze, jest pełny minimalizm, ciekawa szwajcarska marka, lekko wypukłe szafirowe szkło i b.dobry mechanizm wewnątrz - ETA 2892-A2 - w przeciwieństwie do ETA 2824 która jest w większości zegarków w tym przedziale cenowym.

 

Moim skromnym zdaniem to jeden z najlepszych zegarków o minimalistycznym designie na rynku w tej cenie. "Krzyczy" stylem z dawnych lat i jest naprawdę cool.

 

HAMILTON_INTRA-MATIC_WHOLE3.jpg

 

HAMILTON_INTRA-MATIC_WHOLE1.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow Panowie! Bardzo fajne typy! Mega doceniam :)

 

1.Junghans Max Bill faktycznie sa śliczne. Czuć ten Niemieki Bauhaus tam :) Chociaż jakoś moje pierwsze wrażenie.. " no to nie będzie to Szwajcarki zegarek?!" :D Ale na pewno jest do wzięcia pod mocna uwagę!

 

2. Atlantic mi sie jakoś mega dziadkowo kojarzy. Sorry :) 

 

3..Hamiltona Intramatic. Wyglada bardzo klasycznie, marki nigdy nie znałem wcześniej przyznaję :)

 

4. Edox Les Vauberts Automatic. Ładny! Tylko szukam w internecie i widzę raczej większość budżecie 4000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moją Omege seamastera z bazarku;) 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.