Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kwark

Zegarek marki Diesel - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o zegarku marki Diesel czy warto, czy lepiej wybrać innego producenta? Czytałem, że nie są one tak wytrzymałe jak Casio czy Seiko ich materiały są gorszej jakości niż odpowiedników japońskich. Jest szansa znaleźć coś w lepszej jakości, ale o podobnym wyglądzie do tego zegarka Diesel Daddy 2.0?

https://www.ceneo.pl/56132322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś podobnego od Lorusa z tego co czytam jest to tańsza wersja Seiko skierowana na rynek Europejski. Tylko czy materiały i wykonanie Lorusa jest dużo gorsze od Seiko?

Edytowane przez kwark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dużo lepsze i lepiej wykonane niż Diesel. Ja bym powiedział, że jakość Lorusa jest trochę niższa, ale dalej ok. I nie są też specjalnie drogie, więc.

 

Znajomy miał ochotę na takiego Diesela, bo świetnie wyglądał na zdjęciach, na żywo się okazał ochydny. No niby kwestia gustów... Ale to fakt.

Edytowane przez MikeSev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać które jeszcze marki w cenie 600-800zł są na poziomie jakości kwarcowych, solarnych Casio i Seiko, taki Timex?

Obecnie mam chęć na Seiko SSB299P1 lub Casio Edifice EFB-560SBD-1AVUER raczej będą lepszą inwestycją, jeżeli nie znajdę innej wytrzymałej jakościowo marki.

https://www.ceneo.pl/60601591

https://www.ceneo.pl/55234424

Edytowane przez kwark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać czy można gdzieś kupić Timex T2N738? Wiem, że już nie produkują tego zegarka.

https://www.ceneo.pl/44020914

@sokolow  Adriatica i Festina są gorsze od tych co wymieniłeś?

Edytowane przez kwark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że idziesz dobrą droga, jeszcze jak powiedział kolega sokolow zobaczyłbym Citizeny.. bo to też świetne zegarki.

Miałem kiedyś Timexa, dobrze wspominam ten zegarek, ale generalnie chyba osobiście wolałbym postawić na Casio/Citizena. Ale to osobista preferencja. Co nie zmienia faktu, że Timexy są w porządku.

 

EDIT: Na Ebayu znalazłem tego Timexa, co pytałeś - ale cena potrójna.

Edytowane przez MikeSev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizeny źle mi się kojarzą, dlatego, że mają pod sobą markę Q&Q która jest bardzo słaba pod względem jakości. Jednego Casio już mam, więc może teraz ten Seiko. Czy nie jest tak, że Casio w kwarcach jest nawet lepszą marką od Seiko? Z tego co czytam Seiko jest królem, ale w tańszych automatach.

W grupie producenckiej Seiko Epson są Grand Seiko, Pulsar, Orient, Credor, Alba i Lorus. Pulsara też jest sporo na ceneo.

Edytowane przez kwark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam łącznie cztery Casio, więc moja opinia może być zbyt przychylna tej marce. Ale jestem ogólnie bardzo zadowolony z zegarków Casio i ich jakości, więc od siebie mogę polecić. Na Seiko też złego słowa nie mogę powiedzieć. Myślę, że w tym pułapie cenowym co celujesz (tak domniemuje po cenie Diesela) to i Casio i Seiko będą porównywalnej i dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Casio i Seiko mają w swojej ofercie bardzo ciekawe zegarki. ogólnie Seiko ma szerszą ofertę i lepsze jakościowo zegarki w swojej ofercie niż Casio, ale w cenie +/- Diesela będą bardzo porównywalne jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Seiko jest lepszy jakościowo to pozostanę przy tym kwarcowym Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślaj Citizena, to że Tobie źle się kojarzy nie znaczy że tak jest. ;-) Ja np. nie spotkałem citizena który nie trafiał w indeksy, a w seiko z tym bywało różnie. Generalnie Citizen to bardzo dobre zegarki, zwłaszcza z napędem eco-drive i RC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Seiko jest lepszy jakościowo to pozostanę przy tym kwarcowym Seiko.

To zależy od konkretnych modeli i przedziałów cenowych. Niekiedy lepsze jakościowo jest seiko, niekiedy Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.