Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Automat, do 5k, jasna tarcza, 10atm

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Monta jest twoim pretendentem to możesz śmiało iść w tę stronę. Mam Montę Triumph, na bazie której zrobiony jest Atlas, fenomenalny zegarek pod każdym względem także możesz brać w ciemno.

 

Wysłane z mojego Pixel 3a przy użyciu Tapatalka

A gdzie kupiłeś? Na ich stronie? Jakie były opłaty dodatkowe (cło? VAT?)? Mógłbyś wstawić foto swojego zwgarka z informacją jaki masz nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 na Balla

 

Wyjdzie z promo 3800 a jest kozak

Chyba mój następny zakup. Gdyby te indeksy były o pół mm krótsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuwi, swój zegarek kupiłem bezpośrednio od Monty, przez ich stronę. Dogadałem się z nimi, że w razie wystąpienia jakikolwiek dodatkowych opłat, pokryją mi je. Cło przedpłacili w momencie wysyłki, VAT nie został nigdy naliczony. Teraz kumpel od nich kupuje Skyquesta, już wiem, że jakieś opłaty dodatkowe poniósł, zobaczymy jak się temat skończy bo dogadany był tak samo jak ja. Nadgarstek mam ok 17,8-18cm. Generalnie, Triumph w mojej ocenie ma niemal idealnie proporcje, bez względu na wielkość nadgarstka, on zawsze i wszędzie będzie dobrze leżeć i wyglądać.c52fba2eae97371fa5bca36eec77af27.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuwi, swój zegarek kupiłem bezpośrednio od Monty, przez ich stronę. Dogadałem się z nimi, że w razie wystąpienia jakikolwiek dodatkowych opłat, pokryją mi je. Cło przedpłacili w momencie wysyłki, VAT nie został nigdy naliczony. Teraz kumpel od nich kupuje Skyquesta, już wiem, że jakieś opłaty dodatkowe poniósł, zobaczymy jak się temat skończy bo dogadany był tak samo jak ja. Nadgarstek mam ok 17,8-18cm. Generalnie, Triumph w mojej ocenie ma niemal idealnie proporcje, bez względu na wielkość nadgarstka, on zawsze i wszędzie będzie dobrze leżeć

Dziękuję za foto i info. Te 38,5mm na Twoich 18 cm jakieś duże się wydają - może to perspektywa. Daj proszę znać, na czym stanęło u kumpla z opłatami - 25% cło/vat z usa to bolesna sprawa.

+1 na Balla

 

Wyjdzie z promo 3800 a jest kozak

Chyba mój następny zakup. Gdyby te indeksy były o pół mm krótsze...

Ja bym jeszcze chciał, żeby miał ze 2 mm mniejszą średnicę :-) Nie wiem, czy znajdziesz za 3800... Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ta Monta wcale nie wygląda na za dużą, tylko bransoleta jest luźno dopasowana.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki - a jednak się da :-) Niestety jak pisałem z zakupem muszę się wstrzymać na jaliś czas, ale z tą promocją Ball jest tańszy od Monty, a jeszcze jest Smiths, który też jest ciekawy oraz w rozważaniach pojawił się Nomos Club 38,5mm do wyrwania za ok 4.000... Osiołkowi w żłoby dano ;-)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoletka nie jest luźna natomiast mimo prawie 18cm w nadgarstku, generalnie mam chude ręce, jestem wysoki i zwyczajnie chudy więc zegarek może sprawiać wrażenie większego. Wspomniany kumpel też ma 18cm nadgarstek ale jest dużo bardziej atletycznie zbudowany przez co Monta na jego ręku wygląda na malutką. Także obwód nadgarstka niewiele mówi jeżeli nie masz odniesienia do całej sylwetki. Ja noszę czasem 43mm divery, które w kontekście samego nadgarstka zdecydowanie wyglądają na za duże ale jak się spojrzy w odniesieniu do całej sylwetki wtedy optyka się zmienia i sikor pasuje bez żadnych wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jasna tarcza i dobre światło (oprócz Seiko) to ciężko. :( A jeśli jeszcze rozmiar ogranicza to naprawdę ciężko.

Z tych znanych mi to tylko Ball.

 

 

 

 

A jak mają gębę obić to i bez zegarka to zrobią. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball Enterprise ma na razie pool position - przy okazji muszę go przymierzyć.

Fighter ze mnie raczej średni, ale kiedyś szybko biegałem ;-)

Ten zegarek ma być takim wakacyjnym zadaniowcem, a nie lubię g-shocków.

Czarne tarcze mam - ewentualnie mógłbym rozważyć zieloną (panafrica lub stary alpinist), ale na ten moment jasna tarcza ma pierwszeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki

 

20190203_122131.jpg

 

Tylko nie świeci mocno.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśne, DAMASKO! Zegarek typu jeden do wszystkiego. Prosty, klasyczny lotnik, czytelny, wykonany jak czołg i nie do zajechania. Nowe w okolicach 1100- 1350 EURO ale używki spokojnie znajdziesz nawet o 30% tańsze. Sam niedawno sprzedałem Damasko DA38 z zamysłem kupna kolejnego tylko z chronografem i w wersji SI. Używki Damasko są zasadniczo jak nowe bo lodowo utwardzana stal jest nie do ruszenia. Gdzieś na YT widziałem recenzję chyba DA36 po pięciu latach użytkowania - ani śladu rys, obić itd. Naprawdę bardzo, ale to bardzo solidne zegarki, relacja jakości do ceny powala w moim odczuciu, zwłaszcza jak trafisz taniej używkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś bardziej odjechanego to może Damasko DA37, choć za świecącą tarczę też można dostać w ryj :)

Hm. Fajny, nawet bardzo.

Nie wiem, czy zmieściłbym się w założonym budżecie i wkurzałyby mnie dni tygodnia po niemiecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Damasko świeci


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Fajny, nawet bardzo.

Nie wiem, czy zmieściłbym się w założonym budżecie i wkurzałyby mnie dni tygodnia po niemiecku.

Sam sobie odpiszę - dni tygodnia mogą być po angielsku, więc zarzut nieaktualny. Tym samym mam mocną konkurencję dla Balla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damasko ma jeszcze jeden bardzo mocny atut w postaci bransolety. Fakt, kosztuje blisko 700euro ale zastosowali w niej taka samą technologię utwardzania stali co w kopertach dzięki czemu jest niezniszczalna i nie do porysowania. Taki zestaw, zegarek + bransoleta, możesz męczyć codziennie do końca życia i ciągle będzie jak nowe. Mark z Long Island Watch ma sporo filmików o Damasko, wszystko co trzeba wiedzieć jest u niego na kanale YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damasko ma jeszcze jeden bardzo mocny atut w postaci bransolety. Fakt, kosztuje blisko 700euro ale zastosowali w niej taka samą technologię utwardzania stali co w kopertach dzięki czemu jest niezniszczalna i nie do porysowania. Taki zestaw, zegarek + bransoleta, możesz męczyć codziennie do końca życia i ciągle będzie jak nowe. Mark z Long Island Watch ma sporo filmików o Damasko, wszystko co trzeba wiedzieć jest u niego na kanale YouTube.

Najpierw Monta, a teraz to Damasko... Kolego, strasznie mi mieszasz ;-))

A na poważniej - dzięki za opinie. Ostateczny wybór i zakup będzie się dokonywał dopiero za jakiś czas, ale pewnie to będzie ball albo albo damasko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale cbyba Jash porysował mocno Damasko. Czyli jednak da się.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale cbyba Jash porysował mocno Damasko. Czyli jednak da się.

Tak - Jash. Czytałem w wątku Damasko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Monta, a teraz to Damasko... Kolego, strasznie mi mieszasz ;-))

A na poważniej - dzięki za opinie. Ostateczny wybór i zakup będzie się dokonywał dopiero za jakiś czas, ale pewnie to będzie ball albo albo damasko.

To dwa zupełnie inne zegarki. Oba są niesamowicie uniwersalne i warte polecenia, natomiast cechami się totalnie różnią. Monta jest ładniejsza, subtelniejsza, z większym polotem wykonana i przywiązaniem do detali. Ten zegarek ma znamiona luksusowego produktu a na pewno takowe aspiracje.

Tymczasem Damasko to wół roboczy, specjalnie zaprojektowany i wykonany żeby znosić zasadniczo wszystko co go może spotkać. Jest prosty i skromny jednak ciężko w tym przypadku mówić o luksusie czy elegancji. A nawet jeśli to nie jest to ten poziom co w Moncie.

Jednak oba mogą służyć na co dzień jako jedyny zegarek, kwestia tylko, który profil bardziej Ci pasuje. 

Ja, przy swoim trybie życia i pracy preferuję Montę. Jakbym więcej pracował w terenie i częściej brudził sobie ręce to bez dwóch zdań brałbym Damasko. To w dużym uproszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.