Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Verdis98

Zakup Casio G-Shock GA-100 lub GA-140 + pytanie o sklep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nadeszła w końcu chwila zakupu Casio G-Shocka. Poprzeglądałem sklepy oferty itp. Wybór padł na G-Shock GA-100 lub GA-140. Jest między nimi jakaś większa różnica niż ułożenie tarczy i wygląd? Wiem że 140 to następca 100 ale czy warto brać konkretny model czy wybierać oczami. 

Drugie pytanie to pytanie o sklep. Znalazłem sklep Kaktus24.pl Dzwoniłem do nich. Zegarki oryginalne, ale zastanawia mnie gwarancja. Najprawdopodobniej nie są z Polskiej dystrybucji tj Zibi. Dają 3 lata gwarancji + możliwość dokupienia kolejnych 3 lat za 20zł jednakże jest to gwarancja realizowana przez SKLEP a nie autoryzowane punkty Casio. Niedaleko mnie mam 2 punkty serwisowe Casio tj. Gliwice i Zawiercie więc możliwość oddania bezpośrednio to fajna opcja. Mam się obawiać tej gwarancji sklepu? Nie chcę w razie ewentualnej naprawy mieć wymienionej części na jakieś np. nieoryginalne. Inna sprawa to w razie zamknięcia sklepu przepada mi gwarancja? Nie powiem cena jest jest atrakcyjna bo 339zł kontra 449 to SPOOORA różnica - ponad 32%.

Z góry dzięki za porady :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwił bym się tak o gwarancję w przypadku G-shockow, raczej są bezawaryjne.

Kupuje czasem w sklepie kaktus24, sprawdzony sklep.

Ale sądzę że dobra cena za nowy ga-100 to maks 250zl.Szukaj na allegro, na pepperze w dziale zegarki. Często są w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardziej z wyglądu pasuje mi ga-140. Taki bardziej czytelny dla mnie. Ale dzięki za radę - będę szukać na pepperze bo tam nie zaglądałem :D Tylko czy szukać na siłę 100 lub 140 czy po prostu co wpadnie w lepszej cenie to upolować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem sobie na internecie i za 318zł na allegro jest GA-100 z gwarancją ZIBI. Teraz również jest promocja w TimeTrendzie i GA-140 można dostać za 404zł (w kaktusie ciągle 340). Gryzie mi się ciągle to z tym co napisałeś że rozsądna cena za ga-100 to max 250zł. Kwestia tego, że chcę mieć zegarek w 100% oryginalny. Jakbym chciał coś co wygląda jak g-shock to bym odwiedził Aliexpress. Na allegro znalazłem 1 aukcję w okolicach 250zł tj. https://allegro.pl/oferta/zegarek-sportowy-g-shock-ga-100-1a1er-8391462327   Ale to aukcja bardzo wysokiego ryzyka według mnie. Ani słowa o gwarancji, pochodzeniu itd. do tego 1 (słownie:jeden) komentarz. Chyba wolę dopłacić te 60zł i kupić za 318zł w 100% oryginał. Ewentualnie może pomysłem jest wstrzymanie się i poczekanie na black friday :/ Jeszcze przejdę się do TimeTrendu żeby wymacać oba zegarki. Ten GA-100 z gwarancją zibi za 318zł jest w tej kolorystyce co ten z linku do allegro. Boje się o czytelność. Miałeś może kiedyś na żywo przed oczami tą kombinacje kolorów ga-100? Wskazówki i wyświetlacze są czytelne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uważam, że ten model g-shocka nie jest wart więcej niż 250 zł. Ale oczywiście jak zależy Ci na gwarancji 3+3, to trzeba dopłacić i kupić choćby w Time Trend.

Jeśli dopuszczasz gwarancję sklepową 2 letnią (g-shocki nie są specjalnie awaryjne, jest parę opcji ze sklepów sprawdzonych).

 

Np. ta wersja w takiej wersji kolorystycznej za 230 zł

 

https://officialwatchshop.pl/shop/meski-zegarek-casio-ga-100mmc-1aer/

 

a może ga-710b, też za 230 zł

 

https://officialwatchshop.pl/shop/meski-zegarek-casio-ga-710b-1a9er/

 

Oficjalny sklep allegro 299 zł (3 letnia gw)

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-casio-g-shock-ga-100-1a2er-czarny-8661167339?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NzdjYTFmOGUtZGM5Zi00ODJjLTlkNDEtNTcwOGQzZmNhN2E5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=69454964-4984-4461-8e8d-561ba84963b0

 

Miałem ga-100 w wersji czerwono-czarnej. W dzien wskazówki i wyświetlacze dobrze czytelne. W nocy niestety kuleje podświetlenie, akurat w modelu GA-100, ale jak i w wielu wskazówkowych g-shockach.

Da się oczywiście odczytać godzinę, ale nie jest to tak super widoczne jak w G-shockach z wyświetlaczem cyfrowym.

 

A jak chcesz mieć tak jak wspominałem gwarancję 3+3 ( po dopłacie do 6 lat) bierz w TT, nie są to jakieś mega duże różnice cenowe.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu ga100 - miałem go (1a4er),ale faktycznie ga140 może być bardziej czytelny. Teraz mam gw 7900 - kupiłem używkę w cenie użyki ga100,więc myślę ze spoko. Rozważałeś może coś typu gd120 albo kostkę (dw5600) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.