Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Konkurs fotograficzny Listopad "Zegarek albo psikus" GŁOSOWANIE

Zegarek albo psikus  

76 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie płacz Ewka, bo tu miejsca brak, na twe babskie łzy,

Przedostatnie miejsce nie jest złe, to ja mówię Ci,

I na Ciebie także przyjdzie czas, zrobisz fotę sztos,

Będą gratki wielkie, och i ach, łykniesz każdy głos! :)

Mariusz, takiej twórczości nie spodziewałam się po Tobie, świetne Obajwił się nam ukryty talent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, takiej twórczości nie spodziewałam się po Tobie, świetne Obajwił się nam ukryty talent

Ewa, po dobrej whisky tak mam ;) Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wczoraj musiałeś spożywać coś wyjątkowo dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła edycja grudniowa! Ten kto ją wygra zostanie obdarowany przez nas nowiutkim kalendarzem klubowym 2020 w wersji ściennej lub biurkowej. Jest o co walczyć - nieśmiało napomknę, że byłem odpowiedzialny za projekt i skład kalendarza i ręczę, że jest to kalendarz naprawdę najwyższych lotów, ze świetnymi fotkami zegarków użytkowników naszego forum. Zapraszamy do zabawy!

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/181327-konkurs-fotograficzny-grudzie%C5%84/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że emocje były do samego końca. Moim zdaniem tym razem poziom prac był bardzo wysoki. Świetnie technicznie zdjęcia i ciekawe pomysły. Stąd radość z wygranej podwójna. :D

 

Szczere gratulacje dla wszystkich uczestników i podziękowania dla głosujących. Przepraszam, że dopiero teraz, dwa dni po ogłoszeniu wyników ale weekend był dla mnie dość pracowity.

 

@Olciakk Twoje zdjęcie jest rewelacyjne. Spokojnie mogłoby zająć pierwsze miejsce. Już w momencie otwarcia konkursu wpadło mi w oko i zaliczyłem je do moich faworytów. I do tego jeszcze niezła praca manualna w przygotowaniu scenerii. Zdjęcia 1 i 10 przesympatyczne, 2 awangardowe i w kapitalnym klimacie. Każde ze zdjęć chciałbym pochwalić.

 

 

Co do mojego zdjęcia to obrabiane było, jak zwykle w zasadzie, w Lightroomie. Photoshopa nie używam bo nie mam i nie potrafię go obsługiwać. Chyba za mało bystry jestem, żeby taki skoplikowany program używać. :D Także obróbka polegała na korekcji balansu bieli, kontrastu itd. Bez manipulacji obrazu,

 

Wstępny pomysł na zdjęcie miałem w głowie zaraz po ogłoszeniu tematu. Potem w trakcie robienia zdjęć koncepcja nieco ewoluowała. Na przykład żona podpowiedziała, zebym założył zegarek na sztuczną dłoń. Czemu o tym sam nie pomyślałem? ;) Jeżeli chodzi o rekwizytu i sam obiekt w postaci zegarka to część miałem już w domu, część kupiłem a cześć pożyczyłem.

 

Moje podejście do tematu było chyba dosłowne. Na pytanie "Zegarek albo psikus" właściciel odpowiedział psikus. No to się halloweenowo doigrał.

 

Zegarek, podobnie jak w poprzednej edycji, pożyczyłem od kolegi.

Wanienkę miałem kiedyś zakupioną do innych zdjęć. Noże to zwykłe kuchenne. Planowałem kupić piłę chirurgiczną ale nie dotarłaby niestety na czas więc zmuszony byłem zmienić plany. Maskę, "Jason" zdaje się, pożyczyłem od syna. Sztuczna ręka też walała się w jakiś zabawkach. Jedyny wydatek zakupowy to sztuczna filmowa krew za parę Euro. Zostały jeszcze 2 tubki na przyszłość.

 

 

Myślę że żadnych sekretów nie zdradzę jeżeli chodzi o ustawienie światła i całego planu. Raczej standardowy. Jak wszystkie inne zdjęcia ta fotka była robiona na stole w salonie z użyciem 2 tanich chińskich lamp z softboxami.

 

 

Plan sauté

20191111-165004.jpg

 

Żona pomaga nakładać krew. :-)

20191111-165812.jpg

 

Sceneria prawie gotowa. Pozostało tylko zegarek pobrudzić krwią.

20191111-170050.jpg

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Uwielbiam takie fotki od kuchni! Teraz dopiero widać ile pracy (i zakupów lub pożyczeń) wymagało zrobienie tego zdjęcia. Na szczęście całe to zaangażowanie się opłaciło, bo widząc tę fotkę po prostu szczęka opada i jak widać nie tylko ja uznałem, że powinna ona wygrać. Jeszcze raz gratuluję Tobie jak i pomocnikom bo jak widać sukces ma wielu ojców, a nawet matkę i syna:)

Sztuczna krew może jeszcze kiedyś się przyda, choć raczej nasza kolejna edycja sugeruje czerwień bardziej w stylu mikołajowym, aniżeli krwistym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie było przeczytać jak zwycięskie zdjęcie powstawało, od pomysłu, do finalnej pracy. Na fotkach, które teraz wrzuciłeś, wszystko wygląda prawie zwyczajnie, natomiast ostateczne zdjęcie ma już wyjątkowy, krwawy i bardzo realny klimat. Widać, że dużo pracy trzeba włożyć w to, aby zdjęcie miało tak pozytywny odbiór. Super, że rodzina pomaga w tworzeniu Gratulacje Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami i podsumować swoje wybory...

1) Na pierwszym miejscu umieściłem zdjęcie strixa. Dla mnie genialne, psychodeliczne, ciekawe i zatrważające...wygląda trochę jak wizje po LSD, wielkie gratulacje! I te zdjęcia zegarka na ścianie - wszystko wygląda świetnie, dodatkowo czuję w tym zdjęciu ruch, jakby ta głowa konia miała się zaraz odwrócić, mroczki na telewizorze mrugają...ekstra...normalnie jak sobotni wieczór o 6 rano :D

2) Zdjęcie Olciakk - jak dla mnie ma fajny klimat i szczerze mówiąc nie pomyślałem o tym, że chodzi o przetapianie zegarków. Mnie to zdjęcie ujęło takim "gumisiowym" klimatem:

Abrakadabra to czary i magia,
sekretem jest przepis na gumisiowy sok.
Hokus, marokus dostarcza złych pokus,
lecz misie zwyciężą, dla wroga to szok!

3) Na trzecim miejscu znalazło się zdjęcie PistolPete...pomysł był mój, to raz B) Szczerze, to też miałem taki pomysł na zdjęcie w tym temacie...może dołączę do zabawy :ph34r:  Wykonanie świetne, tu nie ma się do czego przyczepić, zresztą autor jest tego całkowicie świadomy...Miejsce 3 tylko i wyłącznie dlatego, że dwa poprzednie zachwyciły mnie po prostu bardziej, miały więcej artystycznego wyrazu...

 

Gratuluję wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Fajna zabawa, stąd i gratulacje dla organizatorów...czapki z głów!!!

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, porównanie do gumisiów jest genialne :D Teraz też mi się to zaczęło tak kojarzyć przez Ciebie :) 

Zachęcam Cię do fotki w kolejnej edycji, temat jest bardzo przystępny.
Co do ostatniego zdania, bardzo dziękujemy za uznanie, ale w miłym towarzystwie taka praca to sama przyjemność :)

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla Wszystkich biorących udział

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, załamałeś mnie.

Miałem nadzieję, że zrobię fote i wygram. A tu trzeba o prócz umiejętność, których mi brakuje, to trzeba mnóstwo rekwizytów. :(

 

Gratuluję zwycięstwa.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Zdjęcie Olciakk - jak dla mnie ma fajny klimat i szczerze mówiąc nie pomyślałem o tym, że chodzi o przetapianie zegarków. Mnie to zdjęcie ujęło takim "gumisiowym" klimatem

 

Bardzo podoba mi się taka interpretacja! :D po waszych wypowiedziach nawet mi nie żal, że nikt nie zrozumiał mojego przewodniego pomysłu ;p

 

@PistolPete no szczena opada! Gratuluję zasłużonej wygranej :) tak jak w poprzednich edycjach - mistrzostwo. Chciałabym kiedyś osiągnąć ten poziom :D

 

Ja do obróbki używam Gimpa, a do fotek mam prowizoryczny namiot bezcieniowy. Zrobiłam go dwa miesiące temu z przepołowionego hula-hopu i patyczków do roślin i wyłożyłam to białym materiałem. Pod spód i na tylną ściankę podkładam czarny i zaczepiam o magnes na tablicy korkowej. Jako oświetlenie służą mi dwie stare lampki, które babcia chciała wyrzucić.

 

Aparat jakiś mam, ale używam automatycznych ustawień, bo nie znam się na tym i jak coś zmienię to przeważnie jest gorzej niż było :D

 

Co do grudniowej edycji - no muszę przyznać że będzie ciężko coś dobrego wymyślić. Ale zrobię co w mojej mocy :D447a4f08d77c4a199e2581f5ce771d97.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja szanuje takie podejście jak @Olciakk! Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Świetny przykład pomysłowości, a ten namiot wcale tak prowizorycznie nie wygląda, jest bardzo fajny. Jakbyś posiedziała z jakimś youtubowym tutorialem aparatu to myślę, że dużo ograniczeń by zniknęło podczas realizacji pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olciakk No to gratuluję pomysłowości i niesamowitych umiejetności. Jestem pod wrazeniem. Ja niestety nie zostałem obdarzony takim talentem. Zaraz bym wszystko uszkodził, podarł, połamał i do tego ręce sobie pokleił. O braku cierpliwość nie wspominając. Jezeli chodzi o lampy to naprawdę sa skromne, mimo że na zdjęciach moga wygladać fachowo. Koszt to w zasadzie same żarówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcy ale też pozostałym uczestnikom. Wyróżnionym i niewyróżnionym  :)

Dla mnie dobrą zabawą był sam udzial, miejsce ma znaczenie drugorzędne.

Jak znajdę czas to na grudniową kategorię postaram się coś przygotować  -  częściej zaglądam tu teraz więc jest szansa.

 

P.S Przetop jako temat pracy nr 8 mi akurat dość łatwo się skojarzył ale to dlatego, że wiele Rakiet, Poljotów itd zakończyło w tyglu i niestety w dziale radzieckim ten proceder jest wszystkim znany  :(

Ale jak będzie można dodać tytuł do pracy to wątpliwości nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Masu bardzo dziękuję :) naprawdę świetnie się przy tym bawię!

 

@Olciakk No to gratuluję pomysłowości i niesamowitych umiejetności. Jestem pod wrazeniem. Ja niestety nie zostałem obdarzony takim talentem. Zaraz bym wszystko uszkodził, podarł, połamał i do tego ręce sobie pokleił. O braku cierpliwość nie wspominając. Jezeli chodzi o lampy to naprawdę sa skromne, mimo że na zdjęciach moga wygladać fachowo. Koszt to w zasadzie same żarówki.

No bez przesady! To dziadostwo jest poklejone taśmą izolacyjną, jak tu cokolwiek uszkodzić a talentu to akurat Tobie zdecydowanie nie brakuje ;)

 

Przetop jako temat pracy nr 8 mi akurat dość łatwo się skojarzył ale to dlatego, że wiele Rakiet, Poljotów itd zakończyło w tyglu i niestety w dziale radzieckim ten proceder jest wszystkim znany :(

Ale jak będzie można dodać tytuł do pracy to wątpliwości nie będzie :)

Też tak myślę, właśnie liczyłam na to, że miłośnicy radzieckich czasomierzy zrozumieją. Specjalnie wybrałam ładny zegarek ze złoceniem au20 (mimo, że miałam też dwie złote damki do wyboru), ponieważ uznałam, że złocenie Au20 w radzieckim garniturowcu będzie bardziej ikoniczne i rozpoznawalne i kojarzone z przetopem. Chciałam wziąć Poljota de Luxe, ale akurat taki Atom się napatoczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Panowie, dla mnie osobiście kociołek to mistrzostwo świata.

 

P.S. Czy ktoś robi tu fotki komórką oprócz mnie?  ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja

Nie wiem czy zauważyłeś, ale jest tu parę pań, m. in. twórczyni kociołka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja

Nie wiem czy zauważyłeś, ale jest tu parę pań, m. in. twórczyni kociołka

No nie... antyfeminista jeden ;) :-) Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, trochę feministycznie to zabrzmiało, zupełnie niechcący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj faktycznie przepraszam, ot przyzwyczajenie z innych portali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptaku dzięki! <3

A co do "chłopaki" , to ja tam nie zwracam na takie rzeczy uwagi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno, mało czasu na fora niestety. Wielkie gratulacje dla zwycięzców, szczególnie, że za fotami stoi naprawdę sporo wysiłku.

Dziękuję również za kilka dobrych słów pod adresem mojej foty nieco wcześniej w tym wątku :)
Ja nie mam fot od kuchni, ale wyglądało to całkiem normalnie jak w normalnej rodzinie  :D  :D  Zawołałem syna, kazałem mu ściągnąć koszulkę, ustawiłem przed TV z wyjętą anteną (w sensie z TV, żeby śnieg był ;), maska konia tył na przód, pod maskę kilka lampek led na baterię mu upchnąłem , monstera na taśmę dwustronną w paszczę, świecimy latarką i cyk ;) Oczywiście rany cięte w PS ;) Nikt nie ucierpiał podczas sesji foto ;)

 

Pozdrawiam wszystkich

strix

Edytowane przez strix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, no to masa pracy. Przyznam się, że myślałem że Twoja fotka ma więcej postprodukcji niż się okazuje. Tym bardziej szacunek. No i brawa dla syna za poświęcenie się jako "czarujący" model :)

 

Przy okazji zachęcamy do przygotowania fotki na grudzień bo temat bardzo przyjemny, a i porządne fanty w postaci kalendarza klubowego można zgarnąć za 3 punktowane miejsca :)

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.