Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Emil/efa116

Jakość nowych mechanizmów wostok 2416

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jak w tytule. Chciał bym kupić nową amfibie model prawdopodobnie 710059 i czytałem ze mechanizm 2416 nie jest zbyt dobrze oceniany. Według opini jest awaryjnu. Jak to wygląda w nowych zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niegdyś krytykowałem (bardzo) 2416 za jakość. Nie wiem, jak jest naprawdę, ale zegarki z "dobrych" źródeł wydają się obecnie być w porządku - większosc nabywców nie narzeka. Do tego dobre sklepy sumiennie wywiązują się ze zobowiązan gwarancyjnych. Trzeba pamietać, ze zakup taniego zegarka to zawsze rysyko -mój Shanghai działał krótko i obecnie, po przepracowaniu lkedwie kilkuset godzin - czeka na kolejną naprawę. Z moich doświadczeń - 2416 jest pewniejszy niż tani chińczyk, ale mniej pewny niż Miyota. Tak - najprościej. 

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo właśnie chciałem kupić z komandirskie.com a nie chciał bym płacić za wysyłkę zegarka na gwarancję do Rosji. Chyba że o czymś nie wiem i mają serwis w Polsce (w co wątpię). Stąd pytanie jak się sprawuje ten zegarek. Bo chciał bym amfibie nową, ale jeżeli będą problemy z mechanizmem może lepiej wybrać snk? Z tąd moje rozterki delikatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy drobnostkach jak np regulacja - można olać serwis, każdy zegarmistrz zrobi. Przy poważnych awariach trzeba odsyłać. Jak pisałem - tani zegarek to zawsze większe ryzyko. Osobiście kupowałem na meranom.com i było ok. Na temat komandirskie.com nie mam zdania, bo nie korzystałem.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo dobre mechanizmy, jak we wszystkim (oprócz patka :) ) może się zdarzyć jakiś błąd lub niedopatrzenie przy składaniu, ale wysyłanie tak prostego i ogólnie dostępnego werku na serwis za granicę to przerost formy nad treścią, każdy normalny zegarmistrz zdiagnozuje i usunie usterkę. I nie będzie to droższe niż poczta do Rosji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy normalny zegarmistrz zdiagnozuje i usunie usterkę. I nie będzie to droższe niż poczta do Rosji :)

Ostatnimi czasy ceny usług zegarmistrzowskich tak poszły do góry, że coraz mniej opłacalne sa "proste naprawy u zegarmistrza". W przypadku niektórych worków taniej jest je po prostu wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem. W mojej małej mieścinie zegarmajster mówił ze test szczelności w zsgarku do 300 zl sie nie opłaca i że rozebranie i na oliwienie mechanizmu kosztuje w granicach 200 zł. Szczerze mówiąc nie ma u mnie porządnego majstra. A ci co są poderzewam ze chcą zedrzec. Póki co nie potrzebowałem zegarmistrza bo od roku mam seiko 5. Więc wcześnie na przegląd ale juz powoli rozglądam się za kimś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

zegarmajster mówił ze test szczelności w zsgarku do 300 zl sie nie opłaca i że rozebranie (...)

należałoby zwrócić szczególną uwagę na słowa <<sie nie opłaca>> w wypowiedzi tego majstra!!  i szybko rozglądać się za innym :)

 

Ustrojstwo do badania szczelności zegarków metodą "na sucho" faktycznie jest kosztowne i nie każdy zakład zegarmistrzowski ma je w posiadaniu, szczególnie jak nie serwisuje zegarków z tzw górnej półki.  Szczelność ruskiej amfibii spokojnie można sprawdzić metodą "na mokro" w praktyce za friko :) Wystarczy samemu (lub uśmiechnąć się do majstra)  wyciągnąć z koperty werk, zakręcić porządnie koronkę. lekko ogrzać pustą kopertę i bez obaw wrzucić do zimnej wody... Po pewnym czasie wyjąć i naocznie sprawdzić czy jest szczelna? czy nie?? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek @Enkil ma rację w swoim komentarzu :)

Przecież to nie jest Patek czy Vacheron za kilkaset tysięcy gdzie mechanizm to małe dzieło sztuki.

To zwykły mechanizm z którym zwykły zegarmistrz poradzi sobie z palcem w... nosie :D nie mówię o wymieniaczach baterii ale o zegarmistrzu ;)

Więc skąd takie rozważania, kombinacje i wydziwianie :/

Wysyłanie zegarka na smarowanie czy ewentualnie prostą naprawę (serwis) do serwisu w Rosji... ludzie wiem że lubimy tu pożartować ale zaś bez jaj :D

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o to jaka jest szansa że ten mechanizm będzie działał. Bo tak jak mowie w moim mieście jak za rozebranie i na smarowanie zegarka krzyczą do 200 zl to nie wiem czy ewentualna naprawa nie będzie droższa od samego segarka :( a kupno zegarka z marżą 100% to mało opłacalne. Kupowałem na komandirskie.com za 130 zl komandira gdzie u nas taki sam kosztuje powyżej 250. Tyle ze jak zepsuje mi sie zegarek za te 130 to nie bedzie szkoda ale powyżej 250 zł to mi już troche szkoda bedzie wydac dodatkową kase za naprawę. Chyba ze znacie majstra ktory nie zdziera za naprawy i przeglądy w Mińsku Mazowieckim i okolicach.

Edytowane przez Emil/efa116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Żona posiada dwie amfibie na tych automatach. Obydwie regulowałem we własnym zakresie i poprawiałem bad error, jedna miała odchyłkę ponad 40 sekund druga około 20 sekund na plus. Mechanizm jest prosty. Moje obawy wzbudza mocowanie kół naciągu, mosiężne pręciki i mosiężna blaszka dociskająca. Nie podoba mi się też mechanizm szybkiej zmiany daty a właściwie jego brak. Przestarzałą też jest konstrukcja podtrzymywania sekundy (nie wiem jak to nazwać)  Na plus dostępność części. Przy  tej cenie zegarka każdy serwis będzie wypadał drogo, ale to się tyczy wielu tanich zegarków, jak na przykład seiko 5 dlatego uważam, że warto nauczyć się i samemu robić czyszczenie i smarowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Może cos wiecej możesz powiedzieć o innych mechanizmach wostok? Ktore według Ciebie są bardziej godnw zaufania od tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bardziej nie zawodne były te bez naciągu automatycznego serii 2409 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy komuś coś doradzacie to powinniście wiedzieć o czym piszecie. 2409 to to zegarek bez daty z naciągiem manualnym, centralną sekundą i atywstrząsem. Automaty to 2415, 2416 czy też 2427.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc komentarz Kosmala mnie zniechęca troche do zakupu. Szukam zegarka ktory zniesie trudy dnia codziennego. Czyli rower (miejska jazda) basen, spacery i ogólnie wszystko na co narażony jest zegarek na ręku aktywnej osoby. Rozumiem i zdaje sobie sprawę że mechaniczne zegarki jako zegarek codziennego uzytku będzie miał ciężko. Ale mimo wszystko chce zaryzykować. Może są inne zegarki, mechabizmy które budzą wiecej zaufania od tego? Już nie koniecznie amfibia. Wystarczy że będzie miał wr100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem amfibię w automacie przez rok. Pływałem w basenie i jeziorze, jeździłem rowerem, kosiłem trawę kosiarką, itp. Nie miałem problemów, czasem ją jeszcze noszę. Zegarek złożyłem sam, łącznie z werkiem :)

Obecnie na codzienny użytek noszę casio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłeś sam w sensie że kupiłeś wszystkie komponenty, części oddzielnie? Jak tak to też mi to po głowie chodziło ale to drożej wychodziło (przynajmniej na komandirskie ) a drugie to ja ze swoimi zdolnościami manualnymi ciężko miał bym samemu złożyć wszystko do kupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kupiłem, dałem jednemu Panu garść części do polskich bloni, w zamian dostałem garść części do automatów wostoka, łącznie z werkami w różnym stopniu kompletnisci i kopertami. Wyszły mi dwa zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc komentarz Kosmala mnie zniechęca troche do zakupu. Szukam zegarka ktory zniesie trudy dnia codziennego. Czyli rower (miejska jazda) basen, spacery i ogólnie wszystko na co narażony jest zegarek na ręku aktywnej osoby. Rozumiem i zdaje sobie sprawę że mechaniczne zegarki jako zegarek codziennego uzytku będzie miał ciężko. Ale mimo wszystko chce zaryzykować. Może są inne zegarki, mechabizmy które budzą wiecej zaufania od tego? Już nie koniecznie amfibia. Wystarczy że będzie miał wr100

 

Nie ma realnych powodów do obaw i zniechęcania się. To są trwałe, przyzwoicie wykonane automaty stworzone z myślą, że będą miały ciężko. Gdzie się oczytałeś tych negatywnych opinii?

Jak masz obawy wobec rusków, to kup citizena z mechanizmem solarnym, robią zegarki nie do zajechania.     


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, wybierz sobie model, który Ci się podoba i ciesz się zegarkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post Kosmala opisuje mechanizm. Po za tym na innych portalach też ludzie nie zachwalają mechanizmów. Gdyby chciał citizena solara (których nie lubie) napisał bym w dziale zegarków japońskich a że nie jestem przekonany do mechanizmów 2416 pytam poprosiłem o opinie i rozwianie moich wątpliwości w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam amfibię (420 634 z mechanizmem 2416) i nie mam z nią problemów. Wytrzymuje jazdę na rowerze, codzienne używanie w pracy fizycznej a prysznic nie jest jej straszny. Zaliczyła kilka mocniejszych uderzeń, ale nie zauważyłem zmian w pracy zegarka. Na minus odchyłka dobowa, bo potrafi zrobić około +30s, ale mechanizm od nowości nie był regulowany. No i szkiełko, łapie rysy w zastraszającym tempie. Ale jak na automat w takich pieniążkach jest to dla mnie do przyjęcia. Zegarek posiadam od półtorej roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.