Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Microbrand, produkujący zegarki w kopertach stalowych (316L), tytanowych i mosiężnych, z użyciem mechanizmów automatycznych Seiko i Citizen-Miyota. Charakter dotychczasowej produkcji obejmuje divery w różnej stylistyce, inspirowanej klasycznymi wzorami, uzupełnionej o elementy własnego designu.

Kraj pochodzenia: Tajlandia;

 

https://www.maranez.com/

 

P.S. Postanowiłem dodać temat, ponieważ zegarki tego producenta są znane, cenione i dość często pojawiają się w postach na forum, ale on sam do tej pory nie miał tutaj swojego miejsca. To dobra okazja, ponieważ w ofercie pojawił się nowy model: Samui i trwa właśnie przedświąteczna promocja ;-).

 

post-68148-0-76174500-1574718135_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z tej oferty świątecznej. Chciałem kupić wersję z białą tarczą, ale rozeszły się bardzo szybko. Więc wybór mógł być tylko jeden. Wybór tarczy okazał się strzałem w 10.

post-92558-1576776352,6059_thumb.jpgpost-92558-1576776358,8219_thumb.jpgpost-92558-1576776366,0672_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Abir Świetny zakup i zdjęcia! Ja poszedłem tym razem w Zelosa i trochę żałuję, że nie skorzystałem z tej promocji w Tajlandii. To, że zdjęcia na stronie Maraneza są wyjątkowo mało zachęcające w stosunku do rzeczywistości, powinienem wiedzieć mając Layana steel. Na ich stronie wygląda tak sobie, a z ręki zejść nie chce . W każdym razie Abir, jakby sie znudził, to wiesz, co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, za pół ceny.... jak to w naszym bronze wątku utarło się mowic

Co do zdjęć MARANEZ mam zawsze tak samo. Na zdjęciach bardzo słabo. Na żywo jest zachwyt. Mam Maranez Bangla i miałem Rawai. Oba na żywo prezentują zupełnie coś innego niż to co widać na ich stronie.

Za rawai trochę tęsknię

Poza tym ich koperty świetnie patynują bez żadnej pomocy.

Bardzo dobry microbrand, który mimo sukcesów ceny ma na fajnym poziomie

Piję trochę do zelosa, który cenowo poszedł do góry


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No graty nabytku !!!

 

Powiedz proszę czy bezel wyglada proporcjonalnie do koperty ? Sam dodałbym mu z 1-2 mm.

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, za pół ceny.... jak to w naszym bronze wątku utarło się mowic

Co do zdjęć MARANEZ mam zawsze tak samo. Na zdjęciach bardzo słabo. Na żywo jest zachwyt. Mam Maranez Bangla i miałem Rawai. Oba na żywo prezentują zupełnie coś innego niż to co widać na ich stronie.

Za rawai trochę tęsknię

Poza tym ich koperty świetnie patynują bez żadnej pomocy.

Bardzo dobry microbrand, który mimo sukcesów ceny ma na fajnym poziomie

Piję trochę do zelosa, który cenowo poszedł do góry

Nie spodziewałem się aż takiego rabatu, ale skoro namawiasz, grzech nie skorzystać ;-).

 

Na moją rękę (17,5-18cm) trudno trafić z czymś większym niż 43mm, Layan siedzi ekstra, ale coś więcej to ryzyko. Próbowałem piloty 44mm i miałem odczucia takie sobie, więc te wymienione przez Ciebie omijałem szerokim łukiem, ale może to była kwestia surowego wojskowego designu i eksperymentowania z Aliexpress :rolleyes: . Może kiedyś spróbuję jakiegoś poważnego "budzika"... BTW co do Zelosa racja: dobra promocja w mediach społecznościowych, świetnych kilka serii pod rząd więc popyt wzrósł i reszta też szkoda tylko, że nowe projekty designersko lekko obniżyły loty, ale patrząc na to, co dzieje się na FB, to czego by Elshan nie pokazał, będzie fanatyczny zachwyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No graty nabytku !!!

 

Powiedz proszę czy bezel wyglada proporcjonalnie do koperty ? Sam dodałbym mu z 1-2 mm.

Wg mnie rozmiar bezela jest ok. Gdyby był większy mógłby być niewygodny w noszeniu. Mam na myśli np. haczenie o dłoń przy zginaniu. A tak nie wystaje poza obrys koperty.

Bezel nie jest wąski. Ma fajne fazowanie do środka z tą szczegołową podziałką. Nadaje to dodatkowej głębi zegarków. Krawędź od tego fazowania może powodować wrażenie że powierzchnia bezela jest zbyt wąska.

Ten fazowany bezel jest po prostu świetny. No i fajnie wyryta jest też boczna krawędź bezela.

Tylko czekać aż zacznie "dojrzewać". Wtedy będzie mega sikor


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej,

W nawiązaniu do powyższej dyskusji postanowiłem zaryzykować i nie trzymać się z daleka od rozmiaru 45mm. Tym razem skorzystałem ze świątecznej promocji u Maraneza i postawiłem na Rawai. Całość dealu od momentu kliknięcia "kupuję" do wyjęcia z pudełka w domu to pięć dni roboczych 🙂. Nieźle, biorąc pod uwagę ciekawą optymalizację trasy przez Fedex: Hong Kong, Belgia, Francja, Niemcy i na końcu Polska. Mimo obaw o wielkość zegarka, jak tylko wyjąłem go z pudełka było wow! (kątem oka widziałem zazdrosne spojrzenie żony i gdyby nie fakt, że jest drobną kobietką, obawiałbym się o regularne podkradanie z pudełka 😉 ) Sam zegarek jest świetnie wykonany jak na ten budżet: szlif jest równomiernie rozłożony, krawędzie precyzyjne i wąskie, ale nie na tyle, by kaleczyć nadgarstek. Podobnie osłona koronki, mimo wielkości leży na ręku wygodnie i nie odczuwam żadnego dyskomfortu -sama zaś koronka jest duża, wygodna w chwycie i pracuje równo na gwincie, choć w porównaniu do Swordfisha Zelosa gwint jest w moim odczuciu mniej pancerny, nie daje takiego oporu przy zakręcaniu, ale może jest to kwestia samej średnicy koronki i tym samym wielkości dźwigni działającej na gwint? W każdym razie nie czuję luzu, a dobre spasowanie w/w elementów. Nadruk indeksów na tarczy jest bardzo wyraźny i precyzyjny, nic się nie rozjeżdża, krawędzie są ostre, a luma nałożona dość grubo i świeci IMHO silniej, niż u wspomnianej konkurencji. Kolor lumy jest interesujący, bo spodziewałem się soczystej zieleni, a dostałem coś pomiędzy zielenią a cyanem - miłe zaskoczenie. Wskazówki są wykonane precyzyjnie, z równomiernie nałożoną lumą i bardzo odpowiadają mi swoim kształtem i charakterem. Szczególnie sekundowa - jest delikatna, subtelna i zwieńczona wyraźnie widocznym kółkiem. Masywność koperty rozbijają detale bezela, piny robią genialną robotę w zakresie światła i rozładowania masy zegarka, a jeśli jesteśmy przy tym, okazało się, że moje obawy o wielkość i masywność zegarka są całkowicie nieuzasadnione: leży, jak przyklejony 🙂 , choć muszę uczciwie przyznać, że to prawdopodobnie granica rozmiarowa dla obwodu mojego nadgarstka (17,5-18mm). Najbardziej niepokoił mnie L2L - 56mm, ale odpowiednie wyprofilowanie uszu powoduje, że kompletnie tego rozmiaru nie czuję. Pamiętajcie proszę, że zdjęcia robione komórką z uwagi na charakter obiektywu nieco deformują obraz i w rzeczywistości zegarek wydaje się mniejszy w stosunku do nadgarstka, niż na fotkach poniżej. Do pozytywnych niespodzianek zaliczę szkło, ponieważ spodziewałem się wypukłego, a jak się okazuje, w obecnej edycji jest płaskie i przede wszystkim jest to szafir z wyraźnie widocznym AR. Tarcza w mojej wersji jest jest czarna, matowa i IMHO prezentuje się lepiej w wersji California, niż klasycznej z l'Egiziano.

 

IMG_20200425_124621.thumb.jpg.36164a0c7c87ed3a73962220e5acc654.jpg

 

 

IMG_20200425_123646.thumb.jpg.10c44eb1fa021cc4144b9a676ce197e8.jpg

 

P.S. Powyżej były plusy, to teraz czas na minus... Bezel nie centruje precyzyjnie 🤔 , jednak żeby to zauważyć, trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć - to nie jakaś mega odchyłka, ale wpatrując się pod kątem prostym w tarczę, a tym bardziej pod kątem na linii oś zegarka-indeks-pin widać, że niektóre z pinów bezela są przesunięte względem indeksów ale znów: moim zdaniem nie na tyle, by się z tym nie pogodzić i na codzień tego nie odczuwać.

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem oprócz 4 zelosów uzbierały się 3 Maranez. Byłyby też 4 gdybym nie pozbył się rawai. Będzie trzeba kiedyś naprawić ten błąd
IMG_20200718_200729-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samui też mi chodzi po głowie :-), ale muszę chwilowo przystopować z zakupami. Co ciekawe, tandem Zelos-Maranez ma także u mnie zdecydowaną przewagę nad innymi. Może po prostu dlatego, że mają ciekawe projekty, dobre wykonanie i są w ludzkiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystopuj, poczekaj do świąt lub BF będzie 20% i wtedy klikaj
Tak do żadnego zegarka jaki mam z tych marek nie mogę się przyczepić. Są super.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Abirze... Nigdy nie kupuję w regularnych cenach 😉 I coś czuję, że przed świętami jeszcze jakiś "zawodnik" wpadnie, ale lista do wypełnienia jest długa. Póki co nie mam żadnej Magretki ani Obrisa, a to dwa kolejne microbrandy z mojej listy "must have" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś
IMG_20200807_103918-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie dotyczące marki Maranez chodzi o model Rawaii 45
pozdr Zb
A jak brzmi pytanie?

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o jakość , wykonanie oraz jak jest z kupnem czy ze strony producenta czy ebay 

 

Rozglądam sie za prostym diverem  do pracy  a z casio juz wyrosłem po pracy chodzę w Panerai  ale pasek oraz przeglądy o duże pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to nie ma lipy. Super zegarki. Look świetny. Tylko nie jest lekki. Jeśli nie miałeś jeszcze zegarka tych gabarytów to wrażenie na nadgarstku może cię lekko zaskoczyć.
Aaa, tylko ja pisze o wersji z brązu, a ty może masz na myśli stal. Ale to chyba nie ma większego znaczenia
Polecam, miałem, został lekki żal
Wszystkie Maranez kupowałem na ich stronie


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rozmiar to nie problem chodzę w rozmiarze 47 mm nadgarstek ok 20 cm podoba mi się brąz ciekawe jak się będzie zachowywał przy noszeniu  po paru latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, przy takim nadgarstku to zegarek stworzony dla ciebie i ciężar ci nie straszny.
Maranezy świetnie patynują z czasem i świetnie wyglądają


N72A3006.jpgN72A3018.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuję swietnie fajne zdjęcia co prawda wole kolor czarny ale to rzecz gustu  mam nadzieję że mechanizm jest dobry  bo koperta i wykonanie wyglądają świetnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chodzi chyba sprawdzone niezawodne seiko.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zbyszek napisał:

 

Rozmiar to nie problem chodzę w rozmiarze 47 mm nadgarstek ok 20 cm podoba mi się brąz ciekawe jak się będzie zachowywał przy noszeniu  po paru latach

 

"Rozmiar" rozmiarowi nie równy - nie ocenia się zegarków po średnicy koperty, moim zdaniem Rawai jest niezbyt udanym projektem i nie nadaje się do noszenia na co dzień bo jest za wysoki, fajny zegarek jako ciekawostka, do założenia od czasu do czasu, ale nie wyobrażam sobie użytkowania go jako zegarka codziennego - powodem jest jego wysokość.

Mechanizm to NH35 - zwykły caliber stosowany przez wiele brandów, rolę swoją spełni a w razie czego łatwo zastąpić.

 

DSC02768.jpg

 

DSC02765.jpg

 

DSC02097.jpg

 

1m.jpg

 

3r.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za info co do rozmiaru fajne zdjęcia wygląda świetnie ten Rawaii

Ja planuję nosić go na zmianę z Panerai ktory też jest duży i chodziłem w G shock  dużych ale wole zegarki analogowe nie mogę odnależ  sie w elektronice

 

Ten zegarek na zdjęciach to rawaii 49 bo jest świetny brak tej łódzi  polepsz widoczność podoba mi się ciekawe jak wygląda na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Rawai 45 tyle tylko że kupiony kilka lat temu kiedy jeszcze nie było tej "łodzi" na tarczy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Urbanator
      Jako neofita zegarkowy po zakupie pierwszego automatu, postanowiłem uzupełnić stan posiadania o zegarek weekendowy. Zainteresowały mnie te wykonane z mosiądzu czy też brązu, oczywiście dostępne za przyzwoitą cenę, którą określam na max 1500zł. Z dostępnych w tym budżecie najciekawszą propozycją wydaje się oferta Maraneza. Niestety jak widzę dostępność na rynku europejskim jest ograniczona-brak dystrybucji na naszym kontynencie, jedyna opcja to zakup bezpośredni z dostawą z Hong-Kongu.Moje pytanie- czy ktoś realizował zakup tych produktów ze strony www.maranez.com ?Jakie są wrażenia i sugestie? 
      Jeszcze jedno, czy są jakieś inne alternatywne modele zegarków z brązu czy też mosiądzu, mieszczące się w zakładanym przeze mnie budżecie?
      No i jeszcze jedno: brąz czy mosiądz-sugestie za i przeciw pożądane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.