Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ok rozumiem  dzięki za info cóż zastanawiam się jeszcze nad kupnem nigdy nie chodziłem w markach microbrandowych  ,Chodzilem  w Breitlingach  a teraz w Panerai  ale potrzębuję czegoś w góry i do pracy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 21:28, Daito napisał:

 

"Rozmiar" rozmiarowi nie równy - nie ocenia się zegarków po średnicy koperty, moim zdaniem Rawai jest niezbyt udanym projektem i nie nadaje się do noszenia na co dzień bo jest za wysoki, fajny zegarek jako ciekawostka, do założenia od czasu do czasu, ale nie wyobrażam sobie użytkowania go jako zegarka codziennego - powodem jest jego wysokość.

Mechanizm to NH35 - zwykły caliber stosowany przez wiele brandów, rolę swoją spełni a w razie czego łatwo zastąpić.

 

Twoja wersja ma dość wysokie szkło, co dodatkowo podnosi wysokość już i tak masywnej koperty. Obecnie Rawai mają płaskie, niemal zlicowane z kopertą i szczerze powiedziawszy w ogóle nie narzekam na jego wielkość mimo 18cm nadgarstka. Kolega z 20cm "rączką" powinien być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zbyszek napisał:

Ok rozumiem  dzięki za info cóż zastanawiam się jeszcze nad kupnem nigdy nie chodziłem w markach microbrandowych  ,Chodzilem  w Breitlingach  a teraz w Panerai  ale potrzębuję czegoś w góry i do pracy

 

 

To co? Panerai albo Breitling nie nadaje się do zabrania w góry albo do pracy? To takie kiepskie zegarki są? ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek się nadaję tylko ewentualna naprawa lub rozerwanie paska itd to duże koszty  kauczuk w panerai to ok 1000 zl  nie mówić o serwisie co do B  to dużo tańszy w naprawach dlatego rozglądam  się za czymś budżetowym a jakoś nie mogę się odnależ w casio G shock  obecnie posiadam Rangemana 9400 

Więc tak wpadłem na maranezea bo jest genialnie czytelny brak datownika itd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zbyszek napisał:

Każdy zegarek się nadaję tylko ewentualna naprawa lub rozerwanie paska itd to duże koszty  kauczuk w panerai to ok 1000 zl  nie mówić o serwisie co do B  to dużo tańszy w naprawach

 

 

To zegarki za kilkanaście tysięcy - myślisz że wyprawa w góry albo zabranie do pracy mogłoby je popsuć? Aż boję się zapytać co Ty za pracę masz skoro można w niej zerwać kauczuk od PAM'a - to solidny kauczuk jest... myślisz że pasek od Maranez'a trudniej jest zerwać?

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chodziłem przez 4 lata w Panerai przy cięższych pracach zdejmowałem go a i tak jak oddawałem do serwisu to był strasznie porysowany mimo że to tytan wieć moj dobry kolega zegarmistrz polecił mi abym kupil coś budzetowego  seiko lub citizena ale są dla mnie za małe wieć dlatego maranez jest w  rozważaniach  lub jeszcze chodzi za mną Breitling avenger seawolf 2 na kauczuku ale już ich nie produkaują wiec tylko rynek wtórny

Waham sie bo nigdy nie chodziłem w zegarkach microbrandowych firmach  dlatego zastnawiam się

praca fizyczna gospodraka ściekowa tam stosowałem casio gshock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% rabatu w Maranezie do 6 wrzesnia z kodem GWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albinos
IMG_20200905_181655-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Layana.

 

Kiedy mogę się go spodziewać? 

Ktoś "ściągał" Maraneza w ostatnim czasie?

 

PS Gdyby ktoś z kolegów chciał zamówić to podali mi hasło do 20% zniżki; MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim niestety nie, ale zamawiałem w maju 2020. Z tego, co pamiętam kurier przygotował dokumenty do odprawy następnego dnia po zamówieniu, przesłał emailem, opłaciłem i odesłałem potwierdzenie. Odprawa celna została zakończona jeszcze zanim zegarek znalazł się z PL. W domu miałem zegarek po tygodniu od złożenia zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem 18.12 - miał być do 24.12 - przyszedł dopiero 4.01 - podejrzewam że poza tym że były święta, to praca zdalna w fedex-ie wydłużyła całość - 2 razy dostawałem maila o potwierdzenie płatności do wyliczenia Vat-u

od 2 różnych osób

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Dostałem już papiery z FedEx'a; twierdzą, że ma być u mnie w poniedziałek (18.01.).

Ile doliczyli Wam VAT'u?

Cło 68pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było ca. 24% do ceny bazowej (cło + VAT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hard Rockin' Amigo Dokładnie ci nie powiem bo miałem 2 przesyłki na łączną kwotę  ok 1960 PLN i do tego miałem opłaty coś koło 518 PLN

 

Jaką wersję zamówiłeś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MierzejR napisał:

Hard Rockin' Amigo Dokładnie ci nie powiem bo miałem 2 przesyłki na łączną kwotę  ok 1960 PLN i do tego miałem opłaty coś koło 518 PLN

 

Jaką wersję zamówiłeś?

 

Długo się zastanawiałem pomiędzy Rawai'em a Layanem, ostatecznie zdecydowałem się na tego drugiego.

 

Choć nadgarstek mam niemały uznałem, że Rawai (subiektywnie) będzie mniej praktyczny i znacznie bardziej "absorbujący". Chyba jednak nieznacznie przekracza moją granicę estetyki. Dodatkowo nie podoba mi się ta wstawka na cyferblacie z garbatym okrętem podwodnym/torpedą*.

 

 

*może ktoś mi wyjaśni co ten piktogram czy logo przedstawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaką wersję tarczy? - ja wziąłem ceramic green kalifornię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Rawai'em i mam dwa problemy. Pierwszy to kolor... kusi mnie ta ciemniejsza zieleń. Ma ktoś może takiego w domku? A drugi problem to nie mam PayPal'a. Nie da się tam inaczej zapłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 13:49, MierzejR napisał:

ale jaką wersję tarczy? - ja wziąłem ceramic green kalifornię 

Czarny cyferblat, choć długo się wahałem czy nie zamówić zielonego.

Wygląda obłędnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest :)

 

Na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciu.

 

 

IMG_20210118_152021 (1).jpg

Edytowane przez Hard Rockin' Amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z Maranezami - na zdjęciach nie robią specjalnego wrażenia, a w rzeczywistości to bardzo fajne, niecodzienne i zapadające w pamięć zegary 🙂. Niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie tylko ten sekundnik włożyli, bez tego był lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, satanic napisał:

Niepotrzebnie tylko ten sekundnik włożyli, bez tego był lepszy.

 Dokładnie !

 

Tej jednej rzeczy mogłoby nie być :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, dobry wybór
IMG_20210110_120304-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Urbanator
      Jako neofita zegarkowy po zakupie pierwszego automatu, postanowiłem uzupełnić stan posiadania o zegarek weekendowy. Zainteresowały mnie te wykonane z mosiądzu czy też brązu, oczywiście dostępne za przyzwoitą cenę, którą określam na max 1500zł. Z dostępnych w tym budżecie najciekawszą propozycją wydaje się oferta Maraneza. Niestety jak widzę dostępność na rynku europejskim jest ograniczona-brak dystrybucji na naszym kontynencie, jedyna opcja to zakup bezpośredni z dostawą z Hong-Kongu.Moje pytanie- czy ktoś realizował zakup tych produktów ze strony www.maranez.com ?Jakie są wrażenia i sugestie? 
      Jeszcze jedno, czy są jakieś inne alternatywne modele zegarków z brązu czy też mosiądzu, mieszczące się w zakładanym przeze mnie budżecie?
      No i jeszcze jedno: brąz czy mosiądz-sugestie za i przeciw pożądane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.