Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.
Mój ma wyraźny luz zarówno na boki jak i góra dół mimo że mocno dokręciłem te śrubki które mocują go do tego srebrnego pierścienia. Swoją drogą ten srebrny pierścień zdaje się nie mieć luzu więc nie wiem o co chodzi. Czy w twoim jest jakiś rodzaj sprężyny pod bezelem? Widziałem coś takiego w ennebi.
Pozdrawiam
 
Nigdy nie zdejmowałem bezela. Nie pomogę

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pienia81 napisał(-a):

Tydzień temu zamówiony, dzisiaj dotarł, więc całkiem szybko.

Spory odważnik ale idzie się przyzwyczaić.

 

Ps. U was też bezel ma delikatny luz? To pewnie wina sposobu mocowania (na te 3 śrubki).

Dodatkowo w ciągu 2 godzin zgubił 3 sekundy ale chyba to przeżyje :P

 

IMG_20210719_201341.jpg

Gratulacje! Możesz wrzucić zdjęcie nadgarstkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki "hołdowali" Doxie, było to wizualnie akceptowalne, oczywiście z pominięciem kwestii etycznych 😉. Teraz chyba wzięli się za własne pomysły. Wzór na tarczy pomimo ludowej agresywności ma fajne proporcje i jeszcze IMHO ujdzie - ale czarny, płaski bezel, czcionka na nim i wskazówki do kompletu... 😞  Nie wiem jak Was, ale mnie to nie przekonuje.

 

1818442651_298a26_46bb4a104b094716be086b39b573fb03mv2.thumb.jpg.859c1e94400a6aaacbada4d3337f6765.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pojawiły się Layany w mosiądzu. Dobre combo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy gość po ostatniej obniżce😁

Dotarł jeszcze szybciej niż poprzedni, zamówiony w niedzielę przyszedł dzisiaj.

IMG_20210930_180133.jpg

IMG_20210930_180055.jpg

IMG_20210930_174553.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@abir Rafał dziękuję za zdjęcia, które przekonały mnie do zakupu. Jest świetny! W dodatku promocja powiększyła i tak już genialny stosunek jakości do ceny 🙂. P.S. Zamówiłem w niedzielę wieczorem, podobnie jak Pienia81 i byłby u mnie już wczoraj, gdyby nie błąd Fedexu.

 

IMG_20211001_141639.thumb.jpg.f9b6c8364efe2d77ababc263646a60bf.jpgIMG_20211001_1425021.thumb.jpg.b1b5a1ecd71257402da8348d01dc89f5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, czyż nie jest świetny? 

ma tę surowość która przyciąga 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie magia.

Czystość formy, prostota, bardzo dobre proporcje - do tego wojskowy klimat vintage wyrażony designem tarczy i kolorem oraz fajna patyna już z pudełka. Na początku myślałem o resecie tych smug, ale im dłużej na nie patrzę, tym bardziej mi się podobają. Do tego luma, jak to u Maraneza, świeci jak latarka. Będzie często noszony, nie ma lipy ;-).

BTW ktoś kojarzy, na jakim zegarku jest wzorowany, czy to autorski projekt Maraneza?

 

Edit: Oficine Panerai Mare Nostrum model 1943 z tego samego roku, prototyp (jedyny zachowany egzemplarz w muzeum Oficine Panerai) - ale pierwowzór nie dość, że był czasowo bardzo odległy, to mierzył 52mm i był chronografem. IMHO dość daleka inspiracja, u mnie akceptowalna, podobnie jak przy Rawai.

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Litus napisał(-a):

@abir Rafał dziękuję za zdjęcia, które przekonały mnie do zakupu. Jest świetny! W dodatku promocja powiększyła i tak już genialny stosunek jakości do ceny 🙂. P.S. Zamówiłem w niedzielę wieczorem, podobnie jak Pienia81 i byłby u mnie już wczoraj, gdyby nie błąd Fedexu.

 

IMG_20211001_141639.thumb.jpg.f9b6c8364efe2d77ababc263646a60bf.jpgIMG_20211001_1425021.thumb.jpg.b1b5a1ecd71257402da8348d01dc89f5.jpg

Super jest, mi też mocno chodzi po głowie, powstrzymałem się resztka sił przy tej promocji żeby nie kupić🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2021 o 14:30, Litus napisał(-a):

@abir Rafał dziękuję za zdjęcia, które przekonały mnie do zakupu. Jest świetny! W dodatku promocja powiększyła i tak już genialny stosunek jakości do ceny 🙂. P.S. Zamówiłem w niedzielę wieczorem, podobnie jak Pienia81 i byłby u mnie już wczoraj, gdyby nie błąd Fedexu.

 

IMG_20211001_141639.thumb.jpg.f9b6c8364efe2d77ababc263646a60bf.jpgIMG_20211001_1425021.thumb.jpg.b1b5a1ecd71257402da8348d01dc89f5.jpg

Świetny zegarek, gratulacje :)

Też się nad nim zastanawiałem bo bardzo mi się podoba koperta ale nie do końca przemawia do mnie tarcza... może już mam za dużo zegarków z cyframi na tarczy....

 

Tymczasem u mnie dzisiaj nadal rawai...

IMG_20211002_120402.jpg

 

Edytowane przez Pienia81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2021 o 10:35, Hard Rockin' Amigo napisał(-a):

Wrzuciłem już pytanie na forum "brąz i miedź", ale zostawię też tutaj, być może ktoś z Was ma jakieś informacje:

 

Koledzy mam pytanie: czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić (a jeszcze lepiej od razu wymienić) cyferblat do Maraneza?

 

Uwielbiam swojego Layana, a teraz "chodzi" za mną Rawai. Jednak ten nibyokręt na środku tarczy jest w mojej ocenie obrzydliwy i chciałbym się go pozbyć. Może ktoś z Was już robił jakieś mody do Maraneza? 

Może ten?

https://www.ebay.pl/itm/174947131123?hash=item28bba95ef3:g:uXsAAOSwnahhSNdj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem baaaardzo szczęśliwym nowym posiadaczem Maraneza Rawai. Zegarek jest dla mnie cudowny, idealny, piękny itp... lecz nurtuje mnie pewna kwestia. Koronka po odkręceniu ma trochę luz. Nie siedzi sztywno tylko rusza się trochę na walku(nie tak jak w amfibii). Czy ktoś z Was zauważył coś podobnego w swoim Rawai? Druga nurtująca mnie sprawa to widzę że przy wyciąganiu i wciskaniu koronki delikatnie porusza się tarcza(mechanizm) na boki. Olać to czy to jakiś problem(pisać do nich). Zegarek jest prześwietny i odsyłanie go byłoby przykre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałem swoje rawai to wszystko było ok. nie miałem takich problemów. nie jestem zegarmistrzem więc nie wiem czy to olać czy nie, czy to ważne czy nie.

wiem, że nie warto go odsyłać, tylko dać do zegarmistrza i pewnie za góra 100 pln zrobi wszystko w ciągu kilku dni. bez latania po świecie i takich tam


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też chyba zrobię. Trochę mam tak, że zamiast się w pełni cieszyć to szukam dziury w całym. Zegarek chodzi dobrze więc na spokojnie poszukam dobrego majstra i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Maraneza jest niezłe combo: -20% z okazji Świąt Wielkanocnych i nowe modele Rawai.

https://www.maranez.com/rawai-42

 

Miałem czarną 45mm w wersji california i mimo niezaprzeczalnej urody, wypuściłem w świat. Podobnie jak Rafał, myślałem o naprawie tego błędu i nie dość, że pojawiła się wersja 42mm (poprzednia dla 17,5cm nadgarstka była mimo wszystko trochę przyciężka i mało wygodna) to jeszcze CuSn8, a nie z mosiądzu 🙂 . Wybór tym razem mógł być tylko jeden:

 

2024080318_298a26_5a8e1a9f226a4ecb974919979455e43amv2.thumb.jpg.90a27a534c5901f1fca89cb544232d56.jpg

 

Dam znać, jak dojdzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć,
Zegarek dotarł do mnie przed długim weekendem majowym, czyli standardowo w ciągu pięciu dni roboczych. Z jakiegoś powodu na razie bez dodatkowych niespodzianek ;-). Zawartość przesyłki jest standardowa: skórzany, dobrej jakości rollbag, karta gwarancyjna, zapasowy pasek skórzany i teleskopy, śrubokręt do teleskopów oraz zegarek na czarnej, znanej i lubianej, gumowej drabince CUDA.
Po wyjęciu z rollbaga, zdjęciu folii i pianki zabezpieczającej poczułem rozczarowanie: "co za maluch!" Pamiętając wcześniejsze 45mm trudno mi było w pierwszej chwili zaakceptować kurację odchudzająca do 42mm. Mina mi nieco zrzedła, pomyślałem nawet, że spakuję i odeślę tam, skąd przyleciał. Na całe szczęście było to tylko pierwsze odczucie, zniekształcone 45mm, poprzednim egzemplarzem. W miarę noszenia przyzwyczaiłem się do mniejszego rozmiaru i nie sposób jest nie docenić jego wygody. Przy poprzedniej wersji często, po całym dniu użytkowania jej podczas pracy przy komputerze miałem zaczerwienienia na wierzchu dłoni od koronki, która wbijała się w odgiętą przy klawiaturze dłoń. Przy 42mm nie ma o tym mowy. Masywna koronka ledwie dotyka dłoni w takiej pozycji. Zegarek na 17,5 cm nadgarstku leży świetnie, nie wygląda na przerysowany (co niestety było zauważalne we wcześniejszym egzemplarzu) i nadal ma urok masywnego klocka, ponieważ zachowano wysokość z wersji 45mm - 16,5mm. Koperta wykonana z brązu ma śliczny, miedziany odcień i po tygodniu zaczęła naturalnie patynować.
W przeciwieństwie do poprzedniej wersji nie dostrzegam problemów ze spasowaniem indeksów i pinów na bezelu. Pod tym względem wszystko jest jak należy, nie dostrzegam też żadnych innych mankamentów. Zegarek jest bardzo precyzyjnie wykonany, nie można się do niczego przyczepić. Luma świeci standardowo - jak pochodnia :-). Po przerzuceniu zegarka na pasek skórzany wygląda jeszcze lepiej (przy 45mm wolałem gumę, ale to subiektywne odczucie).
Jeśli wierzyć Maranezowi, to limitowana seria i mój ma nr 1/50 - miło, o ile tych "jedynek" nie ma więcej.
Noszę go od tygodnia i kurcze... Jest lepiej, niż myślałem. 45mm na dłuższą metę nieco mnie męczyło, 42mm okazuje się strzałem w 10, a przy tym jest nadal zauważalny na nadgarstku i ma swój niepowtarzalny, steampunkowo-nurkowy charakter.
Niestety, jest też niewielki problem. Wypadł jeden z pinów na bezelu, a ponieważ jest wielkości łebka od szpilki i nie wiem kiedy się to stało, przepadł bez wieści. Oczywiście napisałem do Maraneza, Sara przeprosiła za kłopot twierdząc jednocześnie, że zdarza się to bardzo rzadko i obiecała wysłać zapasowe piny. Stąd brak zdjęć, bo mimo niezaprzeczalnej urody, szczerbatym nie zamierzam epatować . Jak odzyska uzębienie, wkleję fotki.

 

P.S. Gdyby ktoś się zastanawiał, dlaczego w dzisiejszym opisie 42-ki nieco oberwało się wersji 45, mimo zachwytu nad nią w jej wcześniejszej mini-recenzji, to śpieszę z wyjaśnieniem. Opinię o wersji 45mm pisałem niemal prosto po jej wyjęciu z pudełka, a niestety - mankamenty użytkowe dały znać o sobie trochę później. Stąd na dzisiejszy opis 42-ki dałem sobie trochę czasu 🙂

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, po prawie miesiącu oczekiwania na piny i ich odprawie celnej (sic!), wszystko jest na swoim miejscu 🙂

 

Maranez.Rawai.Bronze.Black-01.thumb.jpg.6e9fa1cbf30fc99df776c3fc880ac683.jpg

Maranez.Rawai.Bronze.Black-02.thumb.jpg.2c12433f5985bf43efbf1f7561bb8139.jpg

Maranez.Rawai.Bronze.Black-03.thumb.jpg.ee13bcdada494a3f650f28bf6bb8302d.jpg

IMG_20230608_145141.thumb.jpg.170d33fbef66670d3c047537f0cb3c9a.jpg

IMG_20230608_145101.thumb.jpg.6154161f783625389370db15affdca30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U Maraneza taniej a dodając jeszcze kod noroll wychodzi całkiem fajna cena.

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Urbanator
      Jako neofita zegarkowy po zakupie pierwszego automatu, postanowiłem uzupełnić stan posiadania o zegarek weekendowy. Zainteresowały mnie te wykonane z mosiądzu czy też brązu, oczywiście dostępne za przyzwoitą cenę, którą określam na max 1500zł. Z dostępnych w tym budżecie najciekawszą propozycją wydaje się oferta Maraneza. Niestety jak widzę dostępność na rynku europejskim jest ograniczona-brak dystrybucji na naszym kontynencie, jedyna opcja to zakup bezpośredni z dostawą z Hong-Kongu.Moje pytanie- czy ktoś realizował zakup tych produktów ze strony www.maranez.com ?Jakie są wrażenia i sugestie? 
      Jeszcze jedno, czy są jakieś inne alternatywne modele zegarków z brązu czy też mosiądzu, mieszczące się w zakładanym przeze mnie budżecie?
      No i jeszcze jedno: brąz czy mosiądz-sugestie za i przeciw pożądane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.