Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
skarżyski

Poszukiwany zegarek w stylu Certiny z opisu.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Szukam zegarka podobnego do Certiny, konkretnie chodzi o ten model:

https://dolinski.pl/certina-ds-2-ole-einar-bjrndalen-limited-edition-c024.410.16.081.10/

https://www.maxtime.pl/zegarek-certina-c024-410-16-081-10-ds-2-gent-precidrive-ole-einar-bjorndalen-limited-edition.html

Interesuje mnie zegarek w podobnym, lekko sportowym stylu w takim właśnie rozmiarze tj. 40 mm. i do tego jak najcieńszy. Tu jest kwarc, ale może być też automat (choć wiem że z reguły ciężko o automat o grubości do 10 mm.). W tej Certinie podoba mi się kolorystyka i te kontrastujące czerwone akcenty. Tarcza może być też w bardziej ciemnym kolorze i nie zamykam się na inną kolorystykę, czy to tarczy czy kontrastujących wskazówek. W tym akurat podlinkowanym modelu nie podoba mi się pasek, który jest bardziej taki elegancki. Wolałbym typ paska bardziej sportowego, ale to wiadomo że mogę sam sobie wymienić. I rzecz która mnie razi to że nie jest cały matowy/satynowy. Bardzo nie lubię polerowanej na wysoki połysk stali dlatego szukam zegarka mniej "błyszczącego" i nie rzucającego się w oczy. Ważne też dla mnie by indeksy były nakładane, a nie malowane. Wymogiem jest też szafirowe szkło. Musi to być zegarek nowy. Budżet jaki mam to powiedzmy do 2 tysięcy złotych na kwarca i do 3 tysięcy złotych na automat. Jeśli to istotne to mam możliwość zakupu zegarka w USA.

W sieci bardzo dużo różnorakich modeli. Trochę poszukałem, ale jest tego tak dużo że nie sposób przez wszystko się przebić. Może komuś rzucił się zegarek w tym stylu lub takowy posiadał. Bardzo bym był wdzięczny za wszystkie pomysły. Pozdrawiam.

Edytowane przez skarżyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jak to dlaczego?

 

To zegarek kwarcowy kosztujący 2015 złotych, a na kwarca budżet jest tylko 2000 ;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tą Certine znaleźć nową ze sprawdzonego sklepu za 1800 zł. To raz. A dwa że nie do końca on mi odpowiada, co opisałem chyba w treści posta. Pisząc go miałem nadzieję że natrafię na ciekawszy, bardziej odpowiadający mi model. Zegarków w podobnym stylu pewno jest trochę na rynku i może znajdę jakiś automat czy tańszy kwarc, albo model zwyczajnie lepiej wykonany czy trafiający bardziej w moją estetykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie do końca on mi odpowiada, co opisałem chyba w treści posta.

 

Chyba?

Na pewno nie, bo inni - w tym i Ty sam - nie mieliby wątpliwości.

 

Wypisz w punktach swoje wymagania, będzie jasne o co chodzi. Pomoc będzie wówczas łatwiejsza :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wielkość 40 mm.

2. Grubość do powiedzmy 10 mm, lubię cienkie zegarki.

3. Styl lekko sportowy, żadne chronografy, divery tez odpadają.

4. Może być pasek, może być bransoleta, tu jak coś mi nie będzie pasować to zawsze mogę wymienić.

5. Kolor tarczy ciemny (czarny, mocny granat, mocny grafitowy), fajnie gdyby były akcenty kolorystyczne kontrastujące ze sobą, tak jak np. w podlinkowanym modelu wskazówki.

6. Szafirowe szkło.

7. Stal matowa/satyna, aby stal nie była na wysoki połysk. 

8. Nakładane indeksy.

 

Budżet nie sztywny, ale powiedzmy kwarc - 2000 PLN, automat 3000 PLN.

Edytowane przez skarżyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 mm  automat trudno znaleźć. Wiem, bo sam szukam.

 

Wszystkie warunki spełnia Atlantic:

zegarek-meski-atlantic-worldmaster-51651

 

^^^ Ten jest z manualnym naciągiem.

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/13161_Atlantic_Worldmaster_Art_Deco_Mechanical_516514165G

Taki sam automat też jest, 10% grubszy i 105 droższy:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/7212_Atlantic_Worldmaster_Art_Deco_Automatic_517524165G

 

Moim faworytem - bo sam przecież szukam - jest natomiast Edox Les Bémonts Ultra Slim.

To wypust z tego sezonu, chyba jeszcze w Polsce go nie ma.

 

A jest i w kwarcu:

Les-B-monts-Ultra-Slimsquare.jpg

 

 

I w automacie:

edox-les-bemonts-ultra-slim-date-automat

 

 

Minimalnie - co to na tym forum jest 25%? - ponad budżet:

https://www.chrono24.pl/edox/les-bemonts-ultra-slim-date--id11598052.htm

 

:)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wielkość 40 mm.

2. Grubość do powiedzmy 10 mm, lubię cienkie zegarki.

3. Styl lekko sportowy, żadne chronografy, divery tez odpadają.

4. Może być pasek, może być bransoleta, tu jak coś mi nie będzie pasować to zawsze mogę wymienić.

5. Kolor tarczy ciemny (czarny, mocny granat, mocny grafitowy), fajnie gdyby były akcenty kolorystyczne kontrastujące ze sobą, tak jak np. w podlinkowanym modelu wskazówki.

6. Szafirowe szkło.

7. Stal matowa/satyna, aby stal nie była na wysoki połysk.

8. Nakładane indeksy.

 

Budżet nie sztywny, ale powiedzmy kwarc - 2000 PLN, automat 3000 PLN.

Jeśli masz możliwość ściągnięcia zegarka to na Jomashop masz Mido Commander II za 750$. Spelnia wszystkie Twoje oczekiwania + chronometr

Szukam tego co Ty, z tym że rozmiar 42mm.

 

https://youtu.be/swgQ6ThjhC4

 

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez M.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za poświęcony czas i odpowiedzi w temacie. Z proponowanych modeli zaciekawił mnie ten Edox z propozycji od @Zeno, choć myślę że za bardzo nowoczesny i taki trochę "futurystyczny". Miły to model dla mojego oka, ale szukam czegoś bardziej o konserwatywnych rysach. Tam też chyba ciężko by wymienić bransoletę na pasek. No i ten Mido z ostatniej odpowiedzi w temacie od @M.S. już bardzo trafia w moje gusta. To takie mocne 8/10 jeśli chodzi o całokształt. Chronometr jest mi zbędny, także nie traktuje tego jako plusa. Na Jomashop znalazłem jeszcze bardziej odpowiadającą mi wersje kolorystyczną z bardziej ciemną tarczą:

https://www.jomashop.com/mido-watch-m021-431-11-051-00.html

Także czegoś w takim właśnie temacie poszukuję i tego Mido wpisuje na listę. Jak ma ktoś jeszcze jakieś propozycje/pomysły to proszę pisać. Czas mnie nie goni i nie muszę z zakupem się spieszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.