Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zeno

INVICTA - klub sympatyków, miłośników, zazdrośników

Recommended Posts

Invicta nie cieszy się szacunkiem na tym forum, ale wynika to przede wszystkim z ignorancji. Większość kojarzy jedynie jedną - spośród kilkudziesięciu - kolekcję Invicty, najtańszą i najbardziej wtórną wzorniczo: linię Pro-Driver. Ale nawet ona jest warta polecenia bo oferuje prawdziwe divery, o  właściwościach lepszych niż konkurencja "z Japonii" i to za korzystniejszą cenę (może dlatego jest hejtowana?).

 

Na polskiej stronie firmowej wymieniono 31 kolekcji: http://invictawatch.pl/

 

Ale chyba jest ich więcej:

 

15495BWB.jpg

Referencja 15495BWB - Swiss Made Invicta za jedyne 13 000. 

13 000 Dolarów.

Dolarów amerykańskich, a nie kanadyjskich.

 

Invicta to marka należąca do Invicta Watch Group, posiadającej również powszechnie znane i szanowane marki Glycine, Technomarine oraz nie tak szanowaną - bo praktycznie nieznaną - S. Coifman. Invicta swoje korzenie wywodzi z XIX wieku, ale sukces odniosła w wieku XXI - dzięki globalizacji. Powstała w Szwajcarii, zarządzana jest z Ameryki, (z Hollywood, ale tego na Florydzie), a produkcja odbywa się wszędzie, przede wszystkim w Azji, ale również Ameryce i Europie. Firma stawia sobie bowiem za zadanie ograniczać koszty produkcji i dzięki temu dostarczać porządne zegarki za niewielką cenę.

 

Interesujące szczegóły i przydatne informacjami można znaleźć - po angielsku - tutaj: https://timepiecequarterly.com/invicta-watches-review/

 

Czasomierze Invicta maja wzornictwo nieco inne, niż to, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Jest bowiem czysto amerykańskie: grube, mało subtelne, kolorowe i radosne. Duża różnorodność i niska cena sprawiają, że wielu amerykańskich klientów jest w posiadaniu 10 i więcej zegarków Invicta.

 

Mam i ja!

gallery_105940_3650_2628336.jpg

   

 

A właściwie ma go moja żona. To model damski, ale na tyle duży, że pasował na mój nadgarstek ^^^.

Za 100$: 300 WR, Seiko NH35, szafir, pełna bransoleta, luma, ładnie klikajacy bezel, limitowana edycja (18/1977) z sympatycznym bohaterem i w wesołym kolorku :ph34r:

 

Jeśli macie inne kolorowe Invicty - szczególnie te różniące się od subów, chociażby tak, jak powyższy - pochwalcie się

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie tylko Invicta nie cieszy się szacunkiem u nas; sporo było zbyt gorących jak dla mnie wypowiedzi na temat niektórych marek. I tak zarejestrowałem się na wielkim forum Watchuseek, gdzie w przyjaźni istnieją sobie różne niekiedy u nas nielubiane marki, a że bywają wysoko cenione i są popularne jak np. koreański Tisell to wątki na ich temat zawierają bardzo wiele wpisów dających wyraz zadowoleniu ich właścicieli.

 

Piszę w tym wątku o Invictach gdyż w pewnej mierze na Invictach właśnie oparty jest nieformalny projekt BSH - The Brotherhood of Submariner Homages (a/k/a BSHT) (Part 39). Użytkownicy takich zegarków homage Submarinera stworzyli nawet swoisty zegarek Bractwa często oparty o Invictę. I kubeczek z logo BSH też. I wszyscy są zadowoleni...

https://forums.watchuseek.com/f71/brotherhood-submariner-homages-k-bsht-part-39-a-5140175.html

post-106141-0-90065500-1584620387_thumb.jpg

post-106141-0-28001700-1584620423_thumb.jpg

post-106141-0-49138500-1584620463.jpg


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie mam wrażenie, że w Naszym kraju zatarło się bycie agresywnym i patrzenie z góry na homage, a w tym przypadku Invicte - tzw watch snob. W Polsce rozwinął się bardzo taki snobizm. Na zachodzie mają to głęboko w d... i wszyscy cieszą sie z wszystkiego - chodzi o bycie entuzjastą/kolekcjonerem. Oczywiście podróbki nie, bo to jest łamanie prawa....

 

Tak samo nowa Invicta 1953 - jest wzorowana, a nawet bardzo na Rolku ówczesnym, ale co z tego? Jest fajna, ładna i tania! Każdy może sobie kupić. Cieszmy się, a nie bądźmy malkontentami. 

 

Wszystkim, którzy narzekają tylko dodam - nie musicie nosić, kupować. Nikt nie karze komentować wszystkiego na około.

Edited by Vonziej

Share this post


Link to post
Share on other sites

ależ oczywiście, ale nie ma konieczności posiadania akurat takich wskazówek w zegarkach BSH, sporo różnych wariantów możemy obejrzeć w przytoczonym powyżej wątku na Brotherhood of Submariner Homages. Każdemu co mu się podoba, ważne aby dawało radość niezależnie od kategorii mierzonej w $$$.

Edited by Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ależ oczywiście, ale nie ma konieczności posiadania akurat takich wskazówek w zegarkach BSH, sporo różnych wariantów możemy obejrzeć w przytoczonym powyżej wątku na Brotherhood of Submariner Homages. Każdemu co mu się podoba, ważne aby dawało radość niezależnie od kategorii mierzonej w $$$.

To jest jakaś możliwość modyfikacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

przecież wszystkie zegarki BSH są modyfikacjami, często robionymi przez hobbystów - amatorów którzy właśnie stworzyli to nieformalne Bractwo (amatorów) Homage'ów Submarinera i się znakomicie tak bawią. Wiele postów w wątku który tu powtórze właśnie o tym mówi, przypomnijmy, proszę mój pierwszy tu wpis:

...w pewnej mierze na Invictach właśnie oparty jest nieformalny projekt BSH - The Brotherhood of Submariner Homages (a/k/a BSHT) (Part 39). Użytkownicy takich zegarków homage Submarinera stworzyli nawet swoisty zegarek Bractwa często oparty o Invictę...

https://forums.watch...-a-5140175.html.

znajdziemy tam BSH z różnymi wskazówkami.

post-106141-0-88124100-1584643253.jpg

A i u nas jest/są amatorzy zbudowania sobie samemu zegarka, można się przecież domówić z kimś Więcej Wiedzącym, jest szerokie pole do popisu. Albo - zarejestrować się na Watchuseek i zapytać w podanym swątku o możność  zakupu zegarka z dumnym logo BSH.

Edited by Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem z ciekawości, i przyznam, że już kilka miesięcy noszę z przyjemnością (na zmianę oczywiście, bo dużo innych zegarków też w szufladzie mam). Na początku był szok, co do wielkości koperty (nie doczytałem o rozmiarze ;) ), ale już się przyzwyczaiłem. Stosunek jakości do ceny rewelacyjny. Jak na razie jestem marką i tym egzemplarzem pozytywnie zaskoczony. 

 

21c826eaa039f2ca.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

- rozmiar zależy od modelu, na przykład wciąż osiągalny 9307 (ten akurat napędzany kwarcową  Rondą Caliber 705) ma 40 mm średnicy. Także 40 mm. średnicy ma model 89260B napędzany mechanicznym napędem Seiko NH35A. O tym napędzie wspomina Twórca tego wątku.

 

Tylko wymienić tarczę na taką BSH i już jesteśmy w Bractwie :)

 

Mam nadzieję że obecne Invicty mają lepszą lumę, starsze informacje wspominały że luma pozostawia sporo do życzenia.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posiadałem ( w czasie przeszłym ) kilka Invict i........... wszystkie sprzedałem, no jakoś mi nie pasuje, były i 40mm i 47 mm i pośrednie ale za bardzo festyniarskie :) nie mylic z Festiną...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry właśnie zamówiłem pierwszy zegarek z werkiem nakręcanym i drugi z stajni Invicty. Czy ktoś możne mi coś powiedzieć o mechanizmie w tym modelu (nr 23533)? W necie nie znalazłem info.  
Jakieś porady co do pierwszego manualnego werka? Z góry bardzo dziękuję za informacje. Wiem, że mam go nakręcać w miarę możliwości codziennie i nie dopuszczać do zbyt długich przestojów.

Kręcić do pierwszego lekkiego oporu. Coś jeszcze? 
EDIT

P.S. Dorzucając do tematu - kiedyś z ciekawości nabyłem właśnie niesławny Pro-diver i to jeszcze nie z NH35, mimo to bardzo go lubię, ma mocną lumę i imponującą jak na cenę wodoszczelność. 

05-1 Invicta 22054.jpg

Edited by Darek p

Share this post


Link to post
Share on other sites

W rezultacie pierwszej już próby uzyskalem sporo wyników, w tym

https://invictastores.com/invicta-specialty-mens-mechanical-42mm-stainless-steel-case-silver-dial-model-23533

tamże

Movement

Movement Type : Mechanical

Swiss Made : No

Movement Components : China

Movement Vendor : Hong Tai

Movement Caliber : STBL-005B(S.S.)

Movement Jewels : 17

Domniemuję że wyszukiwarkę masz ustawioną na wyniki w języku polskim, proponję przestawić na język angielski co znacznie rozszerzy zakres wyszukiwania, zwłaszcza produktów z obszarów anglojęzycznych bądź znanych "międzynarodowo".

 

A czemu Pro Diver jest niesławny ? Zegarki Invicta są bardzo cenione w innych niż nasze obszarach, popatrzmy np. na forum Watchuseek, jest tam w dziale Invicta 20 wątków na tematy tych zegarków.

https://forums.watchuseek.com/search.php?searchid=157696253


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję z informację. Faktycznie zawężało mi wyniki do PL, a co do divera na forum raczej jest niesławny ze względu na odtwórcze wzornictwo Roliego.
W mojej opinii to przyzwoite zegarki, przystępne cenowo i co ważne wytrzymałe.
 

Co do werka, czy jakieś szczególne postępowanie jest wskazane poza tym w moim poście? To mój pierwszy tego typu mechanizm chciałbym żeby mi posłużył trochę.

2 godziny temu, Darek p napisał:

Wiem, że mam go nakręcać w miarę możliwości codziennie i nie dopuszczać do zbyt długich przestojów.

Kręcić do pierwszego lekkiego oporu. Coś jeszcze?

+ Nastawiać zawsze zgodnie z ruchem wskazówek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko znaleźć lepiej wykonany zegarek za takie pieniądze. Przeszklony dekiel, mechanizm od Seiko i całkiem fajnie zdobiony na żółto wahnik - Invicta 8926OB, cena około 85 USD.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Darek p napisał:

Dziękuję z informację. Faktycznie zawężało mi wyniki do PL, a co do divera na forum raczej jest niesławny ze względu na odtwórcze wzornictwo Roliego.
W mojej opinii to przyzwoite zegarki, przystępne cenowo i co ważne wytrzymałe.
 

Co do werka, czy jakieś szczególne postępowanie jest wskazane poza tym w moim poście? To mój pierwszy tego typu mechanizm chciałbym żeby mi posłużył trochę.

Tak, znam sławne negatywne, prześmiewcze opinie na temat zegarków bardziej czy mniej inspirowanych (a nawet opisywanych jeszcze gorzej) Rolexem Submarinerem. Będąc jak najdalszy od wchodzenia w polemikę etc. w tej materii zarejestrowałem się i jestem aktywny na wspominanym Watchuseek, zwłaszcza w wielkim wielowątkowym dziale na temat homage'ów Suba. Istnieje tamże nawet Bractwo Homage'w Submarinera (BSH -  z własnym logo z którym modują sobie zegarki, zamawiają gadżety, kubki etc.  Pisałem o tym nawet w naszym wątku o Invictach bowiem niektóre modele Invict są bardzo wdzięcznym materiałem do modowania. 

Tutaj jeden z licznych działów BSH

https://forums.watchuseek.com/f71/bsht40-brotherhood-submariner-homage-thread-part-40-a-5175745.html

 

 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Krzysiek82 napisał:

Ciężko znaleźć lepiej wykonany zegarek za takie pieniądze. Przeszklony dekiel, mechanizm od Seiko i całkiem fajnie zdobiony na żółto wahnik - Invicta 8926OB, cena około 85 USD.

 

Jeżeli mechanizm Seiko jest wyznacznikiem to tak, ale można dostać na Miyocie albo chińskich klonach ety w tej cenie zegarek i z szafirem i z ceramiką i pełną bransą z końcówkami. Także to zależy kto co i dlaczego woli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 19.06.2020 o 17:23, Vonziej napisał:

Także to zależy kto co i dlaczego woli

 

Zegarek z WR=200, na klonie ETA 2824, z szafirem, ceramicznym bezelem i pełną bransą z koncówkami?

Za 85$ czyli 440 złotych z opłatami?

Wolę!

Liczę, że podzielisz się linkiem :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój pierwszy mechanik. Płynąca sekunda to jest to. Model bardzo prosty, ale mnie ujął. Gdyby tylko indeksy były wypukłe... ale i tak cieszy oko.

 

inv.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiecie o Venomie Tinted ? 

 

0967-4-96931-1442151641.jpg

 

I Hydromax ?

 

s-l640.jpg

 

Edited by Kuba83

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie w tym problem 🙂 a jest coś w podobnym designie ale poniżej 50mm ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woda, naturalne środowisko dla INVICTA 12569, szkoda, że już za zimno na kąpiel. Zegarek sprawuje się od wiosny bez zarzutu. 

 

2eff074466135cfd.jpg

 

76e40f1bfd5cb345.jpg

 

8892ea8954949229.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 26.06.2020 o 15:42, Darek p napisał:

Mój pierwszy mechanik. Płynąca sekunda to jest to. Model bardzo prosty, ale mnie ujął. Gdyby tylko indeksy były wypukłe... ale i tak cieszy oko.

 

inv.jpg

a gdzie to wytargałeś ??? fajny bardzo i za ile ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 3.10.2020 o 14:29, KobyS0 napisał:

a gdzie to wytargałeś ??? fajny bardzo i za ile ???

Była jakaś wyprzedaż na https://www.zegarek.net/zegarki-invicta/zegarek-23533 albo https://zegarownia.pl/zegarek-meski-invicta-speciality-skeleton-in23533 (już nie pamiętam, bo z polskich czatuje okazji w obu sklepach)  i wtedy kosztował ok 400 zł, ale ściągnięcie  wyjdzie taniej chyba nawet po opłatach, choć są troszkę inne kolory:

https://www.jomashop.com/invicta-specialty-watch-31155.html

https://www.jomashop.com/invicta-specialty-watch-31308.html

https://www.jomashop.com/invicta-specialty-watch-31306.html

Na razie w polskich sklepach nie widzę tego modelu, ale bywa, więc warto dodać do ulubionych i i obserwować....  lub ściągnąć. Ja jeszcze z joma nic nie brałem, więc pewnie trochę przepłaciłem.

Nosi się przyjemnie :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Nowakowak
   Witam chciałbym poradzić się was w temacie zakupu mojego pierwszego zegarka  wpadł mi w oko Invicta pro diver w wersji kwarcowej o rozmiarze 38mm (głównie ze względu na mój mały nadgarstek 15cm).
   Widziałem w Polsce oferty za ponad 400 złoty a wiele osób pisało że lepiej go kupić za granicą więc znalazłem taką o to ofertę  
   https://www.amazon.de/-/pl/dp/B0006AAS7E/ref=sr_1_12?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=365U3VF4W11RP&dchild=1&keywords=invicta+pro+diver&qid=1613930491&quartzVehicle=184-492&replacementKeywords=invicta+diver&sprefix=invicta+pro+di%2Caps%2C286&sr=8-12
   co sądzicie o tym zegarku  i o tej ofercie warto czy nie ? 
  • By Daniel.J
   https://m.ceneo.pl/30025364;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=Cj0KCQjwpNr4BRDYARIsAADIx9wPqG46Ku0Piyb_Gax1e6Z14elQKQeWbSD8SmvKcuUdn3tJHk3sjzIaAlIdEALw_wcB#tab=click&shop=147420478
    
    
    
    
    
   https://zegarownia.pl/zegarek-meski-invicta-pro-diver-professional-22050
    
   ps:co sądzicie o marce invicta, jest to marka godna polecenia? 
    
  • By Zeno
   Damka - ale duża - na męskim nadgarstku.
  • By jakubw02
   Witam, mam zamiar zakupić swój pierwszy zegarek, nigdy wcześniej nie mialem z tym doswiadczenia. Podoba mi się Invicta Pro Diver, zegarek ten najtanszy jest na Amazonie niemieckim, natomiast tam też nigdy nie robilem zakupów i chciałbym się upewnić, czy aby na pewno zakupy tam są 100% bezpieczne? Czy zegarki tam są autentyczne? Niżej podaje linki do interesującej mnie oferty.
   https://www.amazon.de/Invicta-8932OB-Edelstahl-schwarzen-Zifferblat/dp/B014MN9RCM/ref=sxbs_sxwds-deals?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=invicta+pro+diver&pd_rd_i=B014MN9RCM&pd_rd_r=0834b541-158d-4218-897c-f07ece7698d2&pd_rd_w=5mkoH&pd_rd_wg=JdmI1&pf_rd_p=7e0ed1e0-87a1-43db-bc47-49109e198cde&pf_rd_r=63H33P5NFXKN4CXMKNKN&qid=1565776681&s=gateway&smid=A3JWKAKR8XB7XF
    
    
  • By Admof
   Ostatnio dotarła do mnie ze słonecznej Kalifornii Invicta 8926OB Pro Diver, a od dwóch lat jestem posiadaczem wersji kolorystycznej bicolor z niebieskim bezelem i tarczą
   tj. 8928OB. Chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami na temat tych zegarków.
    
   Zaczniemy od tego co sobą ten zegarek reprezentuje:
   -Wodoodporność na poziomie 200m,
   -Zakręcana koronka,
   -Zakręcany przeszklony dekiel prezentujący mechanizm z modyfikowanym przez Invictę wahnikiem w kolorze żółtym,
   -Automatyczny mechanizm NH35A produkcji Seiko z dokręcaniem i stop sekundą, rezerwą chodu 41 godzin i częstotliwością pracy 21 600bph,
   -bransoleta z pełnymi ogniwami, prostym standardowym zapięciem bez przycisków i pustymi endlinkami,
   -średnica koperty w idealnym rozmiarze 40mm
   -szerokośc w uszach 20mm
   -grubość koperty 14 mm
   -szkiełko mineralne
   -wkładka bezela aluminiowa
   -masa zegarka 149 gram
   - luma na wskazówkach i indeksach (plus kropka lumy na bezelu) - niestety słaba, bliżej do Casio niż do Seiko.


    
   Dwa lata temu dzięki promocji prime day na brytyjskim Amazonie stałem się posiadaczem stalowo-"złotej" Invicty wydając kwotę nieco poniżej 300 PLN.
   Jak ktoś się orientuje w cenach tanich zegarków, ten wie, że można za to kupić m.in kwarcowe Timexy, Seiko 5, Wostoka Amfibię, czy za trochę mniej słynne tu i ówdzie Casio Duro.

   Może i to fajne zegarki, ale to właśnie Invictę najlepiej mi się nosi. Seiko 5 ma gorszą bransoletę, mniejszą wodoodporność i jest zdecydowanie mniejszych rozmiarów niż diver z koperta o średnicy 40mm.
   Timexy czy Casio to zawsze będą zegarki tylko kwarcowe, a nie zawsze człowiek ma ochotę obcować z bateriami w ciągu swojego dnia.
   Wostok z kolei jest totalnie toporny, co może ma i swój urok, ale umówmy się że komunizm już dawno upadł i jest to produkt nie do końca przystający do dzisiejszych czasów.
   Samo wykonanie Pro Divera w porównaniu do ww. jest bardzo dobre, w sumie jedynie Seiko 5 może z nim rywalizować w tych kwotach (poza bransoletą).
   Za takie pieniądze jest to super wykonany zegarek.
    
   Mechanizm jest stosunkowo dokładny, może nie na poziomie chronometru, ale na zadowalającym jak na mechaniczny zegarek poziomie.
   Co do spasowania elementów czy jakości szczotkowań, polerki, tarczy, napisów czy nakładanego loga, biorąc pod uwagę cenę nie ma się do czego doczepić.


    
   Jedyne co może komuś przeszkadzać to grawer "Invicta" na boku koperty i wzornictwo rodem z poprzedniego modelu Rolexa Submarinera z aluminiowym bezelem. Jeżeli ktoś ma z tym problem to niech sobie odpuści.
   Ma to swoje zalety - idealny rozmiar zegarka, właśnie dzięki wzorowaniu się na Rolexie. Zegarek jest bardzo wygodny.
   A jakie w porównaniu do noszonego dwa lata zegarka wrażenie robi 8926OB, który dzisiaj do mnie przyszedł? Bardziej stonowany wariant z czarną wkładka bezela i czarna tarczą?
   Inne szczotkowanie na uszach - gorsze, inaczej pracujący bezel, inne, skromniejsze pudełko...czy może zmienili miejsce produkcji, dostawców? Czy to cięcie kosztów, czy może problemy z kontrolą jakości?
   To się jeszcze okaże jak go trochę ponoszę.


    
   W cenie do 400 PLN polecam spróbować. Niestety Polscy dystrybutorzy proponują jakieś chore ceny za te zegarki, a zakup w opłacalnej kwocie musi się wiązać z wszelakimi wadami zakupów zagranicznych.
   Do odważnych świat należy, a i nie zbankrutujecie kupując Invictę.

    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.