Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
gorny7

zegarek Festina 8967 kwarcowy zaczyna sie spóźniać ?

Recommended Posts

Witam

Mam zegarek festina 8967 chronograf mam go juz ponad  15-20 lat  ,stan wiuzaulnie praktycznie jak nowy a używam go naprawde wszedzie woda,śnieg,warsztat

ogólnie jprzez sporo lat byłem bardzo zadowolony

Problem polega na tym od jakiegoś roku zaobserwowałem ze zaczyna sie spóżniać i zatrzymuje, zegarek był serwisowany,wymiana baterii itp

Bateria była wymieniana  po około z 4-5 miesiace i znowu wymiana zegarek sie zatrzymał .

na ta chwile po wymianie baterii i serwisowaniu zegarek spóznia sie znacznie około 5 min ma tydzień ,jak nosze na rece jak odłoze pochodzi troche i w ogóle sie zatrzymuje

Pytanie jest takie czy można to naprawić nie tylko wymiana baterii

Czy jest sens takiej naprawy czy skuteczność i ekonomiczność

Pytanie co znaczy to "itp." przy wymianie baterii. Po tylu latach na pewno przydałby mu sie gruntowny serwis, czyli czyszczenie, smarowanie i ew. wymiana wyekspolatowanych części.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Pytanie co znaczy to "itp." przy wymianie baterii. Po tylu latach na pewno przydałby mu sie gruntowny serwis, czyli czyszczenie, smarowanie i ew. wymiana wyekspolatowanych części.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

itp- to znaczy serwis ,w serwisie firmowy Wrocława w serwisie festiny firmowy w  Łódzi, ostatnio Wrocław "Zmiana czasu", napisać co robią na takich serwisach oprócz zmiany baterii i nie kosztowały 10zł, czyszczenie smarowanie ,sprawdzenie szczelnosci...

nie monitorowałem ze sie spóżnia bo poczatkowo chodził i po kilku miesiącach się zatrzymywał dlatego myślałem że to kwestia baterii a wiadomo ze one sa rózne

Zegarek sie spóznia nowa bateria siada po 3-4 miesiacach

Zegarek pare lat temu dobrych kosztowal cos ok 800zł

Serwis nie pamietam dokładnie ale coś ok 120-150zł

W tej chwili podobne zegarki kosztuja tez ok relatywnie staniały  600-800zł dlatego sie zastanawiam czy takie rzeczy można naprawić

Jak mam wydać 300-400zl bez gwarancji ze to coś da ?

Moze zadzwonie i sie spytam konkretnie  jeszcze raz w serwisie jak to wygląda z opisem objawów

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By daywalker123
      Czołem,
      ostatnio wpadłem sobie w necie na takie festiny:
      -Certyfikowany diver 200m, kwarc,minerał niestety:
      https://twojezegarki.com.pl/Festina-Diver-F20461/4

-automat (czy on ma certyfikat?) "tylko" 100m,szafir,szkoda że nie ma czarnej tarczy:
      https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-festina-diver-f204781/

Miał ktoś z was te zegarki? Jak się to spisuje? Słyszałem duzo dobrego o Festivalkach, ale znajomy strasznie narzeka. Coś się mu zepsuło (jakaś głupotka) i mówi że serwis to porażka. Nie wiem w jakim sensie - jakość usług czy "dostępność" serwisu.
    • By zdanc
      Witam.
      Posiadam zegarek marki Festina  F16659, niestety w zegarku dość szybko zużył się pasek, czy może posiadacie jakieś informacje na temat zamienników? Czy pozostaje tylko oryginał, z swoja cena i czasem oczekiwania? 
      Z góry dziękuje za pomoc.
      Łukasz
    • By karols
      Witam.
      Jestem laikiem odnośnie działania zegarków więc jeśli moje pytanie będzie niemądre, proszę o wyrozumiałość.
      Niedawno kupiłem nowy zegarek Festina F20351. Dzisiaj rano zegarek wskazywał prawidłową godzinę i minuty. Kiedy byłem w pracy zauważyłem że zegarek spóźnia się około 10 minut. Zastanawiałem się co może być tego przyczyną. Bateria raczej jest dobra bo zegarek kupiłem tydzień temu i nie bawiłem się nim za bardzo. Przypomniało mi się że dzisiaj zegarek miał bliski kontakt przez około 20-30 sekund z włączonym wiatraczkiem biurowym z lat '80. Chodzi mi o to czy na opóźnienie zegarka mogło mieć wpływ pole elektro-magnetyczne generowane przez ten wiatraczek? Teraz urządzenia są zbudowane tak żeby nie zakłócać pracy innych urządzeń i spełniać pewne normy jednak 40 lat temu kto wie jak to było... Dodam jeszcze że po całym zdarzeniu ustawiłem zegarek z dokładnością co do sekundy (z pomocą zegarka w Windowsie na komputerze) i teraz po 4 godzinach zegarek wskazuje prawidłową godzinę także co do sekundy. 

Pozdrawiam
    • By bs.czjb
      Witam

jakiś czas temu w zegarku FESTINA na skutek wysokich temperatur odlepiły się trzy indeksy.Wysłałem zegarek na naprawę do serwisu, zobaczcie jaki zegarek otrzymałem po naprawie
      Indeksy pozostałe zostały oderwane i wszystkie zamalowane czymś  w rodzaju lakieru do paznokci , na zdjęciach widać w jaki :dokładny sposób

Co myślicie co mam teraz zrobić , żądać ponownej naprawy czy nowego zegarka ?

Z góry dzięki na odpowiedź.

• By MaestroRB
      Na wstępie chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać! Bardzo mi miło, że ktoś w jakikolwiek sposób zainteresował się moim postem. A teraz zaczynajmy.

Jak każdy doskonale wie święta zbliżają się do nas wielkimi krokami. A jak święta no to czy chcemy czy nie nasuwa się temat prezentów. Planuje swojej lubej kupić w tym roku zegarek. Coś lepszego niż to bazarowe coś co nosi na swojej ręce. Już wcześniej rozeznałem grunt i wiem, że bardzo podobają się jej zegarki marki Daniel Wellington(nie wiem czy w ogóle można tę markę napisać bez cenzury na tym forum). Od momentu poznania jej wymarzonego zegarka zaczęły się robić delikatne schody. Ja zrozumiem wszystko, ale moim zdaniem dw mają strasznie wygórowaną cenę w stosunku do jakości. W sumie to chyba nie tylko moje zdanie. Przechodząc do sedna sprawy znalazłem dwa bardzo podobne zegarki do Wellingtona. Linki poniżej:

https://www.brasty.pl/zegarek-damski-festina-20372-1#varianty

https://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_rh886bx8.html

Czytałem też dużo dobrych opinii na temat Casio Retro, ale nie jestem pewien czy jakikolwiek zegarek z tej serii podpasowałby mojej wybrance. Wydaje mi się, że Festina byłaby okej, ale nie jestem pewien jak wygląda sprawa mechanizmu oraz jak on się sprawuje.

Prosiłbym Was o opinię, który z tych dwóch zegarków wybrać. Rozważę również inne propozycję do 400 złotych. Należy jednak pamiętać, że to zegarek dla dziewczyny. Ważny jest również wygląd zewnętrzny, nie tylko to co siedzi w środku. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.