Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość ptrkln

Alternatywa do 5k dla Rolex Explorer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ptrkln

Cześć,

 

Szukam alternatywy budżetowej dla zegarka, który miałby mieć podobny do Rolex Explorer design i możliwie najlepszy mechanizm, Myślę o Longines Conquest - co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-774-0-55038500-1575467338_thumb.jpg

 

Masz Davosa Ternos GMT z ETA 2892-A2


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory Explorer, wersja oryginalna czy numer 2?  :)

 

maxresdefault.jpg

 

Jesli ten pierwszy i homage wchodzi w gre to Tisell Explorer:

 

https://www.tisellwatch.com/pilot-watch/tisell-9015-explorer/

 

maxresdefault.jpg

 

Jesli ten drugi i nadal homage wchodzi w gre to Steinhart Ocean Vintage GMT:

 

https://www.steinhartwatches.de/en/diver-watch/ocean-vintage-gmt-neu.html

 

SteinhartOceanVintageGMTL_f660dc02-2551-

 

Tisell jest na Miyocie 9015 (28.800), Stenek na ETA 2893-2 / Selitta SW330 w wersjach elabore.

Obydwa to dobre jakosciowo, swietnie wykonane zegarki na mechanizmach 28.800 bph.

 

Jesli przeszkadza ci nazwijmy to nadmierna inspiracja - daj znac i pomyslimy dalej, jesli masz cos upatrzonego z Longines - to dobry kierunek mysle.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Ktory Explorer, wersja oryginalna czy numer 2? :)

 

 

 

Jesli ten pierwszy i homage wchodzi w gre to Tisell Explorer:

 

https://www.tisellwatch.com/pilot-watch/tisell-9015-explorer/

 

 

 

Jesli ten drugi i nadal homage wchodzi w gre to Steinhart Ocean Vintage GMT:

 

https://www.steinhartwatches.de/en/diver-watch/ocean-vintage-gmt-neu.html

 

 

 

Tisell jest na Miyocie 9015 (28.800), Stenek na ETA 2893-2 / Selitta SW330 w wersjach elabore.

Obydwa to dobre jakosciowo, swietnie wykonane zegarki na mechanizmach 28.800 bph.

 

Jesli przeszkadza ci nazwijmy to nadmierna inspiracja - daj znac i pomyslimy dalej, jesli masz cos upatrzonego z Longines - to dobry kierunek mysle.

Dzięki za odpowiedź :) chodzi mi o Explorer 1. Najbliżej do Explorera widziałem opcje u Longines - Conquest. Czy w porównaniu do podeslanych zegarków ma on słabszy mechanizm?

Edytowane przez ptrkln
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) chodzi mi o Explorer 1. Najbliżej do Explorera widziałem opcje u Longines - Conquest. Czy w porównaniu do podeslanych zegarków ma on słabszy mechanizm?

 

Najbliżej dla mnie masz kilka wymienionych w tym wątku zegarków: Tisell Explorer, Sinn 556, Epos Sportive, Smiths Everest...

 

post-107466-0-36624700-1575490040_thumb.png

 

Longines Conquest, o którym wspominasz tez ma jakieś elementy twojego referencyjnego Explorera i wydajesz się być na niego zdecydowany.

To dobry zegarek i nie masz się czego obawiać, jakość jest na wysokim poziomie - to wszak marka należąca do Swatch Group i korzystająca z jej zasobów i technologii. Ciekawostka jest werk L888 pracujący z częstotliwością 25.200 bph przy 64-godzinnej rezerwie pracy.

 

Kup to, co ci się podoba i co do ciebie „gada” :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Rzeczywiście jakoś ten Longines najbardziej siedzi mi w głowie mimo fajnych opcji, za które dziękuję :)

 

W takim razie pozostaje tylko zamówić. Czy orientujecie się czy zakup przez zegarki.zielonagora jest bezpieczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki.zgora.pl - kupowałem u nich wiele razy. Solidny i pewny sprzedawca :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Już zamówiłem Longines Conqueset 39mm :) jednak mimo super podpowiedzi on do mnie mnie najbardziej przemawiał. Dzięki za pomoc!

 

Z przesłanym podpowiedzi najciekawsze dla mnie to Sinn i Borealis, do tego bardzo ciekawy Ball. Może jeszcze kiedyś coś z nich znajdzie się w mojej kolekcji. Teraz czas na dokupienie paska tak aby pasował do Longinesa i Certiny DS Action :) no i powolne zbieranie na Omega Speedmaster - dla mnie zegarek marzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na zdjęcie na ręku i pierwsze wrażenia  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

Na pewno coś wyślę :) jednak teraz zacząłem się zastanawiać czy nie zamówiłem zbyt małego zegarka. mój nadgarstek to 19cm a zamówiłem zegarek w rozmiarze 39.

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/11692_Longines_Conquest_L37764586

 

Rolex Explorer 1 jest też w tym samym rozmiarze więc Longines wielkością powinien dość dobrze zbliżać się do założonego wzoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę mniejsze i o ile nurek czy toolwatch może a nawet powinien być większy to tu myśle ze będzie ok.

 

A w ogóle polecam artykuł, który fajnie mierzy się z tematem rozmiar nadgarstka a rozmiar zegarka, mieścisz się w sugerowanych granicach  ^_^

 

https://theslenderwrist.com/watch-size-guide/

 

Pozdrawiam

 

PS. Nie zdejmuj folii do pierwszej przymiarki, w razie co powinieneś być w stanie wymienić na model 41 mm.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrkln

 

Zegarek już w domu :) wersja 39 pasuje idealnie na nadgarstek 19cm. Dzięki za pomoc w wyborze :)

 

Teraz tylko muszę dobrać dodatkowy pasek do zegarka.

post-111258-0-94343500-1575719938_thumb.jpg

Edytowane przez ptrkln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada super - fajnie, że mogliśmy pomóc.

 

Niech się dobrze nosi i postępów w chorobie zegarkowej.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.