Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

Jaki to mechanizm w kieszonkowym?

Rekomendowane odpowiedzi

-Piękny.

-Wygląda na kompletny od tej strony, i chyba mało katowany przez "zegarmistrzów". Daj lepsze zdjęcie.

-Jaka repetycja nie wiadomo.

-Szwajcarski.

-Szczegóły mogą wskazywać na Lecoultre.

 

Jedyne co pewne z tego co napisałem to pkt 1.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładna rzecz. Stareńki, nieźle zakuty, tylko młoteczki nie na kamieniach.

Pewnie można zaklinać że Patek albo Vacheron , ale nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma pewne cechy sugerujące ze to V&C. Ale kto to wie? Pewnie ma napisane pod tarcza...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyglądał na Patka. Tarcza była biała, czarne wskazówki z okręgami, jak w Patkach, subsekunda, tarcza piękna nieskazitelna porcelana bez loga. Znalazłem go w lombardzie za 1600 zł, ale niestety spóźniłem się, ogłoszenie jeszcze wisiało, ale był sprzedany. Rano dzwoniłem i koleś się zdziwił że ogłoszenie wisi. Był podpisany jako rosyjski złoty zegarek, bo miał napisy cyrylicą na deklach - pewnie carski prezent. Tarcza i wskazówki takie jak tu https://veryimportantlot.com/en/lot/view/pocket-watch-interesting-very-early-patek-philip-239927. Ogłoszenia już nie ma i zostało tylko to zdjęcie.

 

Ponoć 100% sprawny, a stan jakby wczoraj wyszedł z fabryki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne co tam było naprane cyrylicą. Mechanizm trochę faktyczne podobny do V&C. Po tarczy bez sygnatury i po wskazówkach można jedynie wywnioskować przybliżony okres produkcji, nic więcej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron & Constantin?

Nie, moim zdaniem nie. Nie widziałem u VC takiej kotwicy wychwytu. Były albo boczne następnie czołowe o bardzo specyficznym kształcie, po rezygnacji z wąsów przeszli na klasyczne.

Repetiery VC można rozpoznać, są projektowane i wykonane wyłącznie dla VC jako regóła są podpisane, i mają wszystkie cechy prostszych mechanizmów VC.

Ten jest podobny ale nie ma cech charakterystycznych dla VC.

Jest tak jak VC najwyższej klasy mechanizmem i pochodzi najprawdopodobniej od tego samego wykonawcy / producenta.

LC.

I jest Piękny...

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.