Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Sebaq125

Zegarek Seiko 5 6349-501B A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wygrałem na licytacji allegro zegarek Seiko 5 6349-501B A, niestety gdy paczka z czasomierzem do mnie dotarła okazało się że ten nie chodzi. Zastanawiam się czy warto go naprawiać, objawy są takie: np gdy intensywnie macham zegarkiem wskazówka sekundnika się rusza, natomiast po zaprzestaniu czynności staje. W chwili gdy poruszam poowoli koronką do przodu wraz ze wskazówką minutnika zaczyna działać wskazówka sekundnika, po zaprzestaniu czynności staję. Ogólnie w zegarek prawidłowo reaguje na poruszanie koronką zarówno na ustawianie czasu jak i dni tygodnia oraz godziny. Sprzedawca twierdzi że przed wysyłką był 100% sprawny, zapewne musiał uszkodzić się w transporcie, lecz moim zdaniem był porządnie zapakowany w folię bąbelkową. Po otwarciu zegarka przy ruchach wachnika słychać jak by pstrykanie lecz nic w mechanizmie się nie porusza. Czy jest ktoś z Państwa stwierdzić co to może być, czy opłaca się naprawiać zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny "cockpit" jak jest w wizualnie oryginalnym ładnym stanie. Jeżeli nie możesz oddać,to wypada podejść do zegarmistrza niech oceni. Jaki numer fabryczny jak można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zrób z 50 obrotów wahnika, żeby sprężyna porządnie się naciągnęła. Jeśli po tym nie będzie chodził, to albo wahnik nie nakręca (mogły np spaść wąsy z koła naciągowego - chociaż same z siebie tego nie robią), albo zegarek wymaga konserwacji lub naprawy i trzeba udać się do majstra

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem stan wizualny jest dosyć ładny takie 4+. Nie znam się dokładnie gdzie szukać numeru seryjnego ale na deklu jest napisane jeszcze 2N2262, natomiast po odkręceniu dekla na mechanizmie Allwyn 21 jewels A6319, natomiast na wachniku logo producenta.

Na początek zrób z 50 obrotów wahnika, żeby sprężyna porządnie się naciągnęła. Jeśli po tym nie będzie chodził, to albo wahnik nie nakręca (mogły np spaść wąsy z koła naciągowego - chociaż same z siebie tego nie robią), albo zegarek wymaga konserwacji lub naprawy i trzeba udać się do majstra

Niestety, pokręciłem wachnikiem chyba że 100 razy, ale zegarek "nie ożył" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem stan wizualny jest dosyć ładny takie 4+. Nie znam się dokładnie gdzie szukać numeru seryjnego ale na deklu jest napisane jeszcze 2N2262, natomiast po odkręceniu dekla na mechanizmie Allwyn 21 jewels A6319, natomiast na wachniku logo producenta.

 

 

Mam wątpliwości, czy to na pewno oryginalne seiko 5  :(  :(

Bardziej jakiś indyjski brand

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz dało mi do myślenia to że chociażby na tarczy jest napisane 23 jewels, natomiast na mechaniźmie 21 jewels :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem wybrałem się do zegarmistrza, ten stwierdził że zegarek był zalany i są ślady korozji oraz że nie nadaje się do naprawy. Pozostaje mi ścigać sprzedawcę bo niemożliwe że przed wysyłką chodził :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość poradź się tutaj przed zakupem, lub poszukaj na rodzimym bazarku. Ogólnie kupno przechodzonej piątki to nie jest dobry pomysł, chyba że sam umiesz zrobić czyszczenie, oliwienie i regulacje. Na ogół będzie tez łożysko wahnika do wymiany, uszczelki i możliwe że sprężyna. Ponieważ seiko 5 jest tani w zakupie to mało kto dba o niego i daje na przeglądy. Zalania też się zdarzają bo ten podstawowy na tylko 3ATM. Z tym że przy zalaniu zegarka oprócz mechanizmu obrywa tez luma na tarczy, wskazówkach, czernieje i puchnie. Dodatkowo mogą po czasie odpadać indeksy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.